یک سایت خوب چه ویژگی هایی دارد؟


امروزه هر کسب و کاری برای رشد و ارتباط با جامعه هدف نیازمند داشتن یک سایت خوب و مناسب است. داشتن یک سایت خوب و مناسب مستلزم داشتن یک وب مستر مجرب است تا بتواند سایت شما را در بهترین شرایط خود قرار دهد. وب سایت شما یک ویترین زیبا از کسب و کار شماست. چه یک فروشگاه آنلاین یا یک شرکت داشته باشید، باید یک وب سایت خوب را به مشتریان و جامعه هدف خود نشان دهید. اگر سایت شما ویترین خوبی برای کسب و کار شما نیست، مشکلی نیست زیرا امروز برترین زبان آموز اینجاست تا ویژگی های یک وب سایت خوب را با شما توضیح دهد. بنابراین اگر به این آموزش نیاز دارید، یک سایت خوب تا پایان مقاله چه ویژگی هایی دارد؟ یک یادگیرنده برتر باشید و در صورت نیاز این آموزش را دریافت کنید استاد وب یا طراح سایت خودت بفرست

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

  • چرا برای کسب و کار خود به سایت نیاز داریم؟
  • مسئول فعالیت های سایت کیست؟
  • یک سایت خوب چه ویژگی هایی دارد؟

چرا برای کسب و کار خود به سایت نیاز داریم؟

وقتی با کارفرمایان و صاحبان مشاغل صحبت می کنیم، اولین چیزی که می شنویم این است که چرا اصلاً به یک سایت نیاز داریم؟ در واقع در دنیای امروز وب سایت یک ابزار ضروری و مهم برای هر کسب و کاری است. در گذشته مشتریان شما ممکن است کارت ویزیت شما را همیشه همراه داشته باشند تا با شما تماس بگیرند، اما امروزه با یک جستجوی ساده می توانند به شما دسترسی داشته باشند. به جای اینکه کارکنانی را استخدام کنید و از آنها بخواهید که هر روز با جامعه هدف تماس بگیرند تا ماهیت کسب و کار شما را توصیف کنند و مشتریان بالقوه را پیدا کنند، می توانید سایتی را طراحی و تبلیغ کنید که کارهای روزمره و خدمات شما را تشریح کند. بوده است. سپس با ارسال لینک سایت از طریق ایمیل مارکتینگ و بازاریابی پیامکی به جامعه هدف مشتریان بالقوه را جذب کنید. داشتن یک وب سایت دارای ویژگی های بسیار بیشتری است که برای هر کسب و کاری متفاوت است.

مسئول فعالیت های سایت کیست؟

مسئول فعالیت های سایت کیست؟

برای داشتن یک سایت شخصی باید از یک طراح سایت بخواهید که سایت را برای شما و طبق نظر شما پیاده سازی کند. پس از آن باید یک نسخه پشتیبان یا ادمین سایت داشته باشید تا بتوانید همیشه در سایت خود پیمایش کنید.

یک سایت خوب چه ویژگی هایی دارد؟

بعد از تمام صحبت های بالا، وقت آن است که ویژگی های یک سایت خوب را بررسی کنیم. شما می توانید سایت خود را بر اساس امکانات زیر طراحی و آماده کنید.

1. هدف شما از طراحی سایت باید مشخص باشد.

قبل از انجام هر کاری در فضای بازاریابی، مهم ترین نکته این است که از ابتدا هدف خود را بشناسید و بارها گفته ایم که مشتریان و جامعه هدف شما در نهایت هدف شما را دنبال خواهند کرد. اگر سایتی را بدون هدف راه اندازی کنید، کاربران شما در بی هدفی حرکت می کنند و به نتیجه خاصی نمی رسید. پس حتما قبل از طراحی سایت هدف خود را مشخص کنید. در این زمینه می توانید سوالات زیر را از خود بپرسید.

  • آیا می خواهم از ویژگی فروشگاه استفاده کنم؟
  • آیا قرار است از سایت کسب درآمد کنم؟
  • آیا سایت قرار است ویترینی برای کار باشد؟
  • و……

2. نقشه راه داشته باشید.

قبل از شروع کسب و کار و سایت خود، باید یک نقشه راه مناسب در مورد آن داشته باشید. در جلساتی که با مدیر وب سایت خود دارید، باید طراحی سایت خود را توضیح دهید و از او بخواهید که نمونه کار را برای شما ارسال کند. سپس تمامی تغییرات خود را در نمونه ارسالی انجام دهید و طرح نهایی را به طراح اعلام کنید تا طراح نمونه شما را طراحی کند. اینکه یک طراح به سلیقه خودش سایتی برای شما طراحی کند و سایت را با هاست و دامنه بالا بیاورد اشتباه است. اکنون می خواهید تغییرات کلی را در نظر بگیرید. شما باید یک سایت زیبا طراحی کنید و از نظر تجربه کاربری و رابط کاربری سایت را به بهترین شکل ممکن پیاده سازی کنید. پس نقشه راه را فراموش نکنید.

3. داشتن صفحه تماس

یکی از مواردی که در طراحی سایت باید مورد توجه قرار گیرد صفحه تماس با ما می باشد. اطلاعات تماس شما باید با دقت در این صفحات پر شود زیرا این صفحه یکی از مواردی است که در اعتمادسازی کاربران بسیار موثر است. کاربران زمانی که مطمئن شوند کسب و کار شما آدرس و شماره تماس مناسبی دارد، برای خرید به سایت شما اعتماد خواهند کرد. در صفحه تماس با سایت خود، حتما آدرس و محل دقیق آدرس ثبت شده خود را وارد کنید، شماره تماس و آدرس ایمیلی که به آن پاسخ می دهید را حتما وارد کنید و تجربه نشان داده است که بسیاری از کاربران قبل از نهایی کردن خرید خود، وارد صفحه تماس با ما شده و با شماره تماس موجود در سایت تماس بگیرید تا از سایتی که می خواهند از آن خرید کنند مطمئن شوید. این صفحه باید با اطلاعاتی که از کارفرما دریافت می کنید پر شود. اگر کارفرما تمایلی به ارسال این صفحه ندارد، حتما اهمیت آن را برای کارفرما توضیح دهید و بیان کنید که داشتن این صفحه به فروش کسب و کار نیز کمک می کند.

4. لینک های شبکه های اجتماعی خود را در سایت قرار دهید.

شما باید بتوانید به شدت با سایت و رسانه های اجتماعی کسب و کار خود ارتباط برقرار کنید. کاربران شما باید دائماً بین سایت و شبکه اجتماعی شما در حال حرکت باشند. این کار هم اعتماد کاربران را ایجاد می کند و هم باعث می شود بیشترین ارتباط را با جامعه هدف خود داشته باشید. می توانید ترافیک بسیار خوبی از کاربران را از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و توییتر به سایت خود ارسال کنید و گوگل و سئو مراقب سایت خود باشید

5. ریسپانسیو بودن سایت (واکنشی)

به عنوان یک طراح وب، باید سایت خود را برای کاربران موبایل و تبلت بهینه کنید. همانطور که می دانیم بیش از 80 درصد کاربران اینترنت افرادی هستند که با تلفن همراه از وب سایت ها بازدید می کنند و اگر سایت شما دید خوبی به این ابزارها نداشته باشد و غیرقابل استفاده باشد، تعداد زیادی کاربر از شما دست می دهد. . به عبارت دیگر، سایت شما در گوشی های موبایل دید خوبی ندارد (مطالب ناخوانا، تصاویر خیلی کوچک یا بزرگ، دکمه های منو و تماس با ما در سایت به راحتی پیدا نمی شود و …) باعث می شود کاربر از سایت خود خارج شود. و شما به راحتی این ترافیک و مشتری بالقوه را از دست خواهید داد. طبق آمار روزانه، تعداد زیادی از این افراد ممکن است به دلایل مشابه وارد سایت شما شده و از آن خارج شوند که شاید به دلیل اینکه فقط از روی دسکتاپ سایت خود را مشاهده می کردید، فکرش را هم نکنید. پس اصل واکنش پذیری مهمترین نکته ای است که باید به آن توجه کنید و حتما این موضوع را رعایت کنید. پس همین الان با تلفن همراه خود به سایت خود مراجعه کنید تا این مشکلات را برطرف کنید. داشتن مقاله نیز توصیه می شود ریسپانسیو چیست؟ خواندن. در ابتدای نقشه راه حتما موضوع ریسپانسیو را از طراح سایت خود بخواهید و تاکید ویژه ای روی این موضوع داشته باشید.

امکانات سایت خوب
امکانات سایت خوب

6. داشتن بخش پرسش و پاسخ

سایت شما همیشه باید بخشی به نام سوالات متداول داشته باشد. سوالاتی وجود دارد که برای اکثر کاربران مشترک است و پاسخ به آنها ممکن است زمان زیادی ببرد. بنابراین بهتر است سوالات متداول را در بخشی از سایت خود طراحی کنید و سوالات متداول و احتمالی کاربران را در این قسمت توضیح دهید. سپس از کاربران بخواهید قبل از تماس با شما بخش پرسش‌های متداول را مطالعه کنند و در صورت عدم پاسخگویی با شما تماس بگیرند. قسمت سوالات متداول را زیبا و کاربردی طراحی کنید تا کاربران بتوانند به راحتی از این قسمت استفاده کنند.

7. همکاری با هاستینگ معتبر

حتما سایت خود را از یک شرکت هاست معتبر و قابل اعتماد تهیه کنید. توجه داشته باشید که به همان اندازه که به سایت خود اهمیت می دهید و نکات را با جزئیات بررسی می کنید، در صورت استفاده از هاست مناسب، سایت شما ظاهر خوبی نخواهد داشت. باید تا 99% باشد، سایت شما باید روزانه بک آپ گرفته شود، سایت شما از سرور ایمن باشد، پشتیبانی سریع و مناسب داشته باشد، فضای حافظه آن برای سایت شما مناسب باشد و ….

پس حتما از طراح سایت خود بخواهید که با هاست معتبر کار کند و برای شما هاست وب طراحی کند.

8. امنیت سایت

هکرها در سراسر وب هستند و همیشه به دنبال وب سایت هایی هستند که از نظر امنیت ضعیف هستند و به راحتی قابل هک هستند. به عنوان طراح سایت، پس از دادن رمز عبور و نام کاربری سایت به کارفرما، حتما به او یادآوری کنید که در نگهداری آن کوشا بوده و هرگز از رمز عبور و نام کاربری ضعیف استفاده نکنید. افزونه های درجه یک امنیتی را از مخزن افزونه های وردپرس دانلود و در سایت نصب کنید تا بتوانید امنیت سایت را تا حدودی تضمین کنید. به عنوان مثال، شما می توانید پلاگین امنیتی ITunes نصب. یا مثال بهترین افزونه ها برای افزایش امنیت سایت برای آشنایی با انواع آنها بخوانید. در ادامه مقاله توصیه می شود چگونه از هک شدن سایت جلوگیری کنیم؟ خواندن.

9. سرعت بارگذاری سایت بالاست.

یکی از مهم ترین مسائلی که گوگل همیشه روی آن سخت گیری های خاص خود را دارد سرعت بارگذاری وب سایت است. یکی از مواردی که در سرعت سایت اهمیت دارد، انتخاب هاست مناسب است. در بالا اهمیت هاست مناسب را توضیح داده ایم.

از افزونه های مفید استفاده کنید و افزونه های زیادی را در سایت خود نصب نکنید. افزایش تعداد افزونه ها سایت را سنگین تر می کند و هر چه سایت سنگین تر شود کندتر می شود. برای جلوگیری از کاهش سرعت می توانید از افزونه های کاربردی مانند Wp Rocket استفاده کنید و آن را در سایت خود نصب کنید. در این افزونه کدهای CSS و JS شما که فضای زیادی را اشغال می کند و سرعت آن کاهش می یابد، حجم آن را کاهش داده و به افزایش سرعت سایت کمک می کند.

همچنین CDN یکی از مواردی است که به سرعت سایت شما کمک می کند. شما می توانید نمونه های CDN خارجی و داخلی را برای سایت خود نصب کنید و به سرعت بخشیدن به سایت خود کمک کنید. توجه داشته باشید که گوگل یکی از افرادی است که از سایت شما بازدید می کند و اگر سایت شما کند باشد امتیاز منفی دریافت خواهید کرد.

10. مطالب مناسب را در سایت قرار دهید.

سایت شما باید تمام محتوای مرتبط با کسب و کار شما را پوشش دهد. برای موفقیت در کسب و کار وابسته به چیزی بیش از شانس نیاز دارید. حتما به صفحه وبلاگ خود توجه کنید و اگر پول کافی برای این کار دارید، یک کارشناس تولید محتوا استخدام کنید. برای تولید محتوای سایت خود به صورت اصولی و بر روی برنامه. محتوای یک سایت نبض سایت است و شما باید یک استراتژی حرفه ای برای محتوای سایت خود داشته باشید.

آخرین کلمه:

ما سعی کرده ایم به طور کامل توضیح دهیم که یک سایت خوب چه ویژگی هایی دارد؟ بیایید توجه کنیم و تمام مراحل را مرور کنیم. توصیه می کنم اگر صاحب کسب و کار هستید و سایت دارید حتما از این نکات استفاده کنید. اگر تجربه ای در این زمینه دارید لطفا در قسمت نظرات آن را با دوستان برتر خود به اشتراک بگذارید. با تشکر از توجه شما به زبان آموز برتر.