تفاوت بین هدست و هدفون و هندزفری یکبار برای همیشه :)


تفاوت هدست هندزفری – حتما برای خیلی از ما پیش آمده که دو چیز کمی مشابه را با هم اشتباه بگیریم. هدفون و هندزفری، از جمله خود من، برخی از زوج های درگیر هستند. در این بررسی می خواهیم تفاوت بین هدست و هندزفری را بررسی کنیم.

تفاوت هدست هندزفری

اگر شما هم مثل من فرق بین بعضی چیزها (مثل این سه دستگاه) را نمی دانید اصلا نگران نباشید چون در پایان این مطلب به شما قول می دهم حداقل تفاوت هدست و هندزفری را با یکی از خودتان بفهمید. رفع نگرانی های ذهنی

هدفون چیست؟

بهتر است با هدفون شروع کنید. با وجود پیشرفت علم، همواره باید منتظر ظهور دستگاه های جدید و یا به روز رسانی دستگاه های نسل قدیمی و ظهور نسل های جدیدتر باشیم. هدفون وسیله ای است که دارای قطعاتی مانند هدست و هندزفری است. اگرچه هدفون ها خود یک وسیله مجزا هستند، اما سایر دستگاه ها نیز زیر مجموعه آن محسوب می شوند.

در واقع هدفون را می توان مادر هدست و هندزفری دانست. هدست و هندزفری نوعی هدفون با کاربردهای متفاوت است. بنابراین اولین نکته این است که هدفون شامل هدست و هندزفری می شود که هر کدام زیر مجموعه خود را دارند.

تفاوت هدست هندزفری

هدفون وسیله ای است که دارای دو بلندگو است که روی دو گوش قرار می گیرند. از طرفی هدفون ها به وسیله ای به اصطلاح تولیدی متصل می شوند که صداها را به هدفون می رساند تا موسیقی با استفاده از هدفون شنیده شود و به پادکست ها و صداهای مختلف گوش دهد.

هدفون انواع مختلفی دارد، در مقاله هدفون چیست؟ هزینه انواع هدفون را پرداخت کردم. در این قسمت به چند مورد از مهم ترین انواع هدفون اشاره می کنیم.

  • پشت هدفون بسته است
  • هدفون های پشتی را باز کنید
  • هدفون روی گوش
  • هدفون Over Ear
  • هدفون داخل گوش
  • هدفون بلوتوث
  • هدفون حذف نویز

هدفون مادر سایر موارد این لیست هستند. در ساده ترین شکل، یک جفت هدفون دو بلندگوی ساده هستند که به یک باند متصل شده اند. سپس بالای سر کاربر قرار می گیرد. این بدان معناست که بلندگوها مستقیماً روی گوش قرار می گیرند. این یک تجربه شنیداری شخصی و جامع است که در آن منبع صدا می تواند صدا را مستقیما بشنود. تجربه گوش دادن به هدفون در مقایسه با اسپیکرهای سنتی که بخش بزرگی از هوای اتاق را به لرزه در می آورند تا صداهایی تولید کنند تا حدودی منحصر به فرد است.

در مقابل، هدفون تنها مقدار نسبتا کمی از هوا را در اطراف گوش شنونده حرکت می دهد. این به ایجاد یک صحنه صوتی محدودتر و شخصی سازی شده کمک می کند. هدفون ها معمولاً حذف نویز بهتری نیز ارائه می دهند. آنها به عنوان نوعی عایق شنوایی عمل می کنند و صدای تولید شده توسط هدفون را روی تلفن خاموش نگه می دارند و در عین حال صداهای بلند را مسدود می کنند.

تفاوت هدست هندزفری: معنی واژه نامه

هدفون ها دستگاه های کوچک Nitsita هستند که روی سر نصب می شوند و توانایی انتقال صدا را به بهترین شکل ممکن دارند. Dictionary Headphone به معنای هدفون است. بهتر است بگوییم گوشی که روی سر قرار می گیرد.

هدست معمولا دارای دو نوع هدفون یا ایرفون تکی است که روی سر نصب می شوند. آنها همچنین مجهز به میکروفون هستند. هدست نیز صفتی برای هر وسیله ای است که روی سر نصب می شود. البته این یک صفت است و ما با معنای نام هدست سروکار داریم.

هندزفری نیز دو معنا دارد. لغت هندزفری به معنای دست آزاد است و دو معنی صفت و اسم دارد. مفهوم صفت به هر وسیله ای اطلاق می شود که نیازی به استفاده نداشته باشد. اما مفهومی که با آن سروکار داریم مفهوم اسمی آن است. هندزفری در معنای نام به سمعک های کوچکی اطلاق می شود که روی گوش قرار می گیرند.

هدست چیست؟

هدست این در واقع مجموعه ای از هدفون های مجهز به میکروفون است. میکروفون هدست ممکن است یک میکروفون بوم باشد که بوسیله آن میکروفون به یک بوم متصل می شود که می توان آن را جابجا کرد و به صورت دلخواه قرار داد. یا ممکن است یک میکروفون درون خطی داشته باشد. این نوع میکروفون به سیمی متصل می شود که هدست را به کامپیوتر یا دستگاه دیگری متصل می کند.

تفاوت هدست هندزفری

هدست وسیله ای است که به خط تلفن یا کامپیوتر متصل می شود. هدست این امکان را به کاربر می دهد که در بحث (از جمله گوش دادن و صحبت کردن) بدون نیاز به استفاده از دست خود فعال باشد. در یک کلام هدست وسیله ای است که می توان آن را به خط تلفن یا کامپیوتر متصل کرد. کاربر قادر به شنیدن و صحبت کردن از طریق هدستی است که روی سر نصب شده است.

هدست ها برای طیف وسیعی از کارهای مختلف ایده آل هستند. آنها یک انتخاب طبیعی برای ارتباط صوتی IP با خدماتی مانند اسکایپ و همچنین ارتباط با سیستم تلفن هستند. هدست ها همچنین برای انجام بازی های آنلاین با ارتباط صوتی عالی هستند. با یک هدست، شنوندگان تجربه شنیداری بسیار خوب و ایده آلی را تجربه خواهند کرد.

تفاوت هدست هندزفری: چه کسی از هدست استفاده می کند؟

هدست معمولا توسط کارکنان اپراتور در مراکز پشتیبانی و خدمات استفاده می شود. این هدست به آن‌ها اجازه می‌دهد به طور همزمان با کاربر صحبت کنند و با دستان خود اطلاعات را در رایانه تایپ یا جستجو کنند.

هدست توسط گیمرها نیز استفاده می شود. زیرا آنها می توانند با بازیکنان دیگر بحث کنند، در حالی که از دست خود برای کار با ماوس و صفحه کلید استفاده می کنند.

این هدست در دو نوع دوگوشی و تک گوشی موجود است. نوع تک تلفن زمانی استفاده می شود که کاربر یک گوش رایگان برای نظارت بر صداها و رویدادهای اطراف می خواهد. هدست تکی زمانی استفاده می شود که کاربر نیاز دارد یکی از گوش هایش برای نظارت بر صدای اطراف آزاد باشد.

هندزفری چیست؟

همانطور که گفتیم هندزفری دو معنی دارد و ما با دستگاه های هندزفری سر و کار داریم. هندزفری وسیله ای سبک وزن است که روی گوش نصب می شود. دو نوع گوشی دوگانه و تک گوشی هم دارند.

هندزفری قطعه کوچکی از سخت افزار مورد استفاده برای تلفن های همراه است. هندزفری معمولا برای اهداف مختلفی استفاده می شود. از گوش دادن به موسیقی گرفته تا پاسخگویی به تماس ها و ضبط صدا.

تفاوت هدست هندزفری

نوع دوتایی گوشی بیشتر برای کارهای روزمره مانند شنیدن صدای گوشی، گوش دادن به موسیقی یا ضبط صدا استفاده می شود. نوع تک گوش بیشتر برای پاسخگویی به تماس ها استفاده می شود.

ایده پشت هندزفری این بود که استفاده از دستان خود را هنگام انجام کارهای مهم مانند رانندگی آسان تر کند. اما به مرور زمان هندزفری پیشرفته تر شد. برای کسانی که سرشان خیلی شلوغ است و نمی توانند در محل کار یا رانندگی گوشی خود را در دست بگیرند، هندزفری های تک انتخابی ایده آل است.

ایده ساخت هندزفری زمانی مطرح شد که نیاز به استفاده از دست در هنگام رانندگی کاهش یافت. اما با گذشت زمان هندزفری آسان تر و پیشرفته تر شد. افرادی که خیلی سرشان شلوغ است و نمی توانند هنگام کار گوشی را در دست بگیرند، اکنون می توانند از تلفن های بی سیم تک هندزفری استفاده کنند.

هندزفری نسل قبل سیم داشت اما به مرور زمان هندزفری بی سیم جایگزین آن شد. اگرچه امروزه هندزفری سیمی هنوز مورد استفاده قرار می گیرد، نسخه بی سیم در حال گسترش است. هندزفری بی سیم بلوتوث است و با یک بار شارژ ارائه می شود.

تفاوت هدست هندزفری: انواع هندزفری

هندزفری اصطلاحی است که برای توصیف فناوری‌هایی استفاده می‌شود که از ویژگی‌های مختلفی برای مطابقت با توانایی کاربر برای برقراری ارتباط بدون استفاده از دست استفاده می‌کنند. بسیاری از این فناوری‌ها برای استفاده در حین کار با وسیله نقلیه طراحی شده‌اند، اما همانطور که می‌دانید، در بسیاری از مکان‌های دیگر استفاده می‌شوند تا به افراد اجازه دهند چند کار را با کارایی بیشتری انجام دهند.

برای مثال، می‌توانید با هندزفری به موسیقی گوش دهید یا بدون نیاز به استفاده از دست، تماس‌های تلفنی مؤثری برقرار کنید. فناوری‌های هندزفری از همان نوع سیستم‌های بی‌سیم استفاده می‌کنند که در فناوری‌های نوظهور دستگاه‌های تلفن همراه و سایر شبکه‌های بی‌سیم استفاده می‌شوند. کاربر معمولاً با یک سخت افزار مجاور ارتباط برقرار می کند که صدا یا سایر داده ها را به عنوان بسته های دیجیتال ارسال و دریافت می کند.

هندزفری ها انواع مختلفی دارند که در این قسمت به آنها می پردازیم.

تفاوت هدست هندزفری: هندزفری سیمی

هندزفری ها انواع مختلفی دارند که مهم ترین آنها هندزفری سیمی است. در واقع هندزفری سیمی اولین هندزفری بود که با نسل قدیمی گوشی های دکمه ای عرضه شد. همانطور که گفته شد، هدف این بود که هنگام انجام کارهایی مانند رانندگی با دو دست، دستگاهی مانند هندزفری داشته باشیم تا کاربر بتواند بدون نیاز به استفاده از دست به تماس های تلفنی خود برسد یا کارهای دیگر را انجام دهد.

هندزفری بلوتوث

یکی از رایج‌ترین انواع فناوری هندزفری هندزفری بلوتوث است، فناوری بی‌سیم باز اختصاصی استاندارد برای تبادل اطلاعات در فواصل کوتاه. ابتدایی‌ترین فناوری‌های هندزفری با جایگزینی گیرنده‌های سنتی دستی با هدست، تماس‌های تلفنی را برقرار می‌کنند. سایر ویژگی‌های جدیدتر هندزفری نیز به کاربران اجازه می‌دهند کارهای مختلفی را از طریق فرمان صوتی انجام دهند. پیشرفته ترین ویژگی های هندزفری به کاربران امکان شماره گیری شماره تلفن، دسترسی به اطلاعات از طریق اینترنت و انجام انواع عملکردهای ارتباطی را می دهد.

هندزفری بلوتوث نسل جدیدی از هندزفری است که به صورت بی سیم به بازار عرضه می شود. با این هندزفری ها به راحتی می توانید به موسیقی گوش دهید و در سیم های پیچ خورده هندزفری های قدیمی گیر نکنید 🙂 علاوه بر این برای اتصال این هندزفری ها به گوشی فقط اتصال بلوتوث لازم است.

مزیت و شاید عیب هندزفری بلوتوث قابل شارژ بودن آن است و ممکن است شارژ آن تمام شود. بنابراین همیشه باید جایی برای شارژ آنها داشته باشید. در مقاله انواع پاوربانک در مورد انواع پاوربانک هایی صحبت کردیم که با استفاده از آنها می توانید گوشی، هندزفری و سایر وسایل برقی خود را در مکان های بدون دسترسی به برق شارژ کنید.

تفاوت بین هدست و هندزفری

احتمالاً تا به حال به خوبی متوجه تفاوت بین این سه شده اید.

  • هدفون: هدفون را می توان مادر هدست و هندزفری نامید زیرا هدست و هندزفری نوعی هدفون با کاربردهای متفاوت است.
  • هدست: ابزاری مفید برای مکالمه هندزفری که در تلفن همراه قابل استفاده نیست
  • هندزفری: ابزاری برای تلفن های همراه و در برخی موارد کامپیوتر. با این ابزار می توانید مکالمه داشته باشید، به موسیقی یا صدا گوش دهید و یا از آن به عنوان میکروفون استفاده کنید.

تفاوت هدست هندزفری: نتیجه گیری و پایان

هدست و هندزفری سه گجت مختلف هستند که در این بررسی به آنها پرداختیم. برای بسیاری از ما چندین چیز شبیه به هم است و نمی توانیم تشخیص دهیم نام و کار هر کدام چیست 🙂 هدفون، هدست و هندزفری از جمله این موارد هستند و در این راهنمای جذاب و جالب سعی کردیم در مورد تفاوت بین آنها صحبت کنیم. هدفون هندزفری انجام می دهد. اگر سوال یا نظری دارید. یا توضیحاتی دارید که فکر می کنید مکمل توضیحات ارائه شده است، آن را در قسمت نظرات همین پست با ما به اشتراک بگذارید.