معرفی بهترین درگاه های پرداخت در ایران


اگر سایت فروشگاه اینترنتی دارید باید از درگاه پرداخت استفاده کنید. فرض کنید شما صاحب یک سوپرمارکت هستید، مشتریان باید پس از خرید از شما و ثبت فاکتور، هزینه خرید شما را بپردازند. شما می توانید پول نقد، در برخی موارد کارت به کارت و … کارمزد خود را از طریق دستگاه های کارتخوان دریافت کنید. رویه مشابهی در سایت های اینترنتی وجود دارد. بنابراین شما نیاز به مقاله ای برای معرفی بهترین درگاه های پرداخت در ایران دارید.

کاربران باید پس از خرید و ثبت فاکتور در سایت بتوانند هزینه خرید خود را پرداخت کنند. باید بستری به نام درگاه پرداخت برای مشتریان فراهم کنید تا کاربران وارد درگاه پولی شده و پرداخت کنند.

اگر صاحب کسب و کار آنلاین هستید و موضوع درگاه پرداخت برای شما پیش آمده است، پیشنهاد می کنم حتما تا پایان این مقاله بهترین درگاه های پرداخت در ایران را معرفی کنید.

پیشنهاد می شود اگر به دیجیتال مارکتینگ علاقه مندید حتماً دقت کنید آموزش بازاریابی دیجیتال بهترین دانش آموز را بخوانید.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

  • درگاه پرداخت چیست؟
  • ویژگی های یک درگاه پرداخت خوب چیست؟
  • انواع درگاه پرداخت
  • معرفی بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

درگاه پرداخت چیست؟

اگر با درگاه پرداخت آشنایی ندارید ابتدا به طور مختصر در مورد آن توضیح می دهیم. درگاه پرداخت فضایی است که کاربران پس از خرید در سایت شما به این سایت معرفی می شوند و پس از وارد کردن شماره کارت و رمز کارت و فشار دادن دکمه تایید به سایت شما هدایت می شوند و کد رهگیری پرداخت را دریافت می کنند.

با داشتن یک سرویس درگاه پرداخت مطمئن، حس اعتماد را به مشتریان خود القا کرده و تجربه خوشایندی را برای آنها رقم می زنید. کسب و کارهایی که دارای درگاه پرداخت هستند، نسبت به کسب و کارهایی که از فاکتورهای کارت به کارت استفاده می کنند، حس اعتماد بیشتری به مشتری القا می کنند.

در درگاه های پرداخت، تمامی کارت های بانکی اعضای شتاب با رمز دوم قابل خریداری است.

درگاه پرداخت چیست؟

ویژگی های یک درگاه پرداخت خوب چیست؟

مهمترین چیز این است که بتوانید درگاه پرداخت مناسب را انتخاب کنید. شاید از خود بپرسید که درگاه پرداخت مناسب چیست که در این مرحله به آن خواهیم پرداخت:

1. ایمن باشید.

درگاه پرداخت رابط بین سایت شما و بانک است پس باید از امنیت بالایی برخوردار باشد زیرا کاربر تمامی اطلاعات شخصی بانک خود را در اختیار درگاه قرار می دهد. درگاه بانکی شما باید تجربه خوبی برای کاربر ایجاد کند تا کاربر این تجربه را دوباره از شما بخواهد. اگر کاربر این تجربه خوب را احساس نکند، قطعا در این زمینه موفق نخواهید بود.

2. سازگاری

درگاه های پرداخت باید با سایت شما سازگار باشد، یعنی قبل از استفاده از درگاه پرداخت برای استفاده مشتری، خودتان چندین خرید رسمی انجام دهید تا متوجه شوید که درگاه هیچ خطایی ندارد و با سایت شما سازگار است. اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است تجربه کاربری خوبی برای کاربران نداشته باشید.

3. تعرفه های پرداخت

برخی از درگاه‌های پرداخت از شما کارمزدی از جمله کارمزد دریافت می‌کنند. قبل از نصب درگاه از تمامی شرایط پرداخت مطمئن شوید و تمامی هزینه ها، پورسانت ها را بررسی کنید تا در پایان کار متوجه این هزینه ها شوید.

با ما در معرفی بهترین درگاه های پرداخت در ایران همراه باشید.

انواع درگاه پرداخت

درگاه های پرداخت به دو دسته درگاه پرداخت مستقیم و رابط درگاه پرداخت آنلاین تقسیم می شوند. در ادامه به بررسی ویژگی های هر کدام به صورت جداگانه می پردازیم.

درگاه پرداخت مستقیم:

در درگاه پرداخت مستقیم همانطور که از نامش پیداست شما مستقیما با بانک در ارتباط هستید و هیچ واسطه ای بین شما وجود ندارد. این درگاه های پرداخت مستقیم مزایای زیادی دارند اما همانطور که می دانیم ممکن است معایبی نیز داشته باشند که در ادامه به تفصیل توضیح خواهیم داد:

مزایای درگاه پرداخت مستقیم:

1. هزینه انتقال صفر است.

یکی از ویژگی های مثبت درگاه پرداخت مستقیم این است که برای هر تراکنش کاربر نیازی به پرداخت هزینه نیست و هزینه انتقال در این درگاه صفر است. اگر این برای شما بسیار مهم است، می توانید از این روش پرداخت استفاده کنید.

2. پونی به صورت روزانه.

در درگاه پرداخت مستقیم، تسویه حساب ها به صورت روزانه و خودکار انجام می شود و نیازی به پیگیری زمان واریز نیست، زیرا تمامی موارد به صورت خودکار بوده و تمامی تراکنش ها به صورت یکجا به حساب شما واریز می شود. همچنین مورد. از اهمیت بالایی برخوردار است.

3. این نوع پورت ها پایدار هستند.

این نوع پورت هایی که به دایرکت بانک وصل می کنید نسبت به پورت های میانی پایدارتر هستند و از اطمینان کمتری برخوردارند.

4. مشخصات سایت شما در صفحه پرداخت مشخص شده است.

در صفحه پرداخت و هنگام پرداخت مشتری، تمامی مشخصات شما از جمله نام برند و نام فروشگاه به صورت کامل نمایش داده می شود.

معایب درگاه پرداخت مستقیم:

1. نیاز به سند مالکیت یا اجاره نامه.

برای اینکه بتوانید وارد بانک شوید باید سند ملکی یا اجاره نامه معتبر داشته باشید و به بانک ارائه دهید.

2. نماد الکترونیکی مورد نیاز است.

نماد الکترونیکی با نماد یکی از موارد مورد نیاز درگاه پرداخت مستقیم است و دریافت این نماد کمی زمان بر و طولانی است.

3. باید در بانک مربوطه حساب داشته باشید.

شما باید یک حساب بانکی به نام خود یا مجموعه ای در بانکی که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید داشته باشید.

4. ممکن است نیاز به کدگذاری باشد.

برای قرار دادن این نوع پورتال ها در سایت، گاهی نیاز به کدنویسی خاصی است، بنابراین از استاد وب خودت باید کمک بگیری

رابط درگاه های پرداخت آنلاین

رابط درگاه پرداخت آنلاین:

همانطور که از نام این درگاه پیداست، یک واسطه بین شما و بانک وجود دارد و شما ارتباط مستقیمی با بانک ندارید. این نوع درگاه پرداخت دارای مزایا و معایبی نیز می باشد که در ادامه به شرح آنها می پردازیم:

مزایای رابط درگاه پرداخت آنلاین:

1. نیازی به داشتن نماد الکترونیکی ندارید.

یکی از ویژگی های مثبت درگاه پرداخت آنلاین این است که شما نیازی به نماد الکترونیکی ندارید و می توانید قبل از انجام این فرآیند زمان بر با درگاه ها کار کنید.

2. نحوه دریافت پورت به سرعت انجام می شود.

اگر قصد دارید با درگاه پرداخت آنلاین ارتباط برقرار کنید، احتمالاً بیشتر کار درگاه را در عرض 2 تا 3 ساعت انجام خواهید داد. زیرا فرآیند دریافت نماد بسیار سریع است.

3. نیازی به داشتن سند مالکیت یا اجاره نامه ندارید.

اجاره املاک یکی از مواردی است که بسیاری از کسب و کارهای آنلاین ممکن است قادر به ارائه آن نباشند، بنابراین می توانند به راحتی از رابط ها بدون نیاز به ارائه این اسناد استفاده کنند.

4. نیازی به افتتاح حساب در بانک خاصی ندارید.

خوبی درگاه های پرداخت آنلاین این است که می توانید درگاه پرداخت خود را با هر حساب بانکی دریافت کنید و نیازی به افتتاح حساب در بانک یا شعبه خاصی نیست.

5. پلاگین های رایگان برای این نوع پورت ها وجود دارد.

شما می توانید به راحتی و حتی به صورت رایگان افزونه های این پورت های رابط آنلاین را از مخزن وردپرس دانلود کنید.

معایب رابط درگاه پرداخت آنلاین:

1. این درگاه ها دارای هزینه پرداخت هستند.

مشتریان شما با هر بار خرید و ورود به پورت و انجام تراکنش از طریق درگاه های آنلاین، یک درصد به شما کمیسیون به این پورت ها پرداخت می کنند. این درصدها برای هر پورت متغیر است و عدد ثابتی را شامل نمی شود، قبل از اتصال پورت باید از هزینه ها اطلاع داشته باشید.

2. پایداری پورت ها کمتر از پورت های مستقیم است.

این نوع درگاه ها معمولاً نسبت به درگاه های بانکی مستقیم از ثبات کمتری برخوردار هستند.

3. تسویه حساب معمولاً زمان بر است.

در درگاه های مستقیم می توانستید پول خود را به صورت حضوری دریافت کنید اما در درگاه های آنلاین این تسویه ممکن است تا چند روز طول بکشد پس حتما به این نکته مهم توجه کنید. اگر تسویه حساب فوری برای شما مهم است، این پورت ها گزینه خوبی برای شما نیستند. البته این گزینه به نوع شرکت ارائه دهنده گیت وی نیز بستگی دارد.

4. آدرس سایت رابط در حین تراکنش نمایش داده می شود.

به جای اینکه کاربر وارد پورتال شود و آدرس و نام سایت شما را ببیند، آدرس و نام سایت رابط کاربری را می بیند.

مقاله پیشنهادی چگونه از هک شدن سایت جلوگیری کنیم؟ خواندن.

در ادامه به معرفی بهترین درگاه های پرداخت در ایران می پردازیم.

معرفی بهترین درگاه پرداخت اینترنتی
معرفی بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

معرفی بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

تا اینجا متوجه تفاوت پورت ها شده ایم، حالا می خواهیم بهترین درگاه های پرداخت را بررسی کنیم. شما می توانید با توجه به ویژگی های آن یکی از آنها را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

پورتال Pay.ir

این پورت یکی از پورت های آنلاین اینترفیس است که بسیاری از کاربران از آن استفاده می کنند، این پورت فقط برای سایت های اینترنتی ارائه شده است و کارمزد آن تقریبا از سایر پورت ها کمتر و حدود 1 درصد است که البته مطمئن باشید. با این پورتال ها صحبت کنید.

این درگاه یک کیف پول اختصاصی در اختیار شما قرار می دهد که به راحتی می توانید از آن استفاده کرده و پول خود را انتقال دهید. اگر زیر 18 سال سن دارید این پورت گزینه خوبی برای شما نیست زیرا به افراد زیر 18 سال پورت داده نمی شود.

بندر زرین پال

زرین پال یکی از پرتال های قدیمی رابط آنلاین با 10 سال سابقه در این زمینه است که خدمات خوبی ارائه می دهد. استفاده از این پورتال تا 1 ماه رایگان است. این پورت نیز مانند سایر پورت ها شامل کارمزدی است که معمولاً معقول و 1 درصد می باشد. در صورت استفاده از زرین کارت ارائه دهنده زرین پال، پورسانت شما کمتر از 1 درصد خواهد بود.

این پورتال نه تنها برای افرادی که سایت دارند، بلکه برای افراد دیگر نیز مناسب است. پلاگین های زیادی برای این پورت وجود دارد.

پورت IDP

IDP نیز یکی از پرطرفدارترین پورتال ها در بین کسب و کارها است که علاوه بر سایت های اینترنتی، درگاه هایی را نیز در اختیار افراد دیگر قرار می دهد. کافی است شماره حساب و شبانه خود را در اختیار کارشناسان IDP قرار دهید تا این شماره ها به یک شناسه کوچک تبدیل شود و در اختیار شما قرار گیرد.

شما می توانید روزانه تا 50 میلیون تراکنش در این بندر داشته باشید. تسویه حساب این درگاه سریعتر است به طوری که کلیه پرداخت های انجام شده قبل از ساعت 22 روز بعد قبل از ساعت 16 به حساب شما واریز می شود. کارمزد این بندر 1 درصد است. دارای سیستم تسویه خودکار همچنین می توانید از اسکن کد QR برای ورود به پورت استفاده کنید.

اگر نمی دانید کد QR چیست؟ مطالعه مقاله برتر آموزشی دانش آموز توصیه می شود.

برای فروشنده و خریدار پیامک ارسال می کند. این افزونه در اکثر سرویس های مدیریت محتوا موجود است. با این پورتال می توانید یک فرم سفارشی طراحی کنید.

پورت بیت پی

بیت پی نیز یکی از پورت های قدیمی است. این پورتال بسیار سریع است، دارای پشتیبانی 24 ساعته و حتی در روزهای تعطیل است که مزیت مهمی است. نرخ کمیسیون برای هر معامله متفاوت است. درگاه ویژه ای از طرف بانک ملت در اختیار شما قرار می گیرد.

همسایه

Nextpay نسبت به سایر پورت ها کمی جدیدتر است، اما در زمان کم محبوب شده است. در کمتر از 5 دقیقه می توانید این پورتال را برای سایت یا کسب و کار خود دریافت کنید که یک مزیت مهم است.

در 45 روز اول استفاده از آن هیچ هزینه ای برای شما دریافت نمی شود و تسویه حساب در زمان کوتاهی انجام می شود.

آخرین کلمه:

ما سعی کرده ایم درگاه های پرداخت محبوب را به طور کامل بررسی کنیم. انتخاب هر کدام از این پورت ها به عهده شماست و سعی کنید با مطالعه و انتخاب پورت با تحقیق زیاد، دچار مشکل نشوید. حتما از متخصص بازاریابی دیجیتال خود در این زمینه کمک بگیرید.

اگر تجربه ای در این زمینه دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. با تشکر از توجه شما به زبان آموز برتر.