Google Sheet چیست؟ چه تفاوتی با اکسل دارد؟


با توجه به گسترش کار در ادارات و این واقعیت که همه افراد قادر به پردازش اطلاعات به صورت جداگانه نیستند، قطعا نیاز به یک ذهن بسیار گسترده است که بتواند چندین کار را به تنهایی انجام دهد، ما انسان ها قطعا چنین افرادی را در بین خود نمی شناسیم. . و اینکه تنها کامپیوترها و نرم افزارها قادر به انجام چنین فعالیت هایی خواهند بود که یکی از آنها گوگل شیت نام دارد، در این مقاله قصد داریم از سایت آموزش برتر با اپلیکیشن های گوگل شیت آشنا شویم. بگذارید به شما بگوییم و تمام ترفندهای آن را به شما بگوییم.

قبل از اینکه به سؤالات اصلی بپردازیم، بهتر است یک پیش زمینه و نام نرم افزاری مانند Google Sheet در اختیار شما قرار دهیم، ابتدا نرم افزاری مانند Excel نامیده می شود (همه افرادی که با کامپیوتر و به خصوص با ابزار کار می کنند Office این نرم افزار را می شناسند) بهتر است بدانید که این گزینه گوگل در وب خواهد بود و توسط گوگل درایو پشتیبانی می شود. (افرادی که نمی دانند گوگل درایو چیست، بهتر است بگوییم که مانند یک ابر خواهد بود که همه اطلاعات شما را ذخیره می کند و تمام عکس ها و پادکست ها ذخیره می شود و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود نخواهد داشت. شما مقاله ترفندهای دیجیتال مارکتینگ را مطالعه کردید بهتر است این مقاله را نیز دنبال کنید)

راه ها و روش های استفاده از گوگل شیت - سورنا بابایی

Google Sheet چیست؟

در مقدمه این مقاله توضیحاتی به شما داده شد که این نرم افزار یک بستر وب است اما آیا این نرم افزار محدودیتی در دستگاه و سیستم عامل دارد؟ خیر، در واقع این گزینه از گوگل روی دسکتاپ همانند کروم او اس خواهد بود و علاوه بر دسکتاپ از اندروید، آی او اس و بلک بری نیز پشتیبانی می کند (نکته مهمی که همه باید به آن توجه کنند این است که گوگل آن را تغییر خواهد داد. نام). و در قالب Google Docs و Google Slides و اینکه اگر با این نام ها برخورد کنید نگران نخواهید شد) اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که مزایای این خدمات چیست؟ تنها مزیت آن رایگان بودن آن است که بسیاری از کاربران گوگل را به این خوبی انتخاب کرده اند.

در این بخش بهتر است به سراغ مزایای Google Sheet برویم، این سرویس محدودیتی ندارد و این بدان معناست که هر چقدر هم که ویرایش کنید، هیچ اطلاعیه یا هشداری به شما نخواهد داد (اگر در بسیاری از پلتفرم های وب بعدا باید از 3 استفاده مجدد سایت اشتراک های ویژه خریداری کنید، اما یکی از مهم ترین نکات استفاده و باز شدن همزمان چندین فایل در سیستم خواهد بود که سیستم و مرورگر کندی را برای شما ایجاد نمی کند. (گاهی ممکن است هنگام اجرای نرم افزار با تاخیر مواجه شوید و باید توجه داشته باشید که مرورگر یا سرویس جدید در حال آپدیت است و جای نگرانی نیست)

ویژگی های Google Sheet:

تا اینجا با این موضوع آشنایی کافی داشتید و حالا وقت آن است که به ویژگی های Google Sheet که هر کدام بسیار مهم هستند و کاربران زیادی به آن علاقه خاصی دارند نگاهی بیاندازیم. توجه داشته باشید که در هر فصل توضیحات و پیشنهاداتی وجود دارد که بهتر است از آنها در کار خود استفاده کنید و بهترین نتیجه را بگیرید:

  • اشتراک گذاری فایل ها بین افراد: یکی از ویژگی های این سرویس که در قسمتی بسیار کوچک در بالا به آن اشاره شد، امکان ویرایش گسترده فایل ها در Google Sheet بود که در این قسمت می خواهیم به طور کامل توضیح دهیم، سعی می کنیم شما را بهتر درک کنیم. این بخش. به بیان فرضی، شرکتی وجود دارد که کارکنان آن نیاز به ویرایش و ذخیره فایل های مهم روزانه دارند (اگر همه آنها از اکسل استفاده کنند، ممکن است همزمان با مشکلاتی مانند ذخیره و (اگر سرویس به طور خودکار ذخیره شود) مواجه شوند. ) کارمندان چندین فایل را به طور همزمان باز می کنند و هر کدام از آنها می توانند فایل ها را به صورت خودکار ویرایش کنند، اما بسیار جالب خواهد بود پس از هر تغییر، فایل به طور خودکار در Google Drive ذخیره می شود و نیازی به نگرانی در مورد از دست دادن آن نیست. فایل؛ یکی دیگر از قابلیت هایی که باید به آن اشاره کرد، ارتباط بین کارمندان از طریق چت در کنار نوار ابزار است که باعث افزایش سرعت ارتباط کارمندان می شود و می توانند فایل ها را برای یکدیگر ارسال کنند.

نقطه : این بخش در Google Sheet گزینه ای به نام Revision History دارد، اما این گزینه به سرعت فایل های گذشته شما را مرور می کند و تمام اطلاعاتی را که می خواهید داشته باشید بازیابی می کند. هرگز قابل بازیابی نخواهد بود، اما با این گزینه می توانند فایل حذف شده را دوباره بارگذاری کنند)

  • جستجو در رابط کاربری: یکی از مهم‌ترین بخش‌های Google Sheet، جستجوی رابط کاربری است که به افراد امکان جستجوی گسترده را می‌دهد. این گزینه در سال 2016 با آپدیت سرویس Etienne معرفی شد که کاربران زیادی را به خود جذب کرد و طرفداران زیادی را به خود جلب کرد; اما این ویژگی دقیقا چه بود و چه کاری انجام داد؟ به طور کلی، اگر شخصی بخواهد داده های مورد نظر خود را پیاده سازی کند یا از داده های خود مطمئن شود، می تواند عبارت را در زمینه اکتشاف این سرویس جستجو کند و مثلاً اگر شخصی بخواهد، آن را پیدا کند. یک جدول یا نمودار آن را با دقت اضافه کنید و با جستجو بدون اتلاف وقت سریع کار خود را شروع کنید. (همچنین ممکن است از خود بپرسید که کاربران چه چیزی را بیشتر از نظر عبارات جستجو، هزینه ها و اعداد جستجو می کنند زیرا یافتن آنها بسیار دشوار است). و افراد باید زمان زیادی را برای یافتن اعداد صرف کنند، اما با این گزینه پس از چند ثانیه کار خود را شروع می کنند)

برگه گوگل سیر تا پیاز _ بهترین معلم سورنا بابایی

  • ویرایش آفلاین: یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم و ارزشمند Google Sheet ویرایش آفلاین خواهد بود که دسترسی گسترده ای را در حین اینترنت به کاربران خود می دهد. ممکن است تمام فایل های ویرایش شده از بین برود و با این گزینه می تواند فایل خود را حفظ کند و مهم ترین چیز ذخیره آن است که بسیار مهم است) توجه داشته باشید که این قسمت به صورت خودکار در این سرویس قرار نمی گیرد و باید یک برنامه افزودنی مانند Chrome Google Docs Offline نصب کرده باشید و بتوانید نسخه آفلاین آن را برای خود تشخیص دهید.
  • یک قالب جدید ایجاد کنید یا فرمت های توسعه یافته را برای ویرایش دریافت کنید: برای شما هم پیش آمده است که بخواهید فایلی را ویرایش کنید اما در حین آپلود فایل متوجه می شوید که نرم افزار از آن پشتیبانی نمی کند (اکثر سایت ها و نرم افزارها این مشکل را دارند) اما این سرویس از گوگل می تواند تمامی فایل هایی مانند xlsx و ویرایش xlsx، xlsx، xlsx و و و می توانید فایل خروجی خود را به فایل های مختلف تبدیل کنید.

ترفند گوگل شیت - سورنا بابایی

تفاوت بین Excel و Google Sheet چیست؟

تا به حال قطعا با طیف وسیع عملکرد این سرویس آشنا شده اید و حالا وقت آن است که به سراغ یکی از مهم ترین سوالات این مقاله برویم که توسط بسیاری از کاربران مطرح شده است. پاسخ به این سوال را می توان بسیار گسترده نوشت، اما ما می خواهیم آن را خلاصه کنیم، ابتدا توجه داشته باشید که نرم افزار اکسل طیف بسیار گسترده ای از ابزارها را دارد و ممکن است کاربر بتواند با Do not have آنها کار کند (افراد زیادی هستند که نمی توان از ابزارهای اکسل به درستی استفاده کرد و این باعث خرابی پروژه می شود) اما Google Sheet ساده است و کاربر می تواند یکباره از آن با نوار استفاده کند. ابزارها به سرعت آشنا و قابل انطباق هستند.

موضوع بعدی که باید به آن بپردازیم امنیت این دو سرویس است که هر کدام از استراتژی های متفاوتی استفاده می کنند. آنتی ویروس های درون برنامه ای می توانند از هکرها جلوگیری کنند اما Google Sheet همانطور که گفته شد اطلاعات شما را در فضای ابری مخابره و ذخیره می کند و البته در این چند سال با نفوذ افراد سودجو به ایمیل ها می تواند به سرعت اطلاعات شما را پردازش کند.

مهمترین مسئله بین Excel و Google Sheet قیمت گذاری روی آنهاست. امروزه اکسل با افزایش دامنه ابزارها و داشتن رابط کاربری بسیار حرفه ای قیمت محصولات خود را افزایش داده است و اینکه بسیاری از کاربران از این موضوع بسیار ناراحت هستند اما Google Sheet کاملا رایگان خواهد بود و همه می توانند به صورت خودکار از آن استفاده کنند. (توجه داشته باشید که برای استفاده کامل از این سرویس باید جیمیل داشته باشید. مردم باید در انتقال حساب های خود بسیار راحت باشند تا وقت خود را در این مورد تلف نکنند)

نقطه : در این قسمت مقایسه ای بین این دو سرویس داریم و توجه داشته باشید که تمام اطلاعات به روز هستند و بخش هایی مربوط به نظرات کاربران وجود دارد که بسیاری از افراد حوزه های مورد علاقه خود را داشتند (مثلاً افراد مسن به راحتی می توانند به اکسل دسترسی پیدا کنند). بهتر بود به سایت گوگل مراجعه کنید و سایر افراد راحتی این سرویس را به اکسل ترجیح می دهند و نظرات کاملا متفاوت خواهد بود) توجه داشته باشید که بسیاری از امکانات و معایب برای شما ذکر نشده است و بهتر است بدانید که هر دوی اینها خدمات بخش های بزرگی را پوشش می دهد.

سخنان پایانی:

امیدواریم از این مقاله سایت برترین زبان آموز نهایت استفاده را برده باشید و در پایان مقاله بهتر است به چند نکته مهم اشاره شود، اول از همه اگر در یک شرکت یا اداره کار می کنید و مدام مجبور هستید بازنشانی فایل ها و ویرایش منطق ما این است که نوار ابزار بیشتری دارد و حرفه ای ها بهتر با آن کار می کنند.