الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟ – یادگیرنده برتر


موتور جستجوی هوشمند گوگل برای اینکه بتواند تمامی وب سایت ها را رصد و آنالیز کند از الگوریتم های خاصی استفاده کرده است که هر کدام برای کار خاصی برنامه ریزی شده اند. برخی از الگوریتم ها با محتوا سروکار دارند، برخی با لینک سازی و برخی با فعالیت های دیگر سایت که هر کدام وظایف خود را به خوبی انجام می دهند. در بین تمام الگوریتم های باغ وحش گوگل، امروز قصد داریم در مورد یک الگوریتم جدید و کاربردی تر صحبت کنیم. شاید با نام الگوریتم کبوتر آشنا باشید، اما چیز زیادی در مورد آن نمی دانید. اصلا جای نگرانی نیست چرا که الگوریتم کبوتر گوگل در زبان آموز برتر به طور کامل توضیح داده شده است؟ ما پرداخت می کنیم. اگر به سئو و آموزش در این زمینه علاقه دارید به شما پیشنهاد می کنم آموزش سئو محسن حبیبی راد را بخوانید. پس به ما بپیوندید

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

  • الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟
  • الگوریتم کبوتر گوگل چگونه کار می کند؟
  • تاثیر الگوریتم کبوتر بر سئوی محلی چیست؟
  • الگوریتم گوگل کبوتر چه تاثیری بر سئو دارد؟
  • آیا الگوریتم کبوتر برای همه سایت ها قابل اجرا است؟
  • چگونه سایت خود را برای الگوریتم کبوتر سئو کنیم؟

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

مکانیزم الگوریتم کبوتر با سایر الگوریتم های گوگل متفاوت است و به مکان (مکان و زمان) توجه دارد. این الگوریتم در سال 2014 توسط گوگل معرفی شد. حالا ممکن است بپرسید این الگوریتم چه زمانی کار می کند؟ وقتی نام مکانی را با توجه به موقعیت جغرافیایی آن در گوگل جستجو می کنید، در واقع این الگوریتم کبوتر عزیز گوگل است که به کمک شما می آید.

گوگل برای رتبه بندی سایت های مختلف و رتبه بندی آنها در SERP (در بین 10 نتیجه برتر گوگل)، عوامل مهمی مانند لینک سازی و محتوا را در نظر می گیرد. اما اگر مکان های جغرافیایی را در جستجوی خود قرار دهید، این الگوریتم Google Pigeon است که نتایج را بر اساس مکان های سایت دسته بندی کرده و در اختیار شما قرار می دهد.

مقاله پیشنهادی مهمترین فاکتورهای گوگل در رتبه بندی سایت خواندن.

الگوریتم کبوتر گوگل چگونه کار می کند؟

با یک مثال نحوه عملکرد الگوریتم Google Pigeon را توضیح می دهیم. فرض کنید در محله میدان انقلاب تهران هستید و می خواهید یک رستوران خوب پیدا کنید. بهترین رستوران های تهران را در گوگل جستجو کنید و سپس در نتایج می بینید که آدرس و موقعیت رستوران های میدان انقلاب و حومه برای شما آورده شده است. این دقیقاً همان کاری است که الگوریتم کبوتر انجام می دهد. الگوریتم کبوتر بر اساس موقعیت مکانی شما بهترین سایت هایی را به شما نشان می دهد که برای شما مفید خواهد بود.

سئوکاران معتقدند که الگوریتم گوگل کبوتر رنگ و بوی جدیدی به سئوی محلی داده است. در ادامه به بررسی تاثیر الگوریتم گوگل بر سئوی محلی می پردازیم.

الگوریتم کبوتر گوگل چگونه کار می کند؟

تاثیر الگوریتم کبوتر بر سئوی محلی چیست؟

بهینه سازی موتور جستجوی محلی SEO بر اساس جستجوهای اطراف شما. مثلا در گوگل عبارت آموزش طراحی سایت را تایپ می کنید و لیستی از بهترین سایت هایی که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنند را مشاهده می کنید. حالا اگر در گوگل سرچ کنید آموزش طراحی سایت در امیرآباد لیست کلاس های واقع در محله امیرآباد را نشان می دهد. همین جستجوی ساده روی سئوی محلی شما تاثیر می گذارد زیرا سایت هایی که در امیرآباد در زمینه طراحی سایت فعالیت می کردند ممکن است اصلا جزو 10 نتیجه برتر گوگل نباشند اما با جستجوی محلی و سئوی محلی این سایت ها در SERP و این باعث می شود از سایت ها بازدید کنید و نرخ تعامل کاربر را دریافت کنید.

الگوریتم کبوتر در افزایش ترافیک و نرخ تبدیل سایت شما موثر است. کسب و کار شما را با افزایش محلی به جامعه هدف اطرافتان نشان می دهد و این باعث می شود که کاربران زیادی از جامعه هدف شما وارد سایت شما شوند.

اکنون به بررسی کلی الگوریتم کبوتر بر روی سئو سایت ها ادامه می دهیم؟

مقاله پیشنهادی ایندکس شدن صفحات سایت را افزایش دهید خواندن.

الگوریتم گوگل کبوتر چه تاثیری بر سئو دارد؟

به مشاغل محلی کمک می کند.

همانطور که در بالا توضیح دادیم، الگوریتم کبوتر به کسب و کارهای محلی کمک می کند زیرا شما بر سئوی محلی تأثیر می گذارید. کسب و کارهای محلی و سایت هایی که با رقبای بزرگ رقابت می کنند می توانند با برنامه ریزی و استراتژی برای الگوریتم کبوتر در سئوی محلی موفق بوده و جزو برترین نتایج گوگل در این زمینه باشند.

شما را در نقشه های گوگل نشان می دهد

می توانید کسب و کار خود را در نقشه گوگل ثبت کنید، سپس از الگوریتم کبوتر استفاده کنید تا در بین جستجوهای برتر قرار بگیرید و کاربران با مشاهده کسب و کار شما روی نقشه با شما تماس خواهند گرفت.

شخصی سازی نتایج جستجوی گوگل

الگوریتم Google Pigeon نیز بر شخصی سازی نتایج گوگل تأثیر می گذارد. این شخصی‌سازی بر اساس موقعیت مکانی و جغرافیای شما است. فرض کنید دو کاربر در دو نقطه مختلف شهر هستند و هر دو می خواهند لیستی از بهترین کلاس های آموزشی تهیه کنند. در این مرحله الگوریتم کبوتر نتایج جستجوی گوگل را شخصی سازی کرده و دو نتیجه متفاوت را در اختیار کاربران قرار می دهد.

آیا الگوریتم کبوتر برای همه سایت ها قابل اجرا است؟

پس از مطالعه موارد فوق و یادگیری مکانیزم الگوریتم گوگل کبوتر، اکنون می خواهیم بررسی کنیم که آیا الگوریتم گوگل کبوتر و این شخصی سازی نتایج موتورهای جستجو برای تمامی سایت ها قابل اجرا است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر!! الگوریتم کبوتر ممکن است برای مشاغل محلی مفید باشد، اما نه برای همه مشاغل!! فرض کنید شما یک آموزشگاه کلاس طراحی وب در شمال شهر تهران هستید که می توانید کلاس ها را به صورت آنلاین در سراسر کشور برگزار کنید، بنابراین الگوریتم کبوتر گوگل با شخصی سازی شما کمک چندانی به کسب و کار شما نخواهد کرد. اگر کسب و کار شما برای شخصی سازی جستجوها به الگوریتم کبوتر نیاز دارد، از SEO خود بخواهید که سایت شما را برای این الگوریتم سئو کند. در ادامه می خواهیم توضیح دهیم حالا که از طرفداران الگوریتم گوگل کبوتر هستید، چگونه سایت خود را برای این الگوریتم سئو کنید؟

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟ با من باش.

چگونه سایت خود را برای الگوریتم کبوتر سئو کنیم؟

سایت خود را به سایت های دایرکتوری ارسال کنید

شما باید سایت خود را به سایت های دایرکتوری ارسال کنید. اگر نمی‌دانید سایت‌های دایرکتوری چگونه هستند، در اینجا توضیح مختصری ارائه می‌شود: سایت‌های دایرکتوری مجموعه‌ای از اطلاعات کسب‌وکارهایی را که فعالیت و موقعیت یکسانی دارند جمع‌آوری می‌کنند. شما می توانید به صورت رایگان در این سایت ها ثبت نام کنید و اطلاعات کسب و کار خود را در آنها وارد کنید. با این کار به الگوریتم کبوتر کمک می کنید تا شما را در جستجوهای محلی قرار دهد. سایت های دایرکتوری باعث می شوند که نرخ کاربر بالایی به سایت شما برسد.

کسب و کار خود را در Google Maps ثبت کنید.

شما می توانید سایت و آدرس کسب و کار خود را به صورت رایگان به گوگل ارسال کنید. این ثبت آدرس در Google Maps به الگوریتم کبوتر کمک می کند تا شما را در Google SERP قرار دهد. علاوه بر درج مکان، شماره تماس، اطلاعات کاری، ساعات کاری و می. در گوگل مپ ثبت نام کنید.

آدرس و شماره تلفن خود را در فوتر سایت قرار دهید.

اگر می خواهید در سئوی محلی موفق شوید باید آدرس و شماره تلفن خود را در فوتر سایت قرار دهید. این باعث می شود که کاربران در هر صفحه جدید وارد فوتر سایت شما با URL در پایین صفحه شوند و این باعث تکراری شدن می شود. الگوریتم گوگل کبوتر به راحتی این آدرس و شماره تماس را شناسایی کرده و در سئوی محلی آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

مقاله پیشنهادی چرا گوگل برخی وب سایت ها را جریمه می کند؟ خواندن.

الگوریتم کبوتر

از اسکیما استفاده کنید.

زبان نشانه گذاری طرحواره زبان خود گوگل است که الگوریتم ها آن را مشاهده می کنند. این اطلاعات به الگوریتم ها اجازه می دهد تا اطلاعات و محتوای سایت شما را بخوانند و در نتیجه رتبه سایت شما را در گوگل بالاتر ببرند.

دامنه سایت خود را با پسوند ir (پسوند ملی) ثبت کنید.

برای موفقیت در سئوی محلی باید دامنه خود را با پسوند ملی ثبت کنید. این باعث می شود که الگوریتم های کبوتر جستجوهای محلی شما را در اولویت قرار دهند. مقاله پیشنهادی انواع دامنه برای سایت ها خواندن.

از هاست ملی استفاده کنید

هنگام خرید هاست، انتخاب هایی مانند خرید هاست ایرانی و اروپایی دارید. برای الگوریتم کبوتر و سئوی محلی بهتر است از هاست ملی استفاده کنید. زیرا الگوریتم کبوتر ابتدا آی پی سایت ها را بررسی می کند و آی پی های ایرانی را برای کاربران ایرانی در اولویت قرار می دهد.

از بخش نظرات مشتریان استفاده کنید.

می توانید نظرات مشتریان را در قسمت های مختلف سایت خود قرار دهید تا کاربران شما بتوانند در سایت شما نظر دهند. این بر سئوی محلی تأثیر می گذارد، بنابراین سعی کنید از کاربران خود بخواهید که در مورد شما نظر دهند. برای تشویق مشتریان به انجام این کار می توانید راه حل هایی پیدا کنید باشگاه مشتری استفاده کنید.

آخرین کلمه:

آیا سعی کرده ایم الگوریتم کبوتر گوگل را به طور کامل بررسی کنیم؟ بیایید به تمام نکات مهم توجه کنیم. اگر هنوز سایت خود را برای الگوریتم کبوتر بهینه نکرده اید، اکنون بهترین زمان برای بهینه سازی سایت خود برای گوگل کبوتر با راه حل های ذکر شده در بالا است. الگوریتم کبوتر بر روی وب پرواز می کند تا بهترین نتایج را به کاربران ارائه دهد. اگر تجربه ای در زمینه بهینه سازی سایت برای الگوریتم کبوتر دارید، لطفاً آن را در نظرات با بهترین دوستان خود به اشتراک بگذارید. با تشکر از توجه شما به زبان آموز برتر.