مزایای کار در منزل چیست؟ در اینجا مرور می کنیم


اکنون بسیاری از شرکت ها به کارمندان اجازه می دهند از خانه یا در دفتر کار کنند. بسته به صنعت و محیط کاری مورد علاقه شما، کار از خانه می تواند شما را به کارمندی کارآمدتر و موثرتر تبدیل کند. در این مقاله موضوع کار در منزل و 20 مزیت کار از راه دور چیست.

کار از خانه چیست؟

کار از خانه که اغلب دورکاری یا دورکاری نامیده می شود، به زمانی اطلاق می شود که یک فرد می تواند کار خود را در خارج از دفتر و در محیط مورد نظر خود انجام دهد. از طریق توسعه فناوری، این گزینه برای بسیاری از متخصصان در شرکت ها و صنایع مختلف در دسترس است.

20 مزیت کار از خانه

امکان کار از راه دور مزایای بی شماری دارد.

زمان کمتری صرف رفت و آمد می شود

برخی از افراد ساعت ها در روز سفر می کنند. وقتی از خانه کار می کنید، نیاز به مبارزه با ازدحام و ترافیک برای رسیدن به دفتر را از بین می برد و به شما زمان بیشتری در روز برای انجام کارهایی که نیاز دارید و می خواهید می دهد.

افزایش بهره وری و عملکرد

کار از خانه اغلب منجر به افزایش بهره وری می شود زیرا حواس پرتی کمتری وجود دارد. علاوه بر این، زمان کمتری را برای رسیدن به محل کار صرف می کنید و به شما این امکان را می دهد که ساعات بیشتری در روز کار کنید.

تعادل کار و زندگی را بهبود بخشید

یکی از مزایای اصلی کار در خانه آزادی انجام کارهایی است که شما را خوشحال می کند. چه به این معنا باشد که بتوانید زمان بیشتری را با عزیزان خود بگذرانید، در کلاس های یوگا شرکت کنید یا سگ خود را به پیاده روی ببرید، می توانید در عوض یک برنامه کاری متناسب با زندگی و اولویت های خود ایجاد کنید.

توانایی در ارتباط ماندن

حتی اگر کار از راه دور به این معنی باشد که خارج از دفتر هستید، می توانید از طریق ویدئو کنفرانس و کنفرانس ویدئویی با همکاران خود در تماس باشید.

محیط کار سفارشی

هنگام کار از خانه، می توانید محیط مناسبی را انتخاب کنید که بهره وری شخصی را افزایش می دهد. میز، صندلی، سطح سر و صدا، مناظر و حتی موقعیت مکانی شما همگی قابل تطبیق هستند تا بتوانید محیطی سازگار با زندگی خود ایجاد کنید.

انتخاب های سالم تر و سبک زندگی

وقتی از خانه کار می کنید، کنترل بیشتری روی غذایی که می خورید دارید. به عنوان مثال، به جای خرید یک کیسه چیپس از دستگاه خودکار برای میان وعده بعد از ظهر، می توانید میوه یا سبزیجات را در یخچال خود بخورید.

هوش رقابتی

علاوه بر رژیم غذایی سالم تر، کار در خانه به شما امکان می دهد برای ورزش یا کشش استراحت کنید، فعالیت هایی که در یک محیط اداری سنتی کمتر قابل قبول هستند. در واقع، برخی از کارگران از راه دور خانه را برای دویدن یا شرکت در یک کلاس ورزشی در میانه روز ترک می کنند. به طور کلی، کار از خانه به شما آزادی و انعطاف پذیری برای ایجاد یک زندگی سالم تر می دهد.

زمان کمتری در جلسات صرف می شود

تماس‌های کنفرانس صوتی و تصویری به کارگران این امکان را می‌دهد تا بدون توجه به موقعیت مکانی به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. اعضای این جلسات می توانند به راحتی اسناد و نظرات خود را از طریق پیام رسانی یا با روشن کردن عملکرد صوتی خود به اشتراک بگذارند. در نهایت، این نوع جلسات اغلب کوتاهتر از جلسات حضوری هستند زیرا:

  • وقفه های کمتری وجود دارد

  • این حرف زدن بیهوده را به حداقل می رساند

  • همه چیز مورد نیاز به راحتی در دسترس است

سازگارتر با محیط زیست

با حذف نیاز به رفت و آمد روزانه، منظور شما این است که بنزین کمتری مصرف می کنید و در نتیجه میزان کربن خود را کاهش می دهید. علاوه بر این، انرژی مورد نیاز برای اجرای تهویه مطبوع و روشنایی یک دفتر به طور تصاعدی بیشتر از انرژی مورد نیاز خانه شما است.

از هر جایی کار کنید

کار از راه دور معمولاً به این معنی است که شما همچنین می توانید از هر جایی کار کنید. خواه یک کافی شاپ در خیابان یا در سراسر جهان باشد، شما همچنان به کار خود دسترسی خواهید داشت. این انعطاف‌پذیری به شما امکان می‌دهد بدون تأثیری بر شغل خود سفر کنید یا حتی سفر کنید.

نیاز کمتر به روزهای بیماری

کار کردن در اداره در هنگام بیماری می تواند دشوار باشد، اما اگر بتوانید از خانه کار کنید، می تواند بسیار قابل کنترل باشد. اگر شرکت شما بین زمان مرخصی با حقوق (پرداخت برای روزهای بیماری) تفاوتی قائل نشود، در نهایت به شما مرخصی بیشتری می دهد.

خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهید

یکی دیگر از مزایای اصلی کار در خانه این واقعیت است که مریض شدن بسیار کمتر است. علاوه بر پیشگیری از آنفولانزا یا سرماخوردگی که در مطب منتقل می شود، می توانید از انتشار میکروب ها در هنگام بیماری جلوگیری کنید.

زمان بیشتری صرف کار واقعی می شود

اگرچه کار از خانه با طیف وسیعی از حواس‌پرتی‌ها و چالش‌ها همراه است، اما معمولاً بهره‌وری و عملکرد را بهبود می‌بخشد، زیرا نسبت به موارد زیر زمان بیشتری را صرف کار می‌کند:

  • رفت و آمد

  • با همکاران صحبت کنید

  • حواسش پرت شده توسط همکار نزدیکی که با صدای بلند صحبت می کند

صرفه جویی

راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید هنگام کار از خانه در پول خود صرفه‌جویی کنید، زیرا نیاز به موارد زیر را از بین می‌برد:

  • ناهار

  • خرید لباس حرفه ای

  • قهوه

  • پرداخت هزینه رفت و آمد به محل کار (با بنزین یا اتوبوس)

برنامه ریزی انعطاف پذیر

کار از راه دور معمولاً به این معنی است که می توانید روتینی را ایجاد کنید که بهترین کار را برای شما دارد. به عنوان مثال، می توانید هر زمان که هوس کردید ناهار بخورید، در هر زمانی استراحت کنید یا در وسط روز با یکی از اعضای خانواده تماس بگیرید. علاوه بر این، اگر بیشتر در صبح یا عصر هستید، می توانید زمانی که تمرکز و هوشیاری بیشتری دارید کار کنید.

تمرکز بهبود یافته

از آنجا که می توانید محیطی را انتخاب کنید یا ایجاد کنید که برای شما مناسب است، تمرکز و بهره وری شما بهبود می یابد. بدون مزاحمت های زندگی روزمره، می توانید کارهای بیشتری را در زمان کمتری انجام دهید.

اجتناب از سیاست اداری

برخی از عواملی را که منجر به محیط کاری خصمانه یا منفی می شود، بدون نیاز به کار نزدیک با همکاران خود حذف می کند. این به این دلیل است که معمولاً شایعات و سیاست های بوروکراتیک کمتری در بین کارگران از راه دور وجود دارد.

افزایش استقلال

وقتی از خانه کار می کنید، می توانید مهارت هایی را توسعه دهید که در دفتر کار ضروری نیستند. به عنوان مثال، جدای از خودانگیختگی و تنظیم، ممکن است متوجه شوید که مهارت های نوشتاری شما بهبود می یابد زیرا باید بیشتر کار خود را از طریق ایمیل یا چت انجام دهید.

لباس راحت بپوشید

اکثر دورکارها موافق هستند که پوشیدن لباس راحت یک مزیت قطعی کار از خانه است. چه در تمام روز لباس خواب بپوشید و چه لباس ورزشی برای فعال ماندن در حین کار، لباس های شما بسیار راحت تر از لباس های تجاری معمولی هستند که اغلب در یک دفتر به آن نیاز دارید.

تولید محتوای موفق

توانایی انجام کارهای خانه در حین کار

شما همچنین می توانید با از بین بردن نیاز به صرف وقت آزاد برای کارهای خاص، تعادل کار و زندگی خود را بهبود بخشید. به عنوان مثال، اگر دورکار هستید، می توانید برای آبیاری گیاهان یا شستن تعدادی لباس در وسط روز کاری خود استراحت کنید.

گزینه ای برای استراحت ظهر

در حین کار از خانه، این توانایی را دارید که هر زمان که به آنها نیاز داشتید استراحت کنید. چه 30 دقیقه به پیاده روی، مدیتیشن یا چرت زدن شدید بپردازید، می توانید با انرژی و کارایی بیشتر به سر کار بازگردید.