محصولات آموزش عکاسی با موبایل + ترفندهای آن (رایگان و بدون هزینه!)


اگر چندین سال پیش بود، قطعاً باید به یک استودیو یا عکاس حرفه ای بروید تا از محصول شما برای شما عکس بگیرد. اما امروزه گوشی های هوشمند کار را بسیار آسان کرده اند و شما فقط باید اصول اولیه آموزش عکاسی را دیده باشید تا بتوانید بهترین عکس ها را با گوشی یا دوربین خود بگیرید. اما برای اینکه بتوانید به راحتی با موبایل خود عکاسی کنید، آموزش عکاسی از محصولات موبایل را آماده کرده ایم تا از آن برای عکاسی از بهترین محصولات استفاده کنید.

امروزه بازار فروش آنلاین و کسب درآمد از طریق اینستاگرام و سایت بسیار داغ است و افراد برای اینکه بتوانند محصولات خود را بهتر و بیشتر به فروش برسانند باید از محصولات خود عکس های باکیفیتی بگیرند. در آموزش اینستاگرام گفته شده که یکی از اصول اصلی موفقیت در این شبکه اجتماعی داشتن جلوه بصری و زیبایی عالی در صفحه است. پس باید سعی کنید بهترین عکس ها را بگیرید تا مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنید. در این مورد اصلا جای نگرانی نیست زیرا امروز می خواهیم عکاسی محصول برای اینستاگرام و به طور کلی فروش آنلاین را به شما آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید.

آموزش عکاسی محصول

برای عکاسی از محصول به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

1. دوربین یا تلفن همراه

اکثر گوشی های موبایلی که در بازار و در دست مردم هستند کیفیت خوبی برای عکاسی و فیلم برداری دارند و می توانید با استفاده از همین دوربین موبایل از محصولات عکس بگیرید. در کنار موبایل اگر دوربین حرفه ای دارید کار برایتان بسیار راحت است و می توانید عکس های بسیار با کیفیتی بگیرید. البته بعد از گرفتن عکس ها معمولا نیاز به ویرایش یا تغییر دارند. برای عکس های گرفته شده با موبایل می توانید از آموزش Inshot استفاده کنید و از بهترین ابزار ویرایش عکس یعنی Photoshop استفاده کنید. . البته برای اینکه بتوانید عکس ها را برای انتشار در فضای مجازی آماده کنید باید آموزش فتوشاپ را دیده باشید تا بتوانید کیفیت آن را تا حد زیادی ارتقا دهید.

2. سه پایه برای نگه داشتن دوربین یا موبایل

سه پایه یکی از مهمترین ابزارهایی است که برای عکاسی از محصولات استفاده می شود. باید بدانید که عکاسی محصول فقط به این معنا نیست که گوشی را به سمت سوژه و محصول بگیرید و عکس بگیرید. در عوض باید زاویه مورد نظر را در بهترین زمان برای عکاسی از محصولات و انجام عکاسی انتخاب کنید. سه پایه به شما کمک می کند تا زاویه دلخواه را ایجاد کنید و از لرزش دستتان جلوگیری کنید.

سه پایه برای عکاسی محصول

برای عکاسی از محصولات چه نکاتی را رعایت کنیم؟

برای عکاسی از محصولات باید به یک سری نکات توجه کرد که هر کدام می توانند عکس ها را به بهترین شکل ممکن نشان دهند. برای این منظور می خواهیم ترفندهای عکاسی با موبایل را با هم بررسی کنیم تا بتوانید از محصولات خود عکس های حرفه ای بگیرید.

1. از دوربین یا تلفن همراه خود استفاده کنید

برای عکاسی محصول، اگر دوربین با کیفیتی داشته باشید، عکس های شما بسیار با کیفیت خواهند بود. اما این بدان معنا نیست که وقتی دوربین ندارید نمی توانید عکس های زیبایی بگیرید. شما می توانید بهترین عکس ها را فقط با گوشی هوشمندی که دوربین دارد بگیرید. البته برخی از تلفن های همراه قدیمی که دوربین هایی با کیفیت کمتر از 4 مگاپیکسل دارند برای این کار مناسب نیستند زیرا کیفیت کافی برای انتشار در فضای مجازی ندارند و همچنین نمی توانند جزئیات محصول را به خوبی به مخاطب نمایش دهند. استفاده از گوشی های جدیدتر که سنسورهای قدرتمندی در دوربین خود دارند می تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد.

2. نورپردازی را حتما در نظر بگیرید

یکی از مهمترین مواردی که در عکاسی باید به آن توجه کرد نورپردازی است. نورپردازی باید به گونه ای باشد که توجه مخاطب دقیقاً به نقطه مورد نظر شما جلب شود. در این صورت وقتی محصولی دارید که می خواهید از آن عکس بگیرید، می توانید به قسمت خاصی از محصول یا کل محصول توجه زیادی داشته باشید. بهترین نور برای عکاسی نور طبیعی است، اما اگر در فضایی هستید که ممکن است این نور باعث ایجاد سایه یا نقص در تصویر شود، بهتر است از نورهای مصنوعی استفاده کنید. این پدیده می تواند در خانه زیاد اتفاق بیفتد، به این معنی که اگر در خانه از محصولاتی با گوشی یا دوربین عکاسی می کنید، بهتر است فضای خانه را تا حد امکان تاریک نگه دارید و سپس نورپردازی را با استفاده از نور مصنوعی انجام دهید.

نور مناسب برای عکاسی محصول

3. از نگهدارنده موبایل یا دوربین استفاده کنید

نگهدارنده ها انواع مختلفی دارند. به عنوان مثال، ممکن است برای عکاسی از محصول نیاز به استفاده از سه پایه مخصوص داشته باشید یا فقط با نگهدارنده موبایل کار کنید. یکی از ایده‌هایی که مردم هنگام عکاسی از محصولات موبایل استفاده می‌کنند این است که تلفن همراه خود را به یک جسم جامد مانند کتاب یا سطل تکیه دهند و عکاسی را به این ترتیب انجام دهند. توصیه ما به شما این است که تا حد امکان این کار را انجام ندهید زیرا یک تغییر کوچک در زاویه باعث می شود کل فرآیند عکاسی با مشکل مواجه شود و عکس ناقص بماند.

بنابراین برای عکاسی بهتر از محصولات باید از سه پایه استفاده کنیم تا بتوانیم فرآیند عکاسی را با استفاده از زاویه مورد نظر بهتر انجام دهیم. روی اکثر این سه پایه ها یک صفحه نگهدارنده وجود دارد که می توانید در آن نگهدارنده گوشی قرار دهید و با استفاده از تلفن همراه خود عکس بگیرید.

4. زوایای مختلف را بررسی کنید

یکی از هنرهای عکاس این است که بتواند از خلاقیت خود برای استفاده از زوایای مختلف برای عکس خود استفاده کند. اکثر عکاسانی که در خانه یا در استودیو عکس می گیرند، عکس های خود را در سطح چشم می گیرند و عکسی می گیرند که مطابق با سلیقه اکثر افراد باشد. اما در نظر داشته باشید که گاهی اوقات عکاسی با زوایای متفاوت و عجیب می تواند بسیار زیباتر به نظر برسد. این تکنیکی است که فروشگاه های بزرگ برای عکاسی از محصولات خود استفاده می کنند و سعی می کنند بهترین عکس ها را از محصولات خود بگیرند.

عکاسی محصول با گوشی معمولا به سه روش انجام می شود. جهت اول 90 درجه است که به چشم پرنده نیز معروف است. در این عکاسی به طور کامل از بالا عکاسی شده و زاویه دوربین روی تجهیزات عمود در نظر گرفته شده است. در این نوع عکاسی تجهیزات آشپزخانه، کفش و. بررسی می شوند.

زاویه بعدی که باید عکس بگیرید زاویه 45 درجه است که بیشتر برای نشان دادن ابعاد محصول است. محصولاتی که به این روش عکس گرفته می شوند، عمدتاً اسباب بازی، لوازم تزئینی، لوازم الکترونیکی و … هستند.

آخرین زاویه برای عکاسی با موبایل و دوربین، زاویه صفر درجه است که هم سطح با زمین است. در این نوع عکاسی بیشتر محصولاتی که ایستاده اند بررسی می شود. مانند عطر، ادکلن، لوازم آرایشی و بهداشتی

عکاسی از زوایای مختلف محصول

البته برای عکاسی هر چه بهتر از محصول باید از ترکیب تمامی این زوایا استفاده کرد و حتی سعی کرد در بازه های زمانی مختلف از محصولات عکس های ترکیبی گرفت و بازخورد مخاطب را بررسی کرد. به این ترتیب می توانید عکس زیبایی از محصولات بگیرید.

5. عکس ها را ویرایش کنید

در کنار تمام ترفندها و اصولی که برای عکاسی از محصولات باید انجام دهید، ویرایش عکس گزینه بسیار مهمی در عکاسی از محصولات است. با استفاده از آموزش فتوشاپ می توانید عکس هایی که با گوشی یا دوربین خود می گیرید را ویرایش کنید و افکت های مختلفی روی آن قرار دهید. ویرایش تصویر یکی از مهم ترین بخش های عکاسی از محصولات موبایل و دوربین است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید.

6. یک پس زمینه جذاب ایجاد کنید

هنگام عکاسی از محصولات با موبایل، تمام تمرکز و انرژی شما نباید معطوف به روش های عکس برداری باشد. بلکه داشتن یک پس زمینه ساده و در عین حال جذاب می تواند تاثیر زیادی بر کیفیت عکسی که می گیرید داشته باشد. بنابراین باید سعی کنید پس زمینه ای مناسب، زیبا و جذاب ایجاد کنید که کنتراست نوری بالایی داشته باشد تا محصول هرچه بهتر دیده شود.

7. عکاسی ماکرو را امتحان کنید

یکی از انواع عکاسی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، عکاسی ماکرو است. در ترفندهای عکاسی خانگی، عکاسی ماکرو یکی از پرطرفدارترین روش هاست. عکاسی از محصولات با استفاده از تنظیمات ماکرو به این معنی است که شما در فاصله نزدیک از یک شی، شی یا موجود زنده عکاسی می کنید و جزئیات بیشتری را در معرض سوژه قرار می دهید. برای عکاسی ماکرو از محصولاتی استفاده می شود که جزئیاتی را که روی خرید و تاثیر مشتری تاثیر می گذارد را می بینند. به عنوان مثال لوازم آرایشی، بدلیجات و… از جمله محصولاتی هستند که برای عکاسی ماکرو بسیار مناسب هستند و علاوه بر عکاسی از زاویه دورتر، می توانید با عکاسی ماکرو عکس های بهتری بگیرید.

برای عکاسی ماکرو نیازی به دوربین خاصی ندارید. با گوشی موبایل نیز می توانید به گونه ای عکس بگیرید که بسیاری از جزئیات محصول به وضوح در تصویر قابل مشاهده باشد. برای دوربین ها باید یک لنز مخصوص تهیه کنید تا بتوانید به راحتی عکاسی ماکرو را انجام دهید.

عکاسی ماکرو از محصولات

8. حرکت اجسام در عکاسی

همه کسانی که می خواهند محصولی بخرند دوست دارند آن را در دستان خود بگیرند، آن را احساس کنند و همه آن را با اطمینان خریداری کنند. چیزی که در فروش آنلاین اتفاق نمی افتد. اما به عنوان فردی که می‌خواهد برای محصولات عکس بسازد، باید بتوانید این حس را در عکس‌های خود منتقل کنید. برای پر کردن این شکاف می توانید از عناصر انسانی در تصاویر خود استفاده کنید. اندام باشد یا صورت فرقی نمی کند، اما عنصر انسانی بودن می تواند حس موجود در عکس را تا حد زیادی منتقل کند. البته راه دیگری برای ایجاد و انتقال حس به مخاطب، فیلم است. شما می توانید با استفاده از آموزش ویدیویی و آموزش تولید محتوا، بهترین ویدیوها را برای دستیابی به مخاطبان هدف خود بسازید و در نتیجه افراد بیشتری را برای خرید محصولات خود جذب کنید.

9. به جزئیات دقت کنید

هنگام عکاسی از یک محصول با تلفن همراه و دوربین، باید به جزئیات دقت کنید. ممکن است برای شما یک پدیده بسیار کوچک به نظر برسد، اما برای شخص دیگری، ممکن است درک آن آسان نباشد. بنابراین باید از تمام جزئیات عکس بگیرید و سعی کنید عکس ها را طوری بگیرید که تمام جزئیات وزن، شکل، اندازه و بودن در تصویر مشخص باشد. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به فروشگاه های بزرگ منطقه خود بروید و سعی کنید برای عکاسی و فیلمبرداری آنها ایده بگیرید.

10. تعداد زیادی عکس بگیرید

آخرین و مهم ترین توصیه ای که باید به آن دقت کنید این است که از محصول عکس نگیرید، بلکه سعی کنید از زوایای مختلف از یک محصول عکس بگیرید تا مشتری که وارد سایت یا صفحه شما می شود، از تمام مشخصات محصول ارائه شود. با اطلاعات همچنین باید عکس های زیادی بگیرید تا مطمئن شوید عکس های کافی دارید. به این ترتیب در مراحل ویرایش نگران کمبود عکس نخواهید بود.

کلام پایانی

امروز در این مقاله سعی کردیم عکاسی از عکاسی محصول در منزل و حتی خارج از منزل در آتلیه و هر مکان فیزیکی را با هم بررسی کنیم. اگر می خواهید با موبایل خود عکاسی کنید مطالعه مقاله ترفندهای حرفه ای عکاسی با موبایل را توصیه می کنم. عکس های خوب در صفحه یا سایت شما در کنار سایر عوامل باعث جلب اعتماد و خرید محصول از شما می شود. پس سعی کنید عکس هایی را که منتشر می کنید بسیار باکیفیت بسازید و در عین حال هر آنچه را که مشتری برای خرید نیاز دارد به آنها نشان دهید. این بهترین راه برای عکاسی از محصولات است. اگر در مورد آموزش عکاسی محصول با گوشی یا دوربین خود سوالی دارید، کافیست در قسمت نظرات از ما بپرسید تا در اسرع وقت پاسخگوی آن باشیم.