چرا گوگل برخی وب سایت ها را جریمه می کند؟


آیا تا به حال متوجه شده اید که صفحات شما به دلیل رعایت نکات مهم گوگل توسط گوگل جریمه شده اند و به این فکر کرده اید که چرا گوگل برخی از وبسایت ها را اصلا جریمه می کند؟ . مهمترین چالش برای هر سئو و هر وبمستری محافظت از سایت خود در برابر جریمه شدن توسط گوگل است. می دانیم که موتور جستجوی گوگل الکی شما را بی دلیل جریمه نمی کند و قطعا دلیل قطعی برای این امر وجود دارد.

هدف اصلی گوگل انتقال اطلاعات صحیح به کاربران با انجام کار درست است. گوگل برای اینکه بتواند فعالیت های شما را به صورت مستمر در نظر بگیرد الگوریتم های مختلفی را برای انجام این فعالیت طراحی کرده و به هر کدام وظیفه خاصی داده است و این الگوریتم ها با توجه به وظایف خود سایت شما را بررسی می کنند.

وقتی با سئوکاران می نشینیم، اولین صحبت آنها این است که ما همه نکات را رعایت کردیم اما دوباره جریمه شدیم. در واقع نکاتی را رعایت کردید که با توجه به دانش شما صحیح است اما ممکن است برای گوگل مشکل ساز باشد. امروز ما اینجا هستیم تا به تمام این باورهای غلط بپردازیم. اگر با چالش پنالتی و پنالتی گوگل سر و کار دارید و فردی را می شناسید که با این چالش مواجه است، لطفا مقاله چرا گوگل برخی وب سایت ها را جریمه می کند؟ برای آنها ارسال کنید. در ادامه با دانش آموز برتر همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

  • پنالتی های گوگل چیست؟
  • چرا گوگل برخی وب سایت ها را جریمه می کند؟

پنالتی های گوگل چیست؟

زمانی که مجموعه ای از فعالیت ها را در سایت های خود انجام دهید که بر خلاف قوانین این موتور جستجو از نظر الگوریتم های گوگل باشد، جریمه خواهید شد. این جریمه ها انواع و شدت های متفاوتی دارند، گاهی اوقات مجموعه فعالیت های شما به قدری منفی و فریبنده است، به عبارت دیگر از سئو کلاه سیاه استفاده کرده اید که جریمه شما توسط گوگل جریمه می شود و ممکن است سایت شما برای همیشه در دسترس کاربران باشد. برو بیرون.

اگر با مفهوم سئو کلاه سیاه آشنایی ندارید، اکنون می خواهیم برای شما توضیح دهیم.

سئو کلاه سیاه یا سئو کلاه سیاه روش ها، روش ها و فعالیت های غیرقانونی شما برای بهبود رتبه سایت است که توسط شخص شما انجام می شود. نمونه هایی از سئو کلاه سیاه که در سایت ها انجام می شود عبارتند از: کپی کردن مطالب سایت های دیگر، حذف کلمات کلیدی از کاربران و استفاده زیاد از آن در متون، خرید لینک های بی کیفیت به تعداد زیاد و ….

پنالتی های گوگل چیست؟

چرا گوگل برخی وب سایت ها را جریمه می کند؟

در اینجا چند نکته برای کمک به جریمه شدن توسط گوگل و گرفتن نمره منفی آورده شده است. موارد زیر را با دقت بخوانید و در سایت خود در مورد آنها تحقیق کنید. الگوریتم های گوگل آنقدر سریع و دقیق هستند که می توانند تمام نکات منفی را تشخیص دهند، پس با این دانش سایت خود را سئو کنید.

محتوای تکراری و تکراری درج کنید

الگوریتم پاندا وظیفه ردیابی و رتبه بندی محتوای شما را بر عهده دارد. این الگوریتم از سال 2011 شروع به کار کرده است.هدف اصلی گوگل نمایش بهترین و با کیفیت ترین محتوا به کاربران خود است، بنابراین با محتوای تکراری و تکراری برخورد خواهد کرد. شما باید در تولید محتوا برای وب سایت خود مبتکر و خلاق باشید و نیازهای کاربران را برآورده کنید. بنابراین سعی کنید از محتوای تکراری استفاده کنید زیرا ممکن است توسط الگوریتم های گوگل جریمه شوید.

محتوای کم ارزش برای وب سایت تولید کنید

علاوه بر کپی محتوا، تولید محتوای کم ارزش نیز توسط الگوریتم های گوگل جریمه می شود. پس سعی کنید بهترین کیفیت را در تولید محتوای خود در نظر بگیرید و محتوای آموزشی جامع و کاملی تولید کنید که اگر محتوای شما از این جنبه ها کم باشد باعث کم ارزش شدن می شود. گوگل به هیچ وجه محتوای زیر 300 کلمه را در نظر نمی گیرد. محتوای بی کیفیت یعنی محتوایی که اصلا پاسخگوی نیازها و سوالات اصلی کاربر نیست و اطلاعات نادرستی در اختیار کاربران قرار می دهید. هدف الگوریتم پاندا، رتبه بندی بهترین محتوا است و محتوایی که طبق الگوریتم پاندا از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، توسط الگوریتم جریمه می شود.

پیشنهاد مقاله نکات طلایی برای نوشتن محتوا خواندن.

لینک خرید

لینک Hyrid یکی از مواردی است که گوگل به شدت با آن برخورد می کند و در صورت مشاهده جریمه های سنگین برای آن. الگوریتم پنگوئن از سال 2012 مسئول شناسایی لینک هایی است که برای وب سایت خود خریداری کرده اید. حال این الگوریتم از کجا این لینک را شناسایی می کند؟ اکثر لینک هایی که برای سایت خود خریداری می کنید زمان بر هستند و دائمی نیستند. باید توجه داشته باشید که تاریخ انقضای این لینک ها زمانی است و قبل از تکمیل آنها یک لینک طبیعی برای خود ایجاد کرده اید تا لینک های حذف شده توسط گوگل حذف نشوند. نکته دوم این است که تعداد لینک هایی که خریداری می کنید بسیار زیاد است. مثلا سایت شما به طور معمول 20 لینک خارجی دارد، حالا شما 500 بک لینک می خرید و اعتراض می کنید که چرا گوگل شما را جریمه کرده است. بنابراین تا حد امکان از خرید لینک خودداری کنید.

تبادل لینک

احتمالاً شما با کلمه تبادل لینک بسیار آشنا هستید به طوری که همانطور که از نام آن پیداست لینک یک وب سایت را در سایت خود قرار می دهید و آن وب سایت لینک شما را قرار می دهد. در گذشته سئوکاران علاقه زیادی به تبادل لینک داشتند و حتی این افراد به نتیجه می رسیدند اما امروزه این تبادل لینک از طریق الگوریتم های گوگل به خوبی قابل تشخیص است و برای آن نمره منفی در نظر گرفته می شود. پس امروز از این کار اجتناب کنید.

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی

اینکه باید در محتوای سایت خود از کلمات کلیدی استفاده کنید یکی از نکات خاص سئو است که به آن اهمیت داده می شود اما در استفاده از این کلمات نباید زیاده روی کرد و زیاد استفاده کرد. تراکم کلمات کلیدی یکی از مواردی است که باید مورد توجه و استفاده قرار گیرد. اگر بیش از حد از کلمات کلیدی مورد نیاز خود استفاده می کنید، در واقع راه را برای سئو کلاه سیاه به محتوای خود باز کرده اید. حتی اگر مجبور به استفاده از کلمات کلیدی در محتوای خود هستید، سعی کنید از شباهت ها و مترادف ها استفاده کنید. حتی اگر از افزونه SEO SEO استفاده می کنید، به شما هشدار می دهد که هنگام استفاده از کلمات کلیدی بیش از حد بهینه سازی نکنید.

چرا گوگل برخی وب سایت ها را جریمه می کند؟ با من باش.

سرعت بارگذاری پایین در وب سایت ها

معمولاً کاربران منتظر می مانند تا صفحات سایت شما بارگذاری شوند و وارد وب سایت شما شوند، اگر زمان انتظار برای بارگذاری صفحات سایت شما بیشتر از یک مقدار (بین 3 تا 4 ثانیه) باشد، کاربران سایت شما را نمی بینند و از آن خارج می شوند. آی تی. این خروج پی در پی کاربران چیزی جز نکات منفی و نکات منفی الگوریتم های گوگل برای شما به ارمغان نمی آورد. نرخ ممنوعیت گرفتن باید فضایی را در سایت خود فراهم کنید تا کاربران بتوانند به راحتی و با کمترین بارگذاری وارد سایت شما شوند. اگر نرخ پرش سایت شما بالا است، باید برای افزایش سرعت سایت خود برنامه ریزی کنید. (می توانید نرخ پرش را از ابزارهایی مانند Google Analytics ببینید.) می توانید با افزونه های وردپرس مانند WP Rocket Add قابل قبول، سرعت سایت خود را افزایش دهید. (برای رعایت مسائل امنیتی حتما این افزونه ها را از مخزن وردپرس دانلود کنید.)

اگر وب سایت شما با سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی نشده است، می توانید به آن مراجعه کنید CDN برای افزایش سرعت وب سایت خود استفاده کنید.

توصیه می شود مطمئن شوید که چگونه مقاله از جلوگیری از هک سایت؟ خواندن.

نظرات اسپم را تایید نکنید

اکثر وب سایت ها ابتدا بازخورد کاربران را برای نظرات صفحه خود دریافت می کنند و پس از بررسی آن را تأیید می کنند. در صورت امکان اسپم بسیار نادر است. زیرا نظرات توسط افراد بررسی می شود و نظراتی که محتوای نامناسب دارند منتشر نمی شوند. اما اگر قسمت نظرات در سایت شما باز است و همه می توانند نظر بگذارند، حتما نظرات را بررسی کنید تا کامنت اسپم در آن منتشر نشود. در این صورت گوگل به اهمیت شما برای سایت و نظرات کاربران پی خواهد برد. این برای جلوگیری از پنالتی بسیار مهم است.

استفاده بیش از حد از عناوین H1 در متن پست ها

یکی از مواردی که بیشتر سئوکاران و تولیدکنندگان محتوا به آن توجه می کنند استفاده از تیتر و تعداد آنها در متن است. همه ما می دانیم که سرفصل های H1 باید یک بار استفاده شوند و استفاده از کلمات کلیدی در سرفصل های H1 به شدت توصیه می شود. اگر بیش از یک بار از عنوان H1 استفاده کنید، گوگل به شما می گوید که قوانین را زیر پا می گذارید و قصد دارید از کلمات کلیدی خیلی سخت استفاده کنید، بنابراین به سرعت خطای شما را تشخیص داده و جریمه می شوید. پس فراموش نکنید که از عنوان H1 فقط یک بار در سایت های خود استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی نکات کلیدی برای بهبود سئو خواندن.

چرا باید از جریمه شدن خودداری کنیم؟

عدم بهینه سازی سایت برای گوشی های موبایل

در گذشته بیشترین ترافیک سایت خود را از طریق رایانه دریافت می کردید، اما امروزه بیشترین ترافیک سایت شما از طریق تلفن همراه است. بنابراین این نکته مستلزم این قانون برای بهینه سازی سایت خود برای موبایل است. در تلفن های همراه، صفحه سایت شما باید بی نقص و بی عیب به نظر برسد. تصاویر باید به طور منظم و متمایز از متن درج شوند. سربرگ و پاورقی باید مرتب و مجزا باشند. اگر اطلاعات خاصی در این زمینه ندارید، لطفا مقاله را بخوانید ریسپانسیو چیست؟ برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید. اگر صفحات سایت شما پاسخگوی تلفن های همراه نباشد، توسط گوگل جریمه می شوید. پس این را جدی بگیرید.

وجود لینک های خراب و 404 صفحه

گوگل به نوع محتوایی که به کاربر نشان می دهد بسیار حساس است و اگر لینک های خراب (لینک های شکسته) و 404 صفحه در سایت خود داشته باشید به شدت ضربه خواهید خورد. بیشتر این موارد برای این است که کاربر تجربه کاربری خوبی با شما داشته باشد اما به محض اینکه با خطای 404 یا لینک های خراب مواجه می شود، علاقه این تجربه کاربری کمتر می شود. در این صورت گوگل وارد عمل شده و شما را به دلیل بی توجهی به کاربر جریمه می کند. با استفاده از Console Search می توانید خطاهایی را که در سایت خود مشاهده می کنید ردیابی کرده و آنها را اصلاح کنید.

توصیه می شود انواع خطاهای گوگل به چه معناست؟ خواندن.

در ادامه به بررسی نکاتی می پردازیم که عدم رعایت این نکات باعث جریمه شدن شما توسط گوگل می شود.

بدون نقشه سایت

داشتن لینک های مخفی از کاربران در سایت

سایت هک شده

تبلیغات برجسته و آزاردهنده

دامنه با سابقه نامناسب

صفحات پر از لینک

پیوند دادن به انجمن ها

آخرین کلمه:

ما سعی کرده ایم به طور کامل به این سوال پاسخ دهیم که چرا گوگل برخی وب سایت ها را جریمه می کند؟ به تمام مشکلات احتمالی در این زمینه پاسخ داده و بیان کنید. اگر تا به حال این مشکلات را داشته اید سعی کنید از این به بعد آنها را دنبال کنید و اگر تجربه ای در زمینه جریمه و جریمه دارید آموزش خود را با بهترین دوستان خود در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. در کل سعی کنید از سئو کلاه سیاه استفاده نکنید و سئو سایت خود را طبق قوانین صحیح گوگا انجام دهید و اگر می خواهید در زمینه سئو مهارت پیدا کنید، آموزش سئو یادگیرنده برتر را از دست ندهید. با تشکر از توجه شما به زبان آموز برتر.