آموزش رزومه نویسی + به زبان ساده و تضمینی 🚀


امروزه برای اینکه بتوانیم شغلی پیدا کنیم و بتوانیم در هر مکان یا سازمان خاصی شغل منحصر به فرد خود را داشته باشیم، ابتدا باید یک رزومه قوی داشته باشیم. آیا و به نوعی تمامی عناوین زندگی (البته کار) را به وضوح بیان کرده است اما به نحوی که بتواند نظر کارفرما را نیز جلب کند; در این مقاله قصد داریم آموزش رزومه نویسی را از سایت برترین آموزش برای شما شرح دهیم و به نحوی که بیشترین جذابیت را داشته باشد به شما آموزش دهیم.

قبل از هر چیز بهتر است از خود بپرسید چرا از رزومه استفاده می شود و چرا برای کارفرما مهم است؟ در ابتدا همه به یاد می آورند که فقط بیانگر خصوصیات فرد و کارجو است و نه چیز دیگر. در واقع رزومه از اتلاف وقت جلوگیری خواهد کرد (چون همه مصاحبه ها حضوری و تلفنی انجام می شود اما داشتن رزومه کار را بسیار آسان کرده است و البته در کمترین زمان می توان نتیجه را اعلام کرد). متقاضی مزایایی نیز دارد به گونه ای که برخی از افراد قادر به شرح تمامی دستاوردهای خود نیستند اما با نوشتن یک رزومه عالی می توانند نظر کارفرما را تغییر دهند. (بهتر است بدانید که تاکنون هیچ ملاقاتی با کارفرما نداشته اید و به نوعی اولین برخورد شما با کارفرما رزومه کاری شماست و سعی کنید با استفاده از کلمات مناسب نظر کارفرما را جلب کنید)

آموزش رزومه نویسی _ آموزش سورنا بابایی

آموزش رزومه نویسی:

در مقدمه این مقاله به نوعی با این موضوع آشنا شدید و حالا نوبت به ورود به مبحث آموزش رزومه نویسی رسیده است. و آن را در دستور کار خود قرار دهید (در این قسمت با ساختار رزومه آشنا می شوید و می بینید که یک رزومه از چندین بخش تشکیل شده است و کدام یک از آنها رتبه های خاص خود را دارد):

  • اطلاعات شخصی :

اطلاعات شخصی شما مانند شماره شناسنامه و کارت ملی و تمامی عناوین محل سکونت و نام و آدرس پست الکترونیکی شما می باشد، اما در این مورد باید به نکاتی توجه کنید، مثلاً اگر کارفرما اصرار داشته باشد که شما شماره شناسنامه یا شماره کارت داشته باشید ملیت را ذکر کنید سپس نشان دهید. در غیر این صورت این عنوان را به شما پیشنهاد نمی کنیم، اما موضوع دیگری که بسیار تأمل برانگیز است نحوه نگارش این موضوع است که در قسمت های ابتدایی باید به طور خلاصه به شما اشاره کنیم. نام و نام خانوادگی خود را ذکر کنید و البته باید از فونت های دیگر استفاده کنید. به طور خلاصه ببینید.

  • علاقه به رشته انتخابی (اختیاری):

یکی از چیزهایی که باید از رزومه نویسی یاد بگیرید این است که علاقه خود را در زمینه انتخابی خود ابراز کنید. ابتدا توجه داشته باشید که این قسمت اختیاری است و نیازی به ورود به آن نیست، اما می توانید از آن برای تسلط بر رزومه خود استفاده کنید. منتشر کنید اما این قسمت با چه اصولی باید نوشته شود؟ در هر زمینه کاری هنرجو یا جویای کار ابراز علاقه می کنند و اینکه می خواهند آن را ادامه دهند و این موضوع را با کارفرما در میان می گذارند. البته باید به چند نکته توجه کنید: اول اینکه وقتی علاقه خود را اعلام می کنید باید بدانید که علاقه موردی است که جدا از توانایی و شغل انتخابی شما خواهد بود و بهتر است علاقه خود را در این مورد اعلام نکنید. کار به وضوح و مورد دوم لازم به ذکر است که شجاعت و اراده شما به نفع شما خواهد بود تا اگر کارفرما متن شما را بخواند این ذهنیت را از شما داشته باشد که شما فردی بسیار توانا و با اراده خواهید بود. انگیزه داشته باشید و برای دستاوردهای خود تلاش کنید. شما نیز خواهید کرد. (پیشنهاد ما به شما این است که حتما از این مورد استفاده کنید و سعی کنید متن خود را کوتاه نگه دارید و همه موارد را به صورت مختصر و مفید وارد کنید)

روش ها و ترفندهای نوشتن رزومه - بهترین دانش آموز

  • سابقه ی حرفه ای:

مهمترین ساختار آموزش رزومه نویسی شامل سوابق حرفه ای شما خواهد بود. خوب است بدانید که برخی از کارفرمایان اصلاً به بخش های دیگر اهمیت نمی دهند، بلکه بیشتر وقت خود را روی سوابق حرفه ای شما متمرکز می کنند، به طوری که در این قسمت باید تمام دستاوردهایی که به دست آورده اید و همه توانایی ها را فهرست کنید. آنچه را که می توانید انجام دهید ذکر کنید.

مثلاً کجا بوده اید و آیا کارتان حضوری بوده است یا از راه دور کار می کرده اید یا مسئولیت های مختلفی را انجام داده اید یا می توانید به صورت گروهی کار کنید؟ شما این بخش را در رزومه خود ندارید. به صراحت می توان گفت که ممکن است اصلاً استخدام نشوید و این دلیل طبیعی خواهد داشت زیرا کارفرما توانایی کار شما را نمی داند)

  • سوابق تحصیلی:

نکته ای که به جرأت می توان گفت که اکثر کارفرمایان در آموزش رزومه نویسی به آن توجه زیادی می کنند، سابقه کاری شماست. بهتر است بدانید چرا پیشینه تحصیلی برای افراد مهم است؟ در کشور ما ایران یکی از موضوعاتی که بسیار منعکس می شود مدرک و به است که اگر آنها را نداشته باشید احتمالاً اصلا استخدام نمی شوید (البته بدانید افراد موفق زیادی هستند که این کار را انجام می دهند. مدرک ندارید اما موفقیت بزرگی دارید آنها قدرتمند هستند) پیشنهاد می کنیم حداکثر تلاش خود را برای این کار به خرج دهید و اگر مدرک شما با شغل شما مطابقت دارد قطعاً می توانید بگویید که شانس بیشتری برای استخدام خواهید داشت. (در این قسمت می‌توانید تمام موفقیت‌های تحصیلی خود را فهرست کنید، مانند معدل و اینکه در کدام دانشگاه یا دبیرستان تحصیل کرده‌اید و همه آنها جنبه دقیق شما را نشان می‌دهند)

هر فردی ممکن است در طول حرفه خود در زمینه کاری خود مهارت داشته باشد، اما توجه داشته باشید که بسیاری از افراد مهارت های خارج از کار نیز خواهند داشت که مستقیماً بر اشتغال فرد تأثیر می گذارد، اما چگونه؟ برای درک بهتر این موضوع، بهتر است یک مثال واضح بیان کنیم: توجه داشته باشید که می خواهید برای تولید محتوا استخدام شوید. برای استخدام اما اگر در این زمینه هستید، اگر فتوشاپ یا ایلوستریتور و … را یاد گرفته اید، قطعاً می توانید شانس بیشتری برای خود داشته باشید یا در مواردی با مهارت های مختلف، بخش های مختلف کار را انجام دهید. خودتان آن را انجام دهید. (پیشنهاد ما به شما این است که اگر می خواهید یک محتواساز عالی باشید بهتر است آموزش فتوشاپ را یاد بگیرید)

  • شرکت در دوره های تخصصی و…

قسمت هایی از آموزش رزومه نویسی که می تواند حقوق شما را افزایش دهد مربوط به حوزه تخصصی شماست یا به زبان ساده، میزان تسلط شما در کار و دوره هایی که گذرانده اید و… شرکت در دوره های بسیار تخصصی مفید خواهد بود اگر به اصطلاح توپاز یک موضوع را یاد گرفته اید و می توانید همه گره ها را باز کنید. استخدام می شوید) حتما در دوره های افراد مشهور شرکت کنید زیرا بسیاری از کارفرمایان با شنیدن نام افراد بسیار ارزشمند در زمینه کاری و اینکه از آنها حرفه ای آموخته اید قطعا راه را برای شما هموار می کند. قطعا کار را آسان خواهند کرد و بهتر است این کارها را زیاد انجام دهید مهم لطفا توجه کنید. (‌ یکی از مهارت‌هایی که اکثر شرکت‌ها به آن توجه می‌کنند و در زمینه مهارت‌های زبان خارجی مانند انگلیسی به شما امتیازات ویژه‌ای می‌دهند، زیرا با یادگیری یک زبان خارجی می‌توانید تمامی مطالب را یاد بگیرید. ترجمه و همکاری در زمینه‌های مختلف)

آموزش رزومه نویسی - بهترین دانش آموز

چگونه سریع یک رزومه قدرتمند بنویسیم؟

در این مقاله نحوه رزومه نویسی به زبان ساده را یاد می گیرید و می توانید در کمترین زمان ممکن یک رزومه بسیار قدرتمند بنویسید اما اگر اصلا به این موضوع علاقه ندارید پیشنهاد می کنیم حتما از سایت های مختلف در از این فیلد استفاده کنید، سایت هایی وجود دارند که می توانید با مراجعه به بخش رزومه ساز (در این سایت ها با ارسال عکس و سوابق تحصیلی و تمام موفقیت های خود و … رزومه خود را بسازید، اما نکته بسیار مهم آن همه آنها را در اولویت قرار می دهد و خواهد داشت). آنها را در قسمت قالب آن طراحی کنید) پیشنهاد می کنیم به سایت ها مراجعه نکنید و با یادگیری این مقاله می توانید رزومه ای قدرتمند بنویسید. (البته سایت هایی هستند که برای نوشتن رزومه شخصی هزینه ای دریافت می کنند.)

مهارت هایی که کارفرمایان به آن اهمیت ویژه ای می دهند چیست؟

برای پاسخ به این سوال در بخشی از آموزش نوشتن روزانه مثال ساده ای آورده شد، اما مهارت های خاصی در مشاغل وجود دارد و اینکه نمی توان به طور جدی یک مهارت را برای همه مشاغل توصیف کرد (البته یکی از مهارت هایی که امروزه در همه برای تاکید بر این موضوع مثال هایی می زنیم: برای استخدام در زمینه تولید محتوا بهتر است در فتوشاپ و نرم افزارهای افترا و… باشید و در سئو سایت قطعا یکی از موثرترین کارها خواهد بود. آموزش شما در زمینه طراحی سایت

سخنان پایانی:

امیدواریم از این مقاله از سایت برتر دانش آموز نهایت استفاده را برده باشید. کاربردهایی خواهد داشت و شما وارد سایت های مختلف رزومه ساز نمی شوید زیرا از شما هزینه دریافت می شود و خروجی فایل رزومه شما آنقدر قدرتمند نخواهد بود و قطعا پشیمان خواهید شد.