cloudflare چیست؟ چگونه آن را برای سایت خود اجرا کنیم 😃


با افزایش حملات سایبری و افزایش هوش مصنوعی رایانه ها و متخصصان این حوزه، افزایش امنیت سایت دشوار است و کمتر کسی است که از اهمیت این موضوع بی خبر باشد و ضربه سختی به آن وارد شود. ; در این مقاله از سایت برتر قصد داریم تا کلود فلر را برای شما توضیح دهیم و مزایای آن را به شما معرفی کنیم.

CloudFeller به طور کلی سرویسی است که عملکرد و سرعت و به خصوص امنیت بالای وب سایت ها را افزایش می دهد، اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آمار دقیق آن چیست؟ آمارها نشان می دهد که سایت هایی که از سرویس cloudflare استفاده می کنند عموما 45 درصد افزایش سرعت آپلود دارند اما نکته جالب این است که پهنای باند خود را نیز کاهش داده اند. این سرویس با توجه به cdn های ویژه ای که دارد می تواند امکانات سرویس دهی بیشتر و علاوه بر آن سرویس های ویژه را نیز در اختیار شما قرار دهد اما توجه به این نکته حائز اهمیت خواهد بود که سازگاری بسیار بالایی دارد. (در ادامه با هر یک از موضوعات ذکر شده توضیحات تخصصی داده خواهد شد و اطلاعات کاملی دریافت خواهید کرد)

کلود فلر چیست؟  + حقه هایش

کلود فلر چگونه امنیت سایت را برای ما به ارمغان می آورد؟

اگر مقاله ترفندهای امنیتی سایت را مطالعه کرده باشید، متوجه شده اید که هر یک از هکرها یا ربات ها به دلیل ایجاد حساب کاربری (برای عضویت عادی در سایت) شروع به کار کرده و به تدریج اثرات خود را ترک می کنند و اکنون cloudflare با آن سرویس‌ها و سازوکارهای ویژه نیز هر پیام و درخواست عضویت را بررسی می‌کند و و به نوعی همه آن‌ها را از فیلتر خود عبور می‌دهد. نکته حائز اهمیت این است که پس از شناسایی افراد یا ربات های مخرب آنها را با توجه به فایروال ها شناسایی کرده و سعی در مسدود کردن آنها خواهند داشت. (به طور خلاصه، اگر ترافیک سایت شما در طول روز بسیار بالا باشد یا در زمان های خاصی ترافیک سایت شما افزایش پیدا کند، این سرویس می تواند تمام حساب ها را بررسی کند و … می تواند بهترین مکانیسم امنیتی در کمترین زمان باشد. توجه داشته باشید که برخی از کاربران تصور می کنند با استفاده از این سرویس فضای سایت را اشغال می کند، در صورتی که این کار بسیار اشتباه است و فقط ترافیک سایت از فیلتر عبور می کند. و بررسی کنید)

آیا Cloudflare محدودیتی دارد؟

خیر، همه سایت ها به دلیل رایگان بودن می توانند از این سرویس استفاده کنند، اما چگونه می توانید سایت خود را در این سرویس آماده کنید؟ به راحتی باید dns های این سرویس را در دامنه خود ذخیره کنید و تمام اطلاعات کاربران و ربات ها به این سرویس برود. (اما نکات زیادی مهم چیزی که افراد کمی به آن توجه می کنند این است که تمام اطلاعات و داده های شما در سرورهای کلود فلر ذخیره می شود و اگر سرور شما در مقطعی از دسترس خارج شد، کاربران می توانند بدون هیچ مشکلی اطلاعات شما را مشاهده کنند. )

در قسمت مقدماتی این مقاله به شما اشاره شد که این سرویس بر پایه تکنولوژی Anycast و cdn می باشد. حالا ممکن است بپرسید Anycast چیست؟ این مکانیزمی برای به دست آوردن موقعیت جغرافیایی شما خواهد بود و شما را به نزدیکترین سرور متصل می کند و سرعت فرآیند شما را بهبود می بخشد. (هم اکنون بهتر است به اطلاع شما برسانیم که بیش از هشت و نیم میلیون سایت بر روی سرورهای این سرویس ایجاد شده و البته روزانه 20000 نفر در آن ثبت نام می کنند؛ دارای بیش از 170 مرکز در دنیا و خدمات ارزشمند ویل ارائه و البته شعار این سرویس کاهش تاخیر خواهد بود)

ویژگی های کلود فلر + سورنا بابایی

مزایای cloudflare:

تا اینجا به طور کامل با این موضوع آشنا شدید و حالا وقت آن رسیده که به سراغ مزایا و مهمترین عنوان این سرویس برویم. قبل از آن توجه داشته باشید که همانطور که گفته شد سایت های زیادی وجود دارند که این سرویس را ارائه می دهند. قبول می کنند و دلیل اصلی آن پیشگیری است حملات ddos است ؛ مزایای کلود فلر عبارتند از:

  • استفاده از ssl (به صورت رایگان): همانطور که می دانید یکی از پروتکل های امنیتی سایت ها در سراسر جهان ssl است (همان آدرس صفحه بالای https: //) اما این شرکت به کاربران خود اجازه می دهد تا پروتکل های امنیتی سایت را نیز ایمن کنند. خودت اعمال کن (البته راه های دیگری هم برای فعال سازی ssl وجود دارد که با تحقیق می توانید آنها را پیدا کنید).
  • فشرده سازی: یکی دیگر از مزایای cloudflare این است که می توان آن را به طور کامل فشرده کرد، زیرا همه می دانیم که تمام عناوین سایت دارای حجم مشخصی هستند (مثلاً: کلمات، تصاویر، فونت ها، فضاهای خالی و …) که با این سرویس می توانید آن را به حداقل برسانید. حجم آن و افزایش سرعت سایت شما. (لازم به ذکر است که برخی از نگرانی های مردم در مورد فشرده سازی html و سازی را منتقل می کند. لازم نیست نگران این باشید)
  • اتصال سریع: همانطور که در بخش های بالا ذکر شد، ارتباط سریع بین افراد امکان پذیر خواهد بود، اما در این بخش متفاوت است. طبق فناوری های WebSockets، تمام ترافیک خود را به سرور خود ارسال می کند و ارتباط مستقیم بین کاربر و مشتری را فراهم می کند. (البته نکته بسیار مهم در این قسمت این است که شما هیچ کاری انجام نمی دهید و هیچ فرآیندی به صورت دستی انجام نخواهد شد و همه آنها طبق پروتکل های خودکار انجام می شوند)
  • داشتن فایروال ویژه: بخش مهم دیگری که باید به آن پرداخته شود، داشتن فایروال است، اما ممکن است بپرسید که مزایای داشتن این فایروال ها چیست؟ اگر این مقاله را با دقت بخوانید، حملات بسیار ddos ​​و SQL Injection را مسدود می کند. (البته توجه داشته باشید که در این قسمت طبق پروتکل های خاص، ip شخص یا ربات دریافت می شود و در حالی که ربات و … قصد ورود دارند، سریعا آنها را مسدود کرده و مجوز دسترسی را از آنها)
  • داشتن اقلام رایگان و…: داشتن ابزار رایگان یکی از مهم ترین ویژگی هایی خواهد بود که کمتر کسی به آن توجه می کند. اولی یک ابزار رایگان تجزیه و تحلیل ترافیک (برای بهینه سازی) است و می توانید از داده های ارائه شده برای پیش بینی عملکرد و ایجاد مراحل بهبود برای خود استفاده کنید، البته با مکانیزم Purge Cache. شما می توانید تمام کش های مورد نیاز خود و آنهایی که هدف و هدف اصلی شما هستند را به روز کنید، اما عنوان https دیگری در دامنه رایگان خواهد بود.

نقطه : اکنون که بخش فواید را مطالعه کردید، وقت آن است که به چند نکته بسیار مهم و اشتباهات رایج اشاره کنید. قبل از هر موردی بدانید که CMS شما هر چه که باشد، می توانید سرویس ها را در سایت خود پیاده سازی کنید (بعد از این مورد آسان است در نظر داشته باشید) و البته توجه داشته باشید که برخی از ویژگی های سرویس Cloudfler برای دامنه .IR غیر فعال است (توجه داشته باشید که قسمت محدودی از امکانات) بهتر است با راه اندازی آن آشنایی کامل داشته باشید، برخلاف داشتن نرم افزار خاص یا سخت افزار جدید (البته حتما باید تغییر DNS داشته باشید) و به شما پیشنهاد می کنیم سرویس قدرتمندتر می شود، بهتر است در اسرع وقت از آن استفاده کنید.

ویژگی های سرویس کلودفلر + زبان آموز برتر

آیا پس از استفاده از کلودفلر امتیاز ویژه (رتبه بندی سایت) در اختیار شما قرار می گیرد؟

خیر، در واقع تمامی امکانات و امتیازات شما مربوط به داخل سایت و آن کاهش حجم و (تمامی امکاناتی که برای شما ذکر شده است) و البته کمک چندانی به رتبه سایت نمی کند ( اکثر کاربران فکر می کنند که با انجام این کار، لینک بسیار خوبی از سایت دریافت می کنند و رتبه خود را افزایش می دهند؛ اگر تنها به شما اجازه می دهد تا با توجه به ابزارهای خود بهترین باشید، نوبت شماست که به رتبه های برتر برسید. توجه داشته باشید که اگر بعد از مدتی با آن کار کردید، می توانید به خوبی با آن آشنا شوید و البته با مداومت در روند کاری خود و استفاده صحیح از ابزارها (بعد از چند بار استفاده، یاد بگیرید چگونه تا به خوبی از آنها استفاده کنید) و می توانید سایت خود را با تمام مراحل و آموخته های خود بهینه کنید.

سخنان پایانی:

امیدواریم از این مقاله سایت برترین زبان آموز نهایت استفاده را برده باشید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در پایان مقاله باید نکات مهمی را بازگو کنیم. اول از همه توجه داشته باشید که باید تحقیقات گسترده ای انجام دهید تا خیالتان راحت باشد، اما نباید به سراغ اخبار کذب بروید (در این مقاله همه قسمت ها را به تفصیل ذکر کرده ایم). حتما به محدودیت ها توجه کنید و پیشنهاد می کنیم اگر دامنه COM دارید از کلود فلر استفاده کنید.

برخی از سایت ها مشابه این سرویس هستند و خود را شبیه آن کرده اند و توجه داشته باشید که با ورود به آنها حتما به آدرس آنها توجه کنید و اگر وارد سایت دیگری شدید بلافاصله آن را ببندید (اگر با ورود متوجه نشدید) در پایان به شما پیشنهاد می کنیم که اگر به کاربران خود احترام می گذارید و به ترافیک سایت خود توجه ویژه ای دارید بهتر است از این شرکت استفاده کنید و البته نکته بسیار مهمی است یعنی نگران اطلاعات خود نباشید. دزدیده شده توسط این شرکت.(دلیلش این است که فقط قسمت ترافیک سایت و کاربران و ربات ها بررسی می شود و اطلاعات آنها قابل پردازش است و اگر می خواهید خیالتان راحت باشد بهتر است هیچ نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید. در این مورد بهتر است به ابتدای مقاله بروید و دوباره بخوانید و تمام نکات مهم در این زمینه را بدانید)