8 مورد از بهترین ابزارهای تست سرعت سایت + نکات حرفه ای و جالب را بشناسید


آیا می خواهید سرعت وب سایت خود را آزمایش کنید؟ بسیاری نمی دانند چگونه یک وب سایت را آزمایش کنند یا از کجا شروع کنند.

ابزارهای زیادی برای تست سرعت سایت به صورت آنلاین وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. با این حال، برخی از آماری که ارائه می دهند حرفه ای است و بنابراین کسانی که خیلی حرفه ای نیستند نمی توانند نتایج را بررسی کنند. در این مقاله نحوه صحیح انجام تست سرعت سایت و بهترین ابزار برای تست سرعت سایت را به شما نشان خواهیم داد.

بهترین ابزار برای تست سرعت سایت چیست؟

ابزارهای تست سرعت زیادی در مورد عملکرد سایت وجود دارد، برخی رایگان و برخی پولی. می توانید از آنها برای تست سرعت سایت خود استفاده کنید. هر کدام از آنها ویژگی های بسیار جالبی دارند که آنها را متمایز می کند. نکته مهم این است که شما نیازی به تست سایت خود تنها با یک ابزار ندارید. برای دریافت گزارش کامل از سرعت سایت خود می توانید از چندین ابزار استفاده کنید و آزمایش های زیادی انجام دهید.

با این حال، ما به کاربران توصیه می کنیم که فقط از این ابزارها برای بهبود عملکرد و سرعت سایت خود استفاده کنند. تلاش برای کسب امتیاز خوب در این ابزارها در اکثر مواقع، اعمال آنها در سایت های دنیای واقعی بسیار دشوار و در بیشتر موارد کاملاً غیرممکن است.

به عنوان مثال یک کد در سایت شما که در غیر این صورت برای سایت مشکل ایجاد می کند و ابزار تست سرعت به شما می گوید که آن کد را حذف کنید و این امکان پذیر نیست. پس سعی کنید تا حد امکان و منطقی از ابزارهای تست سرعت برای اندازه گیری و یافتن مشکلات سایت استفاده کنید، اما نیازی به کسب نمره عالی یا 100% معیار آنها ندارید. تنها هدف شما باید بهبود سرعت بارگذاری صفحه برای کاربرانتان باشد تا بتوانند از تجربه کاربری سریعتر و بهتری در وب سایت شما لذت ببرند.

خوب، بیایید نگاهی به بهترین ابزار برای تست سرعت سایت بیندازیم.

ابزار تست سرعت وب سایت رایگان IsItWP پیشرفته ترین ابزار برای تست سرعت سایت است. این ابزار به شما اجازه می دهد تا به سرعت عملکرد سایت خود را بررسی کنید، چندین آزمایش انجام دهید و نتایج را بررسی کنید تا متوجه شوید چه چیزی باعث کاهش سرعت وب سایت شما می شود.

همچنین پیشنهاداتی برای بهبود سایت شما به صورت منظم و طبقه بندی شده وجود دارد. برای مشاهده نکات و پیشنهاداتی که می توانید برای عیب یابی سایت خود از آنها استفاده کنید، می توانید روی هر دسته بندی کلیک کنید. این وب سایت همچنین نظارت بر زمان سرور و سایر ابزارهای مفید را برای صاحبان وب سایت فراهم می کند. مانیتورینگ سرور یا زمان آپتایم به شما این امکان را می دهد که ببینید سرور سایت شما در یک بازه زمانی چقدر آپتایم بوده است.

Pingdom یکی دیگر از ابزارهای محبوب برای تست سرعت و نظارت بر عملکرد وب سایت است. استفاده از آن آسان است و به شما امکان می دهد مکان های جغرافیایی مختلف را برای تست سرعت انتخاب کنید که واقعا مفید است. زیرا می توانید سرعت عملکرد سایت شما در مکان های مختلف را مشاهده کنید. نتایج با یک نمای کلی آسان برای درک آسانتر ارائه شده و با یک گزارش مفصل دنبال می شود. به محض لود شدن سایت، پیشنهاداتی برای افزایش سرعت در بالای سایت دریافت خواهید کرد.

Google Pagespeed Insights یک ابزار نظارت و تست عملکرد وب سایت است که توسط گوگل توسعه یافته است. این ابزار گزارش هایی از عملکرد وب سایت و سرعت سایت برای دستگاه های موبایل و دسکتاپ به شما می دهد. می‌توانید بین این گزارش‌ها جابه‌جا شوید و به راحتی مشکلاتی را پیدا کنید که بین گزارش‌های موبایل و رایانه شخصی مشترک هستند و Google توصیه می‌کند برخی از آنها را در تلفن همراه خود برطرف کنید.

در مقاله فاکتورهای سئو در مورد مهمترین فاکتورهای سئو صحبت کرده ایم که نمایش صحیح سایت در موبایل یکی از نکات مهم است. همچنین توصیه های مفصلی برای هر موضوع دریافت خواهید کرد که برای توسعه دهندگان مفید است. با این حال، خود این ابزار برای وب مسترهای مبتدی و غیرحرفه ای کمی ترسناک است. دوست دارید چه کسی مدیر وب سایت شوید؟ در آموزش بخوانید.

GTmetrix یکی دیگر از ابزارهای قدرتمند تست سرعت سایت است. این ابزار به شما امکان می دهد وب سایت خود را با استفاده از ابزارهای محبوبی مانند pagespeed و YSlow تست کنید. همچنین با ایجاد حساب کاربری می توانید موقعیت جغرافیایی و مرورگر را تغییر دهید. خوبی GT Metrics این است گزارش های دقیق را با خلاصه ای از نتایج نشان می دهد. می توانید بین دو ابزار جابه جا شوید و توصیه ها را مشاهده کنید.

برای دریافت جزئیات بیشتر روی هر توصیه کلیک کنید. Optimized همچنین عکس های غیر بهینه را به شما پیشنهاد می کند که می توانید تصاویر غیر بهینه را در سایت دانلود و جایگزین کنید. در دو مقاله بهینه سازی تصاویر برای سایت و بهترین افزونه های بهینه سازی سایت ابتدا نکات جالب و کارآمدی برای بهینه سازی تصاویر برای سایت ارائه کرده ایم و سپس در مقاله دوم بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس را معرفی کرده ایم.

ابزار تست صفحه وب یکی دیگر از ابزارهای تست سرعت آنلاین رایگان است که می توانید از آن استفاده کنید. این ابزار کمی پیشرفته تر از سایر ابزارهای لیست ما است. با این حال، به شما این امکان را می دهد که یک مرورگر و موقعیت جغرافیایی سفارشی را برای آزمایشات خود انتخاب کنید.

به طور پیش فرض، تست را 3 بار اجرا می کند تا نتایج تست سرعت وب سایت شما را دریافت کند. این ابزار یک نمای دقیق از هر نتیجه را نشان می دهد که می توانید برای گسترش و مشاهده گزارش کامل روی آن کلیک کنید.

Load Impact کمی با سایر ابزارهای تست سرعت وب سایت در این لیست متفاوت است. این ابزار به شما امکان می دهد تا ببینید که چگونه سایت شما با ورود بازدیدکنندگان بیشتری به طور همزمان کند می شود.

این یک سرویس پولی با یک دوره آزمایشی رایگان محدود است که به شما امکان می دهد 25 کاربر مجازی را در 3 دقیقه ارسال کنید. نسخه پولی به شما امکان می دهد بارهای ترافیکی بزرگتر را آزمایش کنید. البته این برای سئو خیلی خوب نیست زیرا بازدیدهای جعلی توسط گوگل قابل ردیابی است و او اصلا آنها را دوست ندارد. اما ایده کلی این ابزار خوب است و به شما کمک می کند تا سرعت سایت خود را در شرایط سخت تر و البته طبیعی تر تست کنید که چگونه افزایش ترافیک روی سرعت و عملکرد سایت شما تأثیر می گذارد.

یکی دیگر از ابزارهای رایگان تست سرعت وب سایت است. این به شما امکان می دهد منطقه جغرافیایی، مرورگر را انتخاب کنید و بین تست های موبایل و دسکتاپ جابجا شوید. نتایج ساده و قابل درک هستند زیرا امتیاز سرعت صفحه گوگل شما را به طور خلاصه نشان می دهد. می‌توانید برای جزئیات به پایین پیمایش کنید و مشکلات مربوط به عملکرد را بررسی کنید.

Byte Check یکی دیگر از بررسی کننده های رایگان سرعت سایت است. این ابزار به طور خاص برای بررسی اندازه گیری های TTFB (زمان تا اولین بایت) ساخته شده است. TTFB زمانی است که وب سایت شما طول می کشد تا اولین بایت داده را به مرورگر کاربر تحویل دهد. این یک روش بسیار موثر برای تست سرعت سرور شما است. در مقالات چه چیزی بخرم؟ در مورد خرید بهترین هاست صحبت کردیم.

خوب، معرفی بهترین ابزار تست سرعت به پایان رسیده است و می توانید از هر یک از ابزارهای ذکر شده در بالا برای بررسی سرعت و عملکرد وب سایت خود استفاده کنید. با این حال، انجام تست های ساده به تنهایی کمک چندانی به شما نخواهد کرد. شما باید یاد بگیرید که چگونه این تست ها را به درستی اجرا کنید و از داده ها و توصیه ها برای بهینه سازی وب سایت خود استفاده کنید.

چگونه تست سرعت وب سایت را به درستی اجرا کنیم

انجام تست های سرعت سایت تضمین نمی کند که دقیقاً نحوه عملکرد سایت شما را به شما بگوید.

ببینید، اینترنت مانند یک بزرگراه است. گاهی اوقات ترافیک یا شلوغی بیشتری وجود دارد که ممکن است سرعت شما را کاهش دهد. در مواقع دیگر، همه چیز روشن است و می توانید خیلی سریعتر از آن عبور کنید. چندین عامل دیگر نیز دخیل هستند که بر کیفیت و دقت نتایج شما تأثیر می گذارند. مهم است که این تست ها را قبل از شروع به تجزیه و تحلیل داده ها به طور کامل اجرا کنید. بیایید ببینیم چگونه تست سرعت وب سایت را به درستی اجرا کنیم تا نتایج دقیق تری به دست آوریم.

1. چند تست از سایت بگیرید.

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند بر تست شما تاثیر بگذارد. اگرچه اکثر ابزارهای تست سرعت وب با بالاترین سرعت اینترنت از طریق ابر اجرا می شوند، هر تست نتایج کمی متفاوت به شما نشان می دهد.

مهم ترین تفاوتی که متوجه خواهید شد زمان بارگذاری کامل صفحات مختلف سایت است. توصیه می کنیم حداقل 3 بار تست را انجام دهید تا درک دقیق تری از سرعت سایت خود داشته باشید. سپس می توانید یک نتیجه متوسط ​​را در نظر بگیرید و از آن برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا سایت شما نیاز به افزایش سرعت دارد استفاده کنید.

2. تست از مکان های جغرافیایی مختلف

اگر اکثر مشتریان یا کاربران شما از وب سایت شما از ابران بازدید می کنند، آزمایش سرعت وب سایت خود با استفاده از سرورهای واقع در ایالات متحده آمریکا ایده آل نخواهد بود. این به این دلیل است که نتایج آزمایش تجربه کاربری متفاوتی نسبت به آنچه کاربران واقعی شما هنگام بازدید از وب سایت شما احساس می کنند به شما نشان می دهد. به همین دلیل است که باید از Google Analytics استفاده کنید تا ببینید کاربران شما از چه مناطق و مکان هایی از سایت شما بازدید می کنند. سپس از این اطلاعات برای انتخاب یک منطقه جغرافیایی برای آزمون های خود استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که اکثر کاربران سایت شما اهل آلمان هستند، انتخاب یک سرور تست در آلمان نزدیک ترین نتایج را به شما خواهد داد. اگر بازدیدکنندگان یا کاربران سایت شما از سرتاسر جهان هستند، می توانید چندین آزمایش انجام دهید تا ببینید که وب سایت شما در مکان های مختلف چگونه عمل می کند.

3. مطمئن شوید که سیستم کش سایت شما روشن است

قبل از آزمایش سایت مطمئن شوید که کش وب سایت شما روشن است. این به شما امکان می دهد حافظه پنهان سایت و میزان تأثیر آن بر بهبود عملکرد سایت را بررسی کنید. مشکلی که اکنون داریم این است که برخی از افزونه های کش تنها زمانی حافظه پنهان را ذخیره می کنند که کاربر آن صفحه را درخواست کند. این بدان معنی است که حافظه پنهان مدتی طول می کشد تا ساخته شود و ممکن است تا زمانی که شما آزمایشات را انجام دهید منقضی شود.

به همین دلیل توصیه می کنیم از افزونه WP Rocket استفاده کنید. این افزونه بهترین افزونه برای افزایش سرعت و بهینه سازی کش وردپرس است که به شما این امکان را می دهد تا با چند کلیک و بدون یادگیری مسائل فنی، سیستم کش سایت وردپرس خود را راه اندازی کنید. بهترین بخش این افزونه این است که به طور خودکار کش وب سایت شما را ایجاد می کند که به طور قابل توجهی عملکرد وب سایت شما را بهبود می بخشد.

4. فایروال یا سرویس CDN وب سایت خود را بررسی کنید

در حالی که افزونه های کش وردپرس می توانند کارهای زیادی را انجام دهند، اما محدودیت های خود را دارند. به عنوان مثال، نمی تواند حملات DDOS و تلاش های brute force را مسدود کند. همچنین هیچ کاری در برابر هرزنامه ها و هرزنامه ها انجام نمی دهد، به این معنی که منابع سرور شما در بسیاری از مکان ها هدر می رود. اینجاست که شما به Sucuri نیاز دارید. این افزونه را می توان بهترین افزونه برای افزایش امنیت وردپرس دانست که با مسدود کردن درخواست های مخرب عملکرد سرور شما را بهبود می بخشد.

در حال حاضر، معمولا تمام فایل های سایت شما از یک سرور ارائه می شود. شما می توانید با خرید یک سرویس CDN و افزودن آن به وب سایت خود، این را بهبود بخشید. البته برخی از هاست ها دارای سرویس CDN رایگان هستند.

سرویس CDN به شما امکان می دهد فایل های ثابت مانند تصاویر، شیوه نامه ها و اسکریپت ها را از طریق شبکه ای از سرورهای توزیع شده در سراسر جهان پخش کنید و بار سرور را در سایت خود کاهش دهید. سریعتر بارگیری می شود و تجربه کاربری را برای همه کاربران شما بهبود می بخشد. بنابراین استفاده از سرویس CDN و فایروال نتایج آزمایش شما را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

نتیجه گیری و پایان

در این مقاله سعی کردیم بهترین ابزارهای تست سرعت سایت را به همراه نکات کاربردی بررسی کنیم. اگر شما هم نظر یا تجربه ای در مورد کار با ابزار تست سرعت معرفی شده دارید یا فکر می کنید ابزار تست سرعت سایت وجود دارد که شایسته قرار گرفتن در این لیست است و ما آن را اضافه نکرده ایم، در قسمت نظرات همین پست با ما تماس بگیرید. ما در تماس باشید.