کوتاه کننده لینک / معرفی بهترین خدمات کوتاه کننده لینک


شاید با خواندن این عنوان فکر کنید که اصلا کوتاه کننده لینک چه فایده ای دارد؟ فکرش را بکنید خب ما لینک سایتمان را راحت به دیگران می دهیم، اصلا نیازی به این چیزها نیست. در ادامه به بررسی چند مورد می پردازیم که اهمیت کوتاه کننده لینک را به خوبی نشان می دهد.

فرض کنید شما را می خواهید بازاریابی پیامکی یا بازاریابی ایمیلی لینک سایت خود را داشته باشید و از این طریق برای مشتریان و کاربران ارسال کنید.

اگر لینک های سایت شما انگلیسی باشد به راحتی می توانید آن را کپی و استفاده کنید اما اگر لینک سایت شما فارسی باشد به محض کپی و پیست در صفحه جدید با حروف طولانی زیادی مواجه می شوید. و لینک های نامناسب . حالا این چه مشکلی دارد؟

در بازاریابی پیامکی، شما محدودیتی در تعداد ارسال دارید. هرچه تعداد کلمات بیشتری ارسال شود، هزینه آن بیشتر می شود. فرض کنید می خواهید یک لینک طولانی با حروف بی معنی برای مشتری ارسال کنید. تجربه کمتر از 10 درصد از افراد با شما تماس می گیرند و روی پیوند کلیک می کنند. دقیقاً یک لینک نامناسب استراتژی بازاریابی شما را شکست خواهد داد زیرا به دلیل هزینه بازاریابی ایمیلی با بازاریابی پیامکی خود بازخورد خوبی را تجربه نخواهید کرد. بنابراین اهمیت ابزار کوتاه کردن لینک در این بخش به خوبی درک شد.

در ادامه با زبان آموز برتر همراه باشید تا هم مفهوم کوتاه کننده لینک و هم ابزارهای این ویژگی را بررسی کنیم:

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

کوتاه کننده لینک چیست؟

مزایای کوتاه کننده لینک چیست؟

معرفی بهترین خدمات کوتاه کردن لینک

کوتاه کننده لینک چیست؟

کوتاه کننده های لینک ابزاری هستند که شما از آنها برای سازماندهی لینک های خود استفاده می کنید و با ظاهری مرتب برای مشتری ارسال می کنید و مشتری با کلیک روی لینک به صفحه مورد نظر هدایت می شود.

کوتاه کننده های لینک ابزاری بسیار کاربردی و در عین حال ساده هستند زیرا اگر قبلا با آنها کار نکرده اید می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید و نیازی به دیدن آموزش خاصی ندارید. حتی سرویس دهندگان ایرانی با کیفیت بسیار بالایی نیز در این زمینه وجود دارند که می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید.

مزایای کوتاه کننده لینک چیست؟

مزایای کوتاه کننده لینک چیست؟

هرزنامه ظاهر نشد!

اگر لینک های شما طولانی باشد، ممکن است برای کاربران هرزنامه و جعلی به نظر بیایید و کاربران از تعامل با شما اجتناب کنند که این یک ویژگی منفی است.

شما می توانید آمار لینک های خود را داشته باشید !!

اگر از ابزارهای کوتاه کردن لینک استفاده کنید، آیا این امکان برای شما وجود خواهد داشت که به راحتی با چند نفر ارتباط برقرار کنید؟ یعنی چند نفر روی آن کلیک کردند؟ محل زندگی این افراد کجا بود؟ این یک ویژگی مثبت است زیرا بازاریابان دیجیتال در گوگل آنالیتیکس همیشه به دنبال این آمار هستند.

پیشنهاد می شود آموزش بازاریابی دیجیتال بهترین دانش آموز را بخوانید.

تو هیچ محدودیتی نداری!!!

در برخی موارد شما محدودیتی در تعداد کلمات دارید و نمی توانید بیش از یک کاراکتر قرار دهید، بنابراین کوتاه کننده های لینک در اینجا مفید هستند و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

لینک های مورد علاقه خود را قرار دهید !!!!

اگر این اولین بار است که می خواهید با مشتری تعامل داشته باشید و این اولین بار است که جامعه هدف به سمت شما حرکت می کند. به جای ارسال لینک های طولانی و مبهم، می توانید به راحتی لینک کوتاهی را که شامل نام برند یا نام تجاری شماست به جامعه هدف ارسال کنید. این امر باعث می شود تا کاربران با خواندن لینک به برند و نام تجاری شما توجه کنند.

بازاریابی موفقی داشته باشید!!

با استفاده از لینک های کوتاه می توانید در بازاریابی پیامکی، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی موبایلی ، بازاریابی شبکه ای و…. به راحتی یک لینک کوتاه و معتبر قرار دهید تا بتوانید با کاربران ارتباط برقرار کنید و بازاریابی موفقی داشته باشید.

معرفی بهترین خدمات کوتاه کردن لینک

در این قسمت می خواهیم به بررسی سرویس های کوتاه کننده لینک بپردازیم. بهترین این خدمات را معرفی کنید تا بتوانید با آگاهی کامل ابزار مورد نظر خود را انتخاب کنید. در بین این سرویس ها ابزارهای ایرانی هستند که در این زمینه بسیار خوب عمل کرده اند و می توانید با خیالی آسوده به آنها اعتماد کنید. به یادگیرنده برتر بپیوندید تا آنها را در زیر بررسی کنید:

1. سرویس بیتی (خارجی)

یکی از بهترین و معتبرترین سرویس های کوتاه کننده لینک Bitly نام دارد. این سرویس یک ابزار کامل برای لینک است و کوتاه کردن لینک یکی از ویژگی های منحصر به فرد آن است.

همانطور که در بالا ذکر شد، این سرویس ویژگی هایی مانند نرخ کلیک، اطلاعات موقعیت مکانی افراد و … افرادی که روی لینک شما در لینک های کوتاه شده آن کلیک کرده اند را به شما نشان می دهد.

می توانید از این پیوندها در بارکدهای QR Code استفاده کنید. مقاله پیشنهادی کد QR چیست؟ خواندن.

به راحتی می توانید وارد سایت شوید و از امکانات سایت استفاده کنید.

اگر سایت شما با وردپرس ساخته شده است، بدون نیاز به بازدید از سایت، تنها با نصب افزونه وردپرس Bitly می توانید لینک های خود را به راحتی کوتاه کنید. در مرحله اول به این نکته توجه کنید که افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کنید تا بدافزار را در سایت خود نصب نکنید. پیشنهاد می شود مقاله چگونه از هک شدن سایت جلوگیری کنیم؟ خواندن.

پیشنهاد می شود بهترین ابزار دیجیتال مارکتینگ خواندن.

2. سرویس زایا (ایرانی)

Zaya یک ارائه دهنده ایرانی مناسب در زمینه کوتاه کردن لینک می باشد. به راحتی می توانید از این سرویس استفاده کنید. با Zaya می توانید ترافیک را اندازه گیری کنید، مخاطبین خود را بشناسید و لینک های خود را مدیریت کنید.

در Zaya می توانید ویژگی های منحصر به فرد زیر را داشته باشید:

دامنه اختصاصی

در زایا امکان اتصال دامنه اختصاصی به حساب کاربری شما وجود دارد.

یک سازنده UTM داشته باشید.

اگر اهل بازاریابی هستید، به راحتی می توانید UTM های آماده را به لینک های خود اضافه کنید.

تاریخ انقضا

شما می توانید تاریخ انقضای لینک های کوتاه خود را مشخص کنید و پس از این مدت کاربران به لینک دسترسی نخواهند داشت.

پیوند را بچرخانید

شما می توانید این کار را با استفاده از قابلیت تولید لینک چرخشی انجام دهید تست A/B در بازاریابی دیجیتال برای مشاهده بهره وری خود، با قرار دادن چندین لینک مختلف در یک لینک پرداخت کنید.

فعال یا غیرفعال کردن لینک ها

اگر به لینک دیگری نیاز ندارید، می توانید به جای حذف لینک، آن را حذف کنید تا اطلاعات مربوط به لینک حذف نشود.

برای استفاده از امکانات بارور می توانید به صورت رایگان در سایت عضو شوید. اگر فقط می خواهید بدون ثبت نام لینک خود را کوتاه کنید، این امکانات نیز برای شما فراهم است.

معرفی بهترین خدمات کوتاه کردن لینک

3. سرویس TinyURL (خارجی)

همچنین می توانید به راحتی از این سایت استفاده کنید و لینک های خود را کوتاه کنید. کافیست لینک خود را در سایت وارد کنید و در ادامه 3 آدرس به شما نشان داده می شود که شامل یک لینک طولانی، یک لینک کوتاه و یک لینک به عنوان پیش نمایش وب می باشد. این سایت برای استفاده از لینک های کوتاه شده نیز مناسب است.

مقاله پیشنهادی معرفی سایت دانلود رایگان و با کیفیت عکس خواندن.

4. سرویس b2n (ایرانی)

سایت b2n یکی از سایت های خوب و رایگان در زمینه کوتاه سازی لینک می باشد. در این سایت می توانید بدون ثبت نام و رایگان و البته نامحدود استفاده کنید. به سادگی لینک خود را قرار دهید و یک لینک کوتاه دریافت کنید، حتی می توانید یک لینک شخصی سازی شده قرار دهید. تمامی لینک های سایت b2n رایگان، نامحدود و پایدار هستند و هرگز حذف نمی شوند. همچنین می توانید آمار ترافیک لینک خود را از b2n دریافت کنید و حتی یک لینک رمزگذاری شده ایجاد کنید.

5. سرویس ShortURL.at (خارجی)

این سایت هم مثل نمونه های ایرانی خیلی سریع لینک کوتاه شده را به شما می دهد. لینک خود را به راحتی به ShortURL.at ارسال کنید تا یک لینک بهینه و کوتاه دریافت کنید.

6. سرویس Opizo (ایرانی)

این سرویس نیز یکی از پلتفرم های خوب ایرانی در زمینه کوتاه سازی لینک است. به راحتی می توانید بدون عضویت و به صورت رایگان لینک کوتاهی از این سایت دریافت کنید. آنها هر دو لینک منقضی شده و منقضی شده دارند. این سایت همچنین به شما امکان می دهد با استفاده از لینک های کوتاه شده درآمد کسب کنید. یعنی به ازای هر کلیک روی لینک مبلغی به حساب شما اضافه می شود. opizo دارای ویژگی های زیر است:

  • این افزونه برای وردپرس دارد و به راحتی می توانید به سایت خود لینک دهید.
  • امکان کوتاه کردن لینک ها از طریق API
  • کوتاه کننده هوشمند، کوتاه شدن خودکار لینک های سایت
  • امنیت بالا
  • امکان شخصی سازی لینک

7.smallseotools سرویس (خارجی)

در سرویس smallseotools مانند نمونه های دیگر می توانید به راحتی لینک خود را قرار دهید و بدون ثبت نام در سایت لینک کوتاه شده را دریافت کنید. این سایت بسیار سریع است، هیچ گزینه اضافی ندارد و کاملا رایگان است.

8. یون سرویس (ایرانی)

yun هم یکی از سایت های خوب ایرانی در این زمینه است. گزینه های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید لینک های کوتاه شده را بدون ثبت نام در سایت دریافت کنید. از طریق لینک های کوتاه شده در این سرویس کسب درآمد کنید. در اینجا ویژگی های yun آورده شده است:

  • ربات تلگرام یون دارای کوتاه کننده لینک است. بدون نیاز به مراجعه به سایت می توانید لینک های سایت خود را در تلگرام کوتاه کنید.
  • Ion یک رابط نرم افزاری API دارد. شما می توانید خدمات خود را به Ion متصل کنید.
  • شما یک دامنه اختصاصی در یون دارید.
  • شما می توانید یک گزارش جامع از لینک های خود دریافت کنید.
  • همه نوع لینک در دسترس شماست.

9. خدمات Rebrandly (خارجی)

این سرویس مشابه نمونه های ارائه شده است. حتی بدون عضویت می توانید لینک اصلی سایت را بدهید و لینک کوتاه شده را دریافت کنید. برای امکانات بیشتر می توانید در سایت ثبت نام کنید.

با لینک های کوتاه درآمد کسب کنید

10. سرویس 1ea (ایرانی)

سایت 1ea Yekia یکی از سایت های خوب برای کوتاه کردن لینک های ایرانی است. اولین قدم این است که وارد سایت شوید و یک حساب کاربری ایجاد کنید تا بتوانید از امکانات رایگان استفاده کنید. در این وب سایت به ازای هر کلیک کاربران مبلغی به عنوان هدیه به کیف پول شما اضافه می شود. این سایت از پشتیبانی خوبی برخوردار است، آمار دقیقی را در اختیار شما قرار می دهد. حداقل مبلغی برای برداشت از کیف پول شما وجود ندارد و می توانید با هر مبلغی کیف پول خود را خالی کنید.

پیشنهاد می شود بازاریابی برونگرا چیست؟ خواندن.

آخرین کلمه:

سعی کرده ایم بهترین کوتاه کننده های لینک ایرانی و خارجی را به طور کامل بررسی کرده و آنها را بررسی کنیم. حتما سعی کنید یکی از این ابزارها را انتخاب کنید و لینک های کوتاه شده را به مشتریان و جامعه هدف خود ارائه دهید.

اگر تجربه ای در این زمینه و استفاده از سایت های کوتاه کننده و یا استفاده از لینک های کوتاه شده در بازاریابی دارید، لطفا در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. با تشکر از توجه شما به زبان آموز برتر.