پاور بانک چیست؟ انواع پاوربانک در سال 2022 مزایا و راهنمای خرید


انواع پاوربانک – آیا زیاد سفر می کنید؟ برق هست؟ کافه میری؟ این همه مواقعی است که ممکن است نتوانیم به شارژر خود دسترسی پیدا کنیم. این واقعا اعصاب خردکن است. به خصوص زمانی که شارژ گوشی کم است. چون استرس داریم که گوشی شارژ نشه.

اما چرا نگران زمان اختراع دستگاهی به نام پاوربانک باشیم؟ پاوربانک یک شارژر قابل حمل است. برای شارژ دستگاه هایی با باتری هایی که دارای پورت USB هستند استفاده می شود. با افزایش استفاده از دستگاه های باتری دار، از گوشی گرفته تا هدفون و بلندگو، نیاز به پاوربانک حتی بیشتر شده است. برای استفاده از پاوربانک فقط به یک کابل USB نیاز دارید. پاوربانک ها در شکل ها و اندازه های مختلف و با توجه به نیازهای مختلف کاربران تولید می شوند.

پاوربانک ها اکنون یک کالای رایج هستند و با استفاده روزافزون ما از تجهیزات باتری دار، همه چیز از تلفن های همراه گرفته تا هدفون های باتری دار، بلندگوهای قابل حمل و پخش کننده های MP3 را می توان از طریق پاوربانک شارژ کرد. آنها در واقع یک شارژر قابل حمل هستند. تنها چیزی که آنها نیاز دارند یک کابل شارژ USB است.

پاور بانک ها در شکل ها و اندازه های مختلف و متناسب با نیاز افراد مختلف تولید می شوند. در سال های اخیر، استفاده از پاوربانک ها به طور قابل توجهی افزایش یافته است، زیرا آنها روشی بسیار راحت و آسان برای شارژ گوشی های هوشمند و سایر دستگاه ها در زمان قطع برق هستند. پاوربانک های شارژ بی سیم نیز برای دستگاه هایی که قابلیت شارژ بی سیم دارند معرفی شده است.

انواع پاوربانک: تعریف پاور بانک، پاور بانک چیست؟

پاوربانک ها که گاهی به آنها بانک های سرعت نیز گفته می شود را می توان به عنوان باتری های قابل حملی تعریف کرد که از یک مدار داخلی برای کنترل هر ورودی و خروجی استفاده می کنند. آنها را می توان با استفاده از یک شارژر USB در زمانی که برق در دسترس است شارژ کرد و سپس برای شارژ دستگاه های با باتری مانند تلفن های همراه و طیف وسیعی از دستگاه های دیگر که معمولاً از شارژر USB استفاده می کنند استفاده کرد. بودن.

نام پاوربانک را می توان به بانکی تشبیه کرد که می توانید در آن سپرده گذاری کنید، سپرده گذاری کنید و در صورت نیاز آن را برداشت کنید. این دستگاه ها اغلب به عنوان شارژرهای قابل حمل شناخته می شوند زیرا می توانند چیزهایی مانند تلفن های همراه را بدون نیاز به برق رسانی شارژ کنند. البته خود این دستگاه ها نیاز به شارژ دارند و ابتدا باید با استفاده از شارژر شارژ شوند و در مواقع لزوم می توان از آنها استفاده کرد.

پاور بانک ها دستگاه نسبتا کوچکی هستند که مقداری ذخیره انرژی دارند. وقتی به برق دسترسی دارید، پاوربانک را شارژ می کنید و سپس می توانید آن را هر کجا که بخواهید با خود ببرید. زمانی که به برق دسترسی ندارید و شارژ گوشی یا هر وسیله باطری دیگر (که دارای پورت USB است) تمام می شود، می توانید آن را از طریق کابل USB به پاوربانک متصل کنید تا شارژ شود. معمولا اکثر دستگاه هایی که با شارژر شارژ می شوند را می توان با دستگاه پاوربانک شارژ کرد.

همانطور که گفتیم پاوربانک را می توان با یک بانک مقایسه کرد. هر زمان که خواستید واریز کنید تا در مواقع لزوم آن را برداشت کنید.

انواع پاور بانک

پاور بانک ها انواع مختلفی دارند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. نوع پاور بانک یکی از معیارهای اصلی خرید پاوربانک است اما معیارهای دیگری نیز وجود دارد. در ادامه با انواع اصلی پاور بانک ها آشنا می شوید.

انواع پاوربانک: پاوربانک های جهانی یا استاندارد

این پاوربانک ها نوع رایجی هستند و در همه جا در فروشگاه های آنلاین و محلی یافت می شوند. پاوربانک های استاندارد از طریق کابل USB شارژ می شوند و همچنین فعالیت شارژ را انجام می دهند. در هنگام شارژ پاوربانک می توانید ببینید که وضعیت شارژ چگونه است و چقدر شارژ شده است. در واقع پاوربانک علائمی را به شما نشان می دهد که می توانید وضعیت شارژ پاوربانک را بررسی کنید.

این پاوربانک ها معمولاً از یک شارژر USB استاندارد شارژ می شوند و علائمی از وضعیت شارژ روی پاوربانک مشاهده می شود. این می تواند یک ردیف از لامپ های LED کوچک یا یک صفحه نمایش الفبای عددی ساده باشد که میزان شارژ را به عنوان درصد شارژ کامل نشان می دهد. معمولاً از یک کانکتور Micro USB در اتصال استفاده می شود.

پس از شارژ کامل، می توان از پاوربانک برای شارژ دستگاه های دیگر استفاده کرد. ممکن است یک سوکت USB نوع A دیگر (بسته به پاوربانک خاص) وجود داشته باشد که بتواند برق دستگاه هایی را که نیاز به شارژ دارند تامین کند.

انواع پاوربانک: پاوربانک خورشیدی

پاوربانک های خورشیدی همانطور که از نامشان پیداست این قابلیت را دارند که از انرژی خورشیدی برای شارژ خود استفاده کنند. برای انجام این کار، آنها یک پنل فتوولتائیک یا فناوری تبدیل نور خورشید به برق دارند.

پاوربانک های خورشیدی نیز مانند پاوربانک های معمولی با استفاده از برق قابل شارژ هستند. البته پاوربانک های خورشیدی تنها زمانی توسط خورشید شارژ می شوند که در معرض نور مستقیم و نسبتا زیاد خورشید باشند.

باید در نظر داشته باشید که استفاده از شارژ خورشیدی برای پاوربانک یک ایده کمکی برای مواقع اضطراری است. زیرا فرآیند شارژ خورشیدی کند یا به اصطلاح قطره ای است.

با این حال، استفاده از شارژ خورشیدی راه حل خوبی برای مواقعی است که برق در دسترس نیست. به خصوص در ایران که مناطق گرم و نور آفتاب خوبی دارد، پاوربانک های خورشیدی انتخاب خوبی هستند. بنابراین در حالت عادی بهتر است از فرآیند شارژ با برق استفاده کنید و از شارژ خورشیدی به عنوان مکمل استفاده کنید.

علاوه بر این، برخی از پاوربانک‌های خورشیدی پنل‌های خورشیدی بزرگ‌تری دارند که معمولاً تا می‌شوند و وقتی باز می‌شوند می‌توانند فضای بیشتری برای دریافت نور خورشید ایجاد کنند. اما حتی با این وجود، شارژ شدن برخی از آنها توسط خورشید تا 24 ساعت طول می کشد. و از آنجایی که هوا همیشه آفتابی نیست و آسمان همیشه آفتابی نیست، بهتر است از شارژر استاندارد استفاده کنید.

بنابراین به طور خلاصه، قدرت شارژ خورشیدی پاوربانک ها چندان قدرتمند نیست، اما می توان آن را به عنوان یک مزیت در نظر گرفت.

انواع پاور بانک: پاوربانک های بی سیم

این مفهوم توسط صنعت پاوربانک پذیرفته شده است، زیرا در حال حاضر بسیاری از گجت ها مانند تلفن، تبلت و موارد مشابه از شارژ بی سیم استفاده می کنند. مانند بسیاری از دستگاه هایی که به شارژ بی سیم روی آورده اند، شرکت های پاوربانک نیز بیکار ننشسته اند و شروع به ساخت پاوربانک های بی سیم کرده اند.

پاوربانک هایی را می توان تهیه کرد که خود را از یک منبع USB استاندارد شارژ کنند، اما می توانند تلفن ها و سایر لوازم الکترونیکی سازگار با شارژ بی سیم را شارژ کنند.

این پاوربانک ها از استاندارد Qi استفاده می کنند که تقریباً توسط تمام وسایل الکترونیکی قابل شارژ به صورت بی سیم پذیرفته شده است. دستگاه الکترونیکی که باید تعویض شود روی پاوربانک قرار می گیرد. معمولاً باید دکمه ای را فشار دهید تا قابلیت شارژ بی سیم روشن شود و سپس همه چیز تا زمانی که دستگاه شارژ شود ادامه می یابد.

این پاوربانک ها دارای بخشی به نام پد شارژ بی سیم هستند که می توانید با قرار دادن دستگاه خود روی آن ها آن را شارژ کنید.

این نوع پاوربانک ها معمولا دارای دکمه ای هستند که برای شروع شارژ بی سیم باید آن را فشار داد. اما فراموش نکنید که پس از اتمام فرآیند شارژ، شارژ بی سیم را خاموش کنید تا انرژی پاوربانک هدر نرود.

پاوربانک های بی سیم مانند پاوربانک های استاندارد دارای قابلیت شارژ استاندارد USB هستند.

پس از شارژ بهتر است پاوربانک شارژ بی سیم را خاموش کنید و مدار شارژ بی سیم را غیرفعال کنید تا بی جهت تخلیه پاوربانک نشود.

هر پاوربانک چقدر قابل شارژ است؟

با نیاز به شارژ بیشتر و سریعتر، میزان ذخیره سازی قابل شارژ در پاوربانک ها افزایش یافته است. گوشی های هوشمند یکی از اصلی ترین چیزهایی هستند که باید توسط پاوربانک ها شارژ شوند و در سال های اخیر ظرفیت باتری به میزان قابل توجهی افزایش یافته است تا زمان شارژ طولانی تری را فراهم کند.

پاوربانک های قدیمی دارای ظرفیت احتمالاً 1000 میلی آمپر ساعت بودند، در حالی که برخی از پاوربانک های موجود جدیدتر می توانستند ظرفیت های عظیم 25000 میلی آمپر ساعتی را ارائه دهند. همچنین جریان قابل تحویل توسط آنها زیاد است. اکثر آنها می توانند 2.5 آمپر را ارائه کنند و آنها را قادر می سازند از فناوری شارژ سریع برای بسیاری از دستگاه های الکترونیکی استفاده کنند.

فناوری باتری پاور بانک

تمامی پاوربانک ها از باتری های قابل شارژ مبتنی بر فناوری لیتیوم استفاده می کنند. باتری‌های لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر معمولاً برای پاوربانک‌ها استفاده می‌شوند، اما اگر به‌زودی انواع دیگر آن‌ها وارد بازار شوند، جای تعجب نیست. فناوری باتری برای بسیاری از پیشرفت‌های جدید کلیدی است. از آنجایی که همه چیز از تلفن های همراه گرفته تا خودروهای برقی برق گرفته یا برق گرفتگی دارند، باید انتظار داشته باشیم که پاور بانک ها به زودی باتری های جدیدتر، پیشرفته تر و بهتری داشته باشند.

دو فناوری که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند دارای ویژگی های کمی متفاوت هستند:

  • باتری های لیتیوم یونی: باتری های لیتیوم یون چگالی انرژی بالاتری دارند، به این معنی که می توانند بار الکتریکی بیشتری را در اندازه یا حجم خاصی ذخیره کنند و کمتر تولید کنند.
  • لیتیوم پلیمر: پاوربانک های لیتیوم پلیمری طول عمر بیشتری دارند بنابراین انتخاب بهتری هستند. با این حال، ساخت آنها گران تر است و بنابراین ممکن است برای همه با بودجه های مختلف مناسب نباشد.

هر دو نوع پاور بانک به خوبی کار می کنند، اما قیمت آنها متفاوت است.

انواع پاوربانک: نتیجه گیری

در این مطلب مقدماتی در مورد پاور بانک ها صحبت کرده ایم. این محتوا نیز به صورت دوره ای به روز می شود. فراموش نکنید که هر از گاهی برای مطالعه اطلاعات جدید در مورد پاوربانک به اینجا سر بزنید.

شارژرهای پاوربانک قابل حمل واقعاً مفید هستند زیرا دستگاه های با باتری را قادر می سازند در حال حرکت شارژ شوند. از آنجایی که همیشه نمی توان هر بار که به تلفن همراه یا دستگاه های دیگر با باتری کار می کند، به یک نقطه برق اصلی رسید، این پاوربانک ها در حال حاضر به یک محصول شناخته شده تبدیل شده اند و به خصوص در مسافرت یا مسافرت بسیار مفید هستند. برق در دسترس عموم نیست.