ایندکس شدن صفحات سایت را افزایش دهید


برای اکثر وب مسترها و کارشناسان سئو پیش آمده است که در برخی از پروژه های خود مدت زیادی منتظر ایندکس شدن سایت یا برخی از صفحات سایت هستند. این سرعت ایندکس سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد، یعنی موتور جستجوی گوگل الگوهای مختلفی برای دیدن صفحات دارد، اما گاهی اوقات می توان کارهایی به نام افزایش سرعت ایندکس صفحات سایت ها را انجام داد. گوگل زودتر از قبل از سایت شما بازدید می کند و صفحات سایت شما را مشاهده می کند.

پس اگر با این موضوع مشکل دارید و یا افرادی را می شناسید که با ایندکس دست و پنجه نرم می کنند، لطفا مقاله را برای افزایش سرعت ایندکس صفحات سایت برای آنها ارسال کنید و خودتان باشید تا این موضوع را بررسی کنید. به طور کامل پرداخت کنید.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

  • شاخص چیست؟
  • چرا افزایش سرعت نمایه سازی صفحات سایت مهم است؟
  • برای افزایش سرعت ایندکس صفحات سایت چه کنیم؟

شاخص چیست؟

به مجموعه فعالیت هایی که برای ایندکس شدن موتور جستجوی گوگل سایت خود انجام می دهید، ایندکس می گویند. به زبان ساده تر، گوگل سایت شما را می بیند. حالا چرا ایندکس مهمه؟؟ اگر گوگل در وهله اول سایت شما را ایندکس نکند، کاربران و افراد مختلف نمی توانند سایت شما را ببینند. بنابراین گوگل باید ابتدا سایت شما را ببیند و رتبه بندی کند، سپس آن را به کاربران نشان دهد. برای گوگل موارد بسیار مهم در اولویت هستند و اگر این کارها را به خوبی انجام دهید، خزنده های این موتور جستجو زودتر به سایت شما منتقل شده و سایت شما ایندکس می شود.

نمایه سازی این سایت چگونه امکان پذیر است؟

زمانی که سایت شما از طریق یک دامنه در گوگل طراحی و ثبت شد، باید آن را از طریق نقشه سایت به گوگل ارسال کنید. نقشه سایت فایلی است که توسط آن لیستی از تمام صفحات وب یک وب سایت به موتورهای جستجو معرفی می شود. در واقع ساختار صفحات وب وب سایت توسط نقشه سایت در اختیار موتورهای جستجو قرار می گیرد و به نوعی نقشه راه وب سایت می باشد. همچنین به موتور جستجوی گوگل اجازه می دهد تا صفحات مهم سایت شما را شناسایی کند.

اکنون گوگل از طریق این نقشه سایت با خزنده های خود سایت را خزیده است. زمان ایندکس سایت برای هر سایت کاملا متفاوت است و از چند ساعت تا چند روز طول می کشد.

مقاله پیشنهادی چرا گوگل برخی وب سایت ها را جریمه می کند؟ خواندن.

شاخص چیست؟
شاخص چیست؟

چرا افزایش سرعت نمایه سازی صفحات سایت مهم است؟

برای لحظه ای تصور کنید که به دنیای کارمایی ارل منتقل شده اید. به روز رسانی و به روز رسانی. در این مرحله اهمیت نمایه سازی مشخص می شود زیرا همانطور که قبلا ذکر شد برای اینکه خزنده های گوگل صفحه ای را ایندکس نکنند، افراد و کاربران در موتورهای جستجو نمی توانند اخبار را جستجو و مشاهده کنند، بنابراین این سایت ها همیشه باید تلاش کنیم تا افزایش سرعت نمایه سازی

برای افزایش سرعت ایندکس صفحات سایت چه کنیم؟

در این قسمت میخواهیم بررسی کنیم که چه کارهایی باید انجام دهیم تا صفحات سایتمان زودتر توسط گوگل دیده شود؟

یک جدول زمانی مشخص برای محتوا تعیین کنید

اولین کاری که از سازندگان محتوا انتظار می رود انجام دهند این است که برای انتشار محتوای خود برنامه ریزی کنند. حالا چرا فکر می کنی؟ اگر برنامه ای برای نوشتن مطالب خود دارید و مثلا می خواهید روزی دو بار مطلب درج کنید، این دو مطلب را به طور مداوم و در زمان های مشخص در سایت قرار دهید. در این صورت به خزنده های گوگل اطلاع می دهید که هر روز ساعت X از سایت شما بازدید می کنند و محتوای جدید را فهرست می کنند. در مدیریت و انجام این کار حتما برنامه داشته باشید و اینطور نباشد که مثلاً در هفته اول 5 مقاله منتشر شود و تا آخر هفته مقاله ای برای انتشار نداشته باشید. بنابراین با زمان بندی مناسب در انتشار مطالب خود، به خزنده های موتورهای جستجو نشان دهید که در زمان های مشخص به سایت شما می آیند و در نتیجه سرعت ایندکس را افزایش دهید.

داشتن نقشه سایت

همانطور که در بالا ذکر شد، خزنده های موتور جستجوی گوگل صفحات را از طریق نقشه سایت فهرست می کنند. در واقع نقشه سایت یک فایل xml است که تمام صفحات سایت را به ترتیب مرتب می کند و خزنده ها به نقشه مراجعه می کنند. سایت به راحتی می تواند صفحات را مشاهده کند. مثلا ماشینی را در نظر بگیرید که می خواهد به محله X برود، اگر این ماشین از چیپ استفاده کند سریع به مسیر اصلی می رسد اما اگر برنامه مشخصی نداشته باشد ممکن است این ماشین خیلی دیر و اصلا به مسیر خود نرسد. اگر با نقشه سایت آشنایی ندارید، مقاله ای پیشنهاد می شود نقشه سایت چیست؟خواندن.

از قابلیت جستجوی کنسول گوگل استفاده کنید

اگر یک کنسول جستجو برای سایت خود دارید، در قسمت Google Search Console خواهید دید که بخشی وجود دارد که می توانید از خزنده های موتورهای جستجو بخواهید که سایت شما را فهرست کنند. شما باید وارد جستجوی کنسول خود شوید، از سمت راست گزینه URL inspection را انتخاب کنید، سپس پیوندی را که می خواهید ایندکس شود قرار دهید، با این کار به خزنده های گوگل متوجه می شوید که صفحه ای دارید که هنوز آن را ندیده اید. بنابراین با انجام این کار و از طریق جستجوی کنسول می توانید سرعت ایندکس شدن صفحات را افزایش دهید.

بهترین ها را توصیه کرد جایگزین های الکسا چیست؟ خواندن.

یک فایل Robot.txt داشته باشید

می توانید از فایل Robot.txt استفاده کنید تا به خزنده های گوگل نشان دهید که کدام صفحه را فهرست کنند و کدام صفحه را مشاهده نکنند. برای مثال ممکن است نیازی به ایندکس شدن صفحه wp-admin خود نداشته باشید پس از طریق این فایل به گوگل اطلاع می دهید که این کار را انجام نمی دهد و می توانید صفحاتی را که می خواهید ایندکس شوند در این فایل قرار دهید. به طور کلی با Robot.txt می توانید سرعت نمایه سازی صفحات سایت خود را افزایش دهید.

لینک سایت خود را در شبکه های اجتماعی گسترش دهید

همانطور که می دانید شبکه های اجتماعی نقش بسیار زیادی در سئو و با بازیابی شبکه های اجتماعی شما به خوبی آشنا هستید. برای افزایش سرعت ایندکس شدن صفحات سایت خود می توانید مطالب خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و اگر فالوورهای شما نیز این مطالب را به اشتراک بگذارند، این اشتراک گذاری ها باعث افزایش ورود خزنده های گوگل به سایت می شود. افزایش خواهید یافت و هرچه این خزنده ها زودتر از سایت شما بازدید کنند، سایت شما سریعتر ایندکس می شود. بنابراین اگر شبکه اجتماعی قوی دارید، مطالب خود را از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و ایندکس سایت خود را به سرعت بهبود بخشید.

از RSS استفاده کنید

RSS یا Really Simple Syndication ابزاری است که کاربران برای مشاهده سریعتر مطالب و اخبار از آن استفاده می کنند. Syndication های Really Simple برای افزایش سرعت نمایه سازی سایت مهم هستند. هر بار که سایت شما به روز می شود، RSS نه تنها به کاربران اطلاع می دهد که محتوای جدید منتشر شده است، بلکه گوگل را نیز برای بازدید از سایت مطلع می کند، بنابراین برای افزایش سرعت ایندکس صفحات مفید است. در واقع، این فیدهای RSS هستند که خزنده های گوگل را به سایت دعوت می کنند تا محتوای منتشر شده را ایندکس کنند. اگر با RSS آشنایی ندارید و دوست دارید از آن در سایت خود استفاده کنید، این مقاله توصیه می شود RSS چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ خواندن.

از تصاویر کوچک استفاده کنید!

مقالات مختلف بارها گفته اند که باید تصاویر خود را بهینه کنید و از تصاویر کوچک استفاده کنید. باید بدانید که استفاده از تصاویر کوچک برای افزایش سرعت نمایه سازی صفحات سایت مفید است. شاید از خود بپرسید چرا؟؟ باید بگوییم که وقتی حجم عکس های شما زیاد است سرعت بارگذاری افزایش می یابد و باعث کاهش سرعت سایت شما می شود، بنابراین خزنده های گوگل با شدت بیشتری وارد سایت شما می شوند و سرعت ایندکس کاهش می یابد، بنابراین برای افزایش سرعت ایندکس ابتدا از تصاویر با کیفیت و اندازه مطلوب با خواندن مقاله معرفی سایت دانلود رایگان و با کیفیت عکس برای دانلود عکس های بهینه می توانید از سایت های معتبر دیدن کنید.

افزایش سرعت سایت

همانطور که کاربران باید در کمترین زمان به سایت شما برسند، خزنده های گوگل نیز باید در سریع ترین زمان ممکن به سایت شما برسند. بنابراین بهینه سازی سرعت سایت از نظر نمایه سازی صفحات سایت بسیار مهم است. سایت های سبک و پرسرعت سریعتر از سایت های سنگین ایندکس می شوند. پس حتما سرعت سایت خود را افزایش دهید. برای این کار می توانید پلاگین های مختلفی را نصب کنید و از CDN ها استفاده کنید.

افزایش سرعت ایندکس در گوگل
افزایش سرعت ایندکس در گوگل

لینک های داخلی ایجاد کنید

داشتن لینک داخلی مناسب همچنین زنجیره خوبی از لینک ها را در سایت شما ایجاد می کند که باعث می شود کاربران در صفحات شما گردش کنند و تاثیر مثبتی بر سئوی داخلی دارد و از نظر افزایش سرعت ایندکس بسیار مهم است، شما از دیگر خزنده های گوگل درخواست می کنید که بروند. به صفحات دیگر بروید و اگر ایندکس نشدند این کار را انجام دهید. بنابراین لینک بیلدینگ داخلی را جدی بگیرید و از آن هم برای سئو داخلی و هم برای افزایش سرعت ایندکس استفاده کنید.

از بک لینک استفاده کنید

اگر مطالب و مطالب جدیدی را منتشر می کنید تا زودتر در گوگل ایندکس شوند، می توانید لینک محتوا را در وبلاگ ها و سایت های دیگر به عنوان بک لینک قرار دهید. برای این کار از سایت های معتبر استفاده کنید. خزنده های گوگل در همه سایت ها حضور دارند و در حال گردش هستند. حال اگر سایت معتبری را انتخاب کنید، خزنده ها به محض زدن لینک شما وارد لینک شده و وارد سایت شما شده و شروع به ایندکس می کنند. بنابراین، بک لینک ها برای سئوی خارجی و نمایه سازی صفحات نیز مهم هستند. بک لینک ها را جدی بگیرید.

برای ایندکس شدن از یوتیوب استفاده کنید

اگر از شبکه اجتماعی یوتیوب استفاده می کنید، پس از انتشار محتوای خود، لینک را در این سایت قرار دهید. گوگل به این موضوع اهمیت زیادی می دهد زیرا یوتیوب ابزار خوبی برای افزایش ورودی کاربران به سایت است و باعث می شود خزنده های گوگل بخواهند وارد سایت شما شده و آن را ایندکس کنند. بنابراین اگر یک شبکه اجتماعی YouTube دارید، از آن برای ایندکس شدن استفاده کنید.

از محتوای تکراری استفاده نکنید

استفاده از محتوای تکراری علاوه بر آسیب رساندن به سئوی سایت، مانع از ورود خزنده های گوگل به سایت شما و ایندکس شدن سایت شما می شود، بنابراین سعی کنید از محتوای تکراری برای سایت خود استفاده کنید زیرا باعث می شود خزنده ها سایت شما را دور نکنند.

آخرین کلمه:

ما سعی کرده ایم نکات افزایش ایندکس صفحات سایت را به طور کامل بررسی کنیم و نکات کاربردی را به شما ارائه دهیم. برای افزایش سرعت ایندکس سایت خود باید از نکات بالا استفاده کنید. اگر دیر یا زود تجربه ای در ایندکس کردن مطالب سایت خود دارید، لطفاً آن را در قسمت نظرات با دوستان برتر خود به اشتراک بگذارید. اگر شما هم به سئو علاقه دارید، مطالب را یاد بگیرید آموزش سئو یادگیرنده برتر را ببینید. با تشکر از توجه شما به زبان آموز برتر