چگونه از راه دور در خانه کار کنیم؟


چگونه در خانه به عنوان دورکا کار کنیم؟ کسب و کارها زمانی رشد می کنند که همه اجزا به طور موثر کار کنند. به عنوان یک کارمند از راه دور، می توانید بدون توجه به جایی که کار می کنید، با حفظ تعهدات خود به رشد شرکت خود کمک کنید. کار از خانه منجر به انعطاف پذیری و خلاقیت می شود که بسیاری از متخصصان به دنبال ایجاد بهترین کار خود هستند. در این مقاله، 22 روش برای کار موثر در خانه و چرایی اهمیت انجام این کار را مورد بحث قرار می دهیم.

چه کسانی از دورکاری بیشتر سود می برند؟

بسیاری از افراد از دورکاری سود می برند، از جمله:

پدر و مادر جوان

کارمندانی که فرزندان خردسال دارند ممکن است ترجیح دهند از راه دور کار کنند زیرا به آنها زمان می دهد تا با فرزندان خود باشند و تعادل بین کار و زندگی بهتری ایجاد می کند. والدین می توانند در طول استراحت کار خود را انجام دهند و حتی ممکن است بتوانند ساعات کاری خود را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنند.

کارکنان با شرایط بهداشتی

افراد مبتلا به بیماری های مزمن ممکن است از راه دور برای نظارت بر آسایش خانه خود کار کنند. با کار از خانه، آنها می توانند روتین و محیط کار خود را برای حداکثر راحتی تغییر دهند.

افرادی که سبک زندگی سفر دارند

کسی که به سادگی از مسافرت لذت می برد یا عضوی از یک خانواده نظامی است که مرتب جابجا می شود، کار از راه دور به او جریان درآمد ثابتی می دهد. آنها بدون توجه به جایی که زندگی می کنند می توانند برای یک شرکت کار کنند.

افرادی که بیش از یک شغل دارند

کار از راه دور به شما این امکان را می دهد که بیش از یک کار را انجام دهید زیرا نیازی به فاکتور گرفتن زمان سفر یا رعایت فرهنگ های مختلف لباس و شرکت ندارید.

مزایای کار از راه دور چیست؟

از راه دور از خانه کار کنید

دورکاری مزایای منحصر به فردی دارد. در اینجا 10 مزیت کار از راه دور وجود دارد که ممکن است باعث شود در شغل اداری خود تجدید نظر کنید:

1. به شما امکان می دهد تقریباً در هر مکانی کار کنید

یکی از مهمترین مزایای دورکاری این است که تقریباً از هر جایی می توانید این کار را انجام دهید. هنگام سفر، می توانید از خانه، کافه مورد علاقه خود یا حتی کشور دیگری کار کنید. تا زمانی که دسکتاپ، وای فای خوب و توانایی انجام به موقع کارها دارید، می توانید از هر جایی کار کنید.

2. برنامه کاری به شما انعطاف می دهد

بسته به سیاست های خاص شرکت شما در مورد ساعات کاری روزانه، اغلب می توانید برنامه زمانی خود را تنظیم کنید. اگر فردی صبحگاهی هستید، می توانید ساعات کاری خود را طوری تنظیم کنید که از پربازده ترین زمان روز استفاده کنید. از سوی دیگر، اگر صبح‌های رایگان خود را برای انجام تکالیف، شرکت در کلاس‌ها یا رها کردن بچه‌ها از مدرسه نیاز دارید، ممکن است بتوانید ساعات کاری انعطاف‌پذیر با ساعات کاری انعطاف‌پذیر پیدا کنید.

3. به افزایش بهره وری شما کمک می کند

هنگامی که از راه دور کار می کنید، اغلب می توانید بسیار سازنده تر از همکاران خود باشید، که ممکن است مجبور باشند در جلسات روزانه شرکت کنند یا در گفتگوهای شخصی شرکت کنند که می تواند حواس آنها را از کارشان منحرف کند. با کار از راه دور این فرصت را دارید که کارهای روزانه خود را بدون وقفه انجام دهید.

4. باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شما در سفر، غذا و لباس می شود

کار از راه دور می تواند به کاهش یا حذف زمان سفر و صرفه جویی در مصرف بنزین و همچنین تعمیر و نگهداری خودرو کمک کند. همچنین در مواردی مانند لباس کار، لباسشویی و هزینه وعده های غذایی در طول روز صرفه جویی خواهید کرد.

5. مهارت های ارتباطی نوشتاری فعال را فعال می کند

از آنجایی که کارگران از راه دور تجملات گفتگوی رو در رو با همکاران و سرپرستان را ندارند، معمولاً مهارت های ارتباطی نوشتاری قوی دارند. یادگیری نوشتن پیام های واضح و مختصر یک مهارت ارزشمند است که کارگران از راه دور را در مزیت قطعی قرار می دهد.

6. سطح استرس شما را کاهش می دهد

کار از خانه می تواند به روش های مختلفی به کاهش سطح استرس شما کمک کند. اول، عدم رفت و آمد به این معنی است که می توانید ساعات طولانی در ترافیک را کنار بگذارید و به جلسات صبح زود هجوم ببرید. کارگرانی که احساس راحتی می‌کنند می‌توانند از برنامه‌های انعطاف‌پذیر خود برای ورزش در طول روز، چرت زدن سریع یا بیرون رفتن برای هوای تازه استفاده کنند که همه اینها به کاهش استرس معروف است.

7. شما را از سیاست های اداری دور نگه می دارد

دورکارها تا حد زیادی از اثرات بوروکراسی مصون هستند. جنبه دورکاری شغل آنها به آنها مزیت منحصر به فردی نسبت به کارکنان اداری می دهد که ممکن است به دلیل شایعات بوروکراتیک و بازی های قدرت تمرکز برای آنها دشوار باشد.

8. به شما این فرصت را می دهد که فضای کاری خود را سفارشی کنید

در یک محیط اداری، ممکن است یک اتاق، یک میز کوچک، نور فلورسنت و چند پنجره یا اصلاً نداشته باشید. کار از راه دور به شما این امکان را می دهد که یک محیط کاری جذاب در خانه خود ایجاد کنید که الهام بخش شما برای بهره وری باشد. می توانید میز خود را در مقابل پنجره قرار دهید تا نور خورشید بهینه باشد، یک صندلی کار راحت بخرید یا روی یک میز ایستاده سرمایه گذاری کنید. همچنین می‌توانید شمع روشن کنید، موسیقی پخش کنید یا وسایل تزئینی را بدون پرت کردن دیگران آویزان کنید.

9. تعادل بهتری بین کار و زندگی فراهم می کند

کار از راه دور دستیابی به یک تعادل سالم بین کار و زندگی را آسان‌تر می‌کند، زیرا کارکنان اغلب می‌توانند برنامه‌های خود را بر اساس تعهدات شخصی تنظیم کنند. وقتی از خانه کار می‌کنید، انجام تکالیف می‌تواند آسان‌تر باشد و همچنین زمان بیشتری برای کاهش استرس در طول روز برای بهره‌وری بیشتر فراهم می‌کند.

یک سبک زندگی سازگار با محیط زیست را ترویج می کند

دورکاری به دلایل مختلفی می تواند یک سبک زندگی سازگار با محیط زیست را ترویج دهد. محدود کردن ردپای کربن با محدود کردن مقدار زمانی که هر روز در محل کار خود را با رانندگی یا سوار شدن به اتوبوس یا قطار می‌گذرانید. دورکاری همچنین به کاهش هزینه های مربوط به دفتر مانند کاغذ باطله، آب و برق و همچنین گرمایش و تهویه مطبوع کمک می کند.

نکاتی برای کار از راه دور

اگر می خواهید از تجربه کار از راه دور خود حداکثر استفاده را ببرید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

یک برنامه روزانه ایجاد کنید

داشتن یک روال، حتی زمانی که مجبور نیستید در زمان های خاصی رفت و آمد کنید یا کار را شروع کنید، برای کارگران از راه دور ضروری است. یک برنامه روزانه ایجاد کنید که تعیین کند چه زمانی از خواب بیدار شوید، چه زمانی کار را شروع کنید، استراحت کنید و مهمتر از همه، کار را متوقف کنید. این به شما کمک می کند تا تعادل کار و زندگی سالم را حفظ کنید.

به طور منظم با رئیس خود ارتباط برقرار کنید

هر چند روز یک بار از طریق تلفن یا از طریق کانال پیام رسانی شرکت خود با رئیس خود تماس بگیرید. به عنوان مثال، می توانید یک سوال بپرسید یا در مورد ایده پروژه خود به آنها بگویید تا به آنها نشان دهید که در شرکت و تجارت خود سرمایه گذاری کرده اید.

سرمایه گذاری در فناوری

داشتن فناوری مناسب برای بهبود بهره وری شما در حین کار از راه دور ضروری است. مطمئن شوید که رایانه شما در وضعیت کار قرار دارد و پهنای باند مورد نیاز برای انجام کار شما را دارد. اتصال WiFi و همچنین سرعت اینترنت خود را بررسی کنید تا ببینید آیا جایی برای بهبود وجود دارد یا خیر. بسته به شغل خود، ممکن است بخواهید از دو نمایشگر، خرید یک چاپگر با خروجی بالا، هدفون بی سیم برای تنظیم حواس پرتی و یک صفحه کلید و ماوس بی سیم استفاده کنید.

محل کار خود را تمیز نگه دارید

یک فضای کاری مرتب می تواند به شما کمک کند تمرکز کنید و احساس حرفه ای تر کنید. جاروبرقی (نه فقط فرش، بلکه صفحه کلید)، تمیز کردن سطوح، تمیز کردن مانیتور و تخلیه منظم زباله ها را در نظر بگیرید.

چرا کار موثر از خانه مهم است؟

با پیشرفت تکنولوژی، مردم به طور فزاینده ای تقریباً با هر وسیله ای با شغل خود در ارتباط هستند. در واقع، محققان استنفورد تخمین می زنند که 42 درصد از نیروی کار ایالات متحده از خانه کار می کنند. این ارقام نشان می دهد که دورکارها بخش کلیدی اقتصاد هستند و سهم آنها در موفقیت اقتصاد بسیار مهم است.

علاوه بر این، همکارانتان برای حفظ مسئولیت‌هایتان به شما وابسته هستند. انجام کامل و به موقع وظایف شما به دیگران این امکان را می دهد که وظایف خود را نیز انجام دهند. متعهد ماندن به اهداف بهره وری و ضرب الاجل های پروژه در حین کار از خانه نشان می دهد که سرپرستان شما به نقش شما و شرکت شما متعهد هستند. برآوردن انتظارات نشان دهنده صداقت است.

22 نکته در مورد نحوه کار از راه دور در خانه؟

در اینجا 22 راه برای کار موثر در خانه آورده شده است:

فضای کاری خود را سازماندهی کنید

میزها، قفسه ها و فضای اداری خود را تمیز و سازماندهی کنید تا به شما در کار موثر کمک کند. کاهش بی نظمی می تواند تمرکز و تمرکز شما را روی کارتان افزایش دهد.

سرمایه گذاری در فناوری

نصب و راه اندازی فناوری به روز و با کیفیت بالا تضمین می کند که در زمان مناسب با افراد مناسب در ارتباط باشید. سرمایه گذاری در مولفه های فنی زیر را در نظر بگیرید:

  • اینترنت پرسرعت
  • ایستگاه کاری یا لپ تاپ به روز شده با حافظه داخلی مناسب
  • دیسک سخت خارجی
  • گوشی هوشمند با قابلیت هات اسپات اینترنت
  • تلفن
  • پرینترها و اسکنرهای بی سیم
  • دستگاه‌های کمک هوشمند برای کمک به تنظیم یادآوری، افزودن به تقویم و کنترل سایر دستگاه‌های خانه، مانند چراغ‌ها و ترموستات‌ها

در محل کار راحت باشید

فضای کاری شما باید راحت و دلپذیر باشد. صندلی اداری را انتخاب کنید که به اندازه کافی از پشت و گردن شما محافظت کند و فضایی راحت برای آن ایجاد کند. تغییراتی را در فضای کاری خود در نظر بگیرید تا ارگونومیک تر شود، مانند بالا بردن مانیتور.

مرزها را تعیین کنید

انتظارات خود را با دیگرانی که در خانه شما مشترک هستند بحث کنید. به عنوان مثال، می توانید علامتی روی در قرار دهید که نشان می دهد در حال صحبت هستید و نباید مزاحم شوید.

زود بیدار شدن

اغلب، صبح زود زمان خوبی برای کارآمد بودن در یک دفتر کار خانگی است. بیدار شدن قبل از خانواده و ورود به برنامه کاری خود قبل از اینکه دیگران به شما فرصت دهند تا با استراحت کمتری کار کنید.

برنامه ای تنظیم کنید

با روز کاری خود در خانه طوری رفتار کنید که انگار می خواهید به دفتر بروید. برای بیداری، استراحت و جلسات منظم برنامه ریزی کنید.

فهرستی از کارها ایجاد کنید

افکار خود را با فهرست کارهای روزانه سازماندهی کنید. هنگامی که همه موارد شما لیست شدند، می توانید آنها را بر اساس اهمیت و ضرب الاجل اولویت بندی کنید. به طور مشابه، ایجاد یک خانه یا فهرست کارهای جداگانه را در نظر بگیرید که می توانید در طول روز اضافه کنید. به ناچار چیزهایی در خانه پیدا خواهید کرد که وظایف یا کارهایی را که باید انجام دهید را به شما یادآوری می کند. نوشتن این وظایف شخصی به شما کمک می کند آنها را به خاطر بسپارید اما از آنها خسته نشوید.

در ساعات کاری کار کنید

وقتی از خانه کار می کنید، انجام دادن چند کار با تکالیف مانند شستن لباس ها و تهیه لیست غذا وسوسه انگیز است. در عوض، فکر خود را به چیزهای خوب در زندگی منحرف کنید، مانند کارهایی که در دفتر انجام می دهید.

استراحت های کوتاهی داشته باشید

برای هر 75 تا 90 دقیقه کار با تمرکز بالا، حدود 15 دقیقه با تمرکز کمتر برنامه ریزی کنید. برخی از افراد وقتی به این استراحت های کوچک اضافه می کنند بهره وری بیشتری دارند.

حواس پرتی را محدود کنید

برای محدود کردن سر و صدای بیرون و حواس پرتی، این استراتژی ها را امتحان کنید:

  • برای جلوگیری از نویز خارجی از هدفون یا هدفون استفاده کنید
  • برگه های غیر کاری را در رایانه خود بسته نگه دارید
  • برنامه‌هایی را دانلود کنید که برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی را در تلفن شما برای ساعات خاصی مسدود می‌کنند

ساعات کاری بهینه خود را تعیین کنید

بیشتر مردم هر روز در زمان خاصی هوشیار، متمرکز و درگیر هستند. برای برخی، ممکن است صبح زود باشد و برخی دیگر ممکن است ترجیح دهند عصر کار کنند. زمان اوج بهره وری خود را تعیین کنید و در این ساعات بر روی مهمترین وظایف خود کار کنید. برای اطمینان از در دسترس بودن و زمان بدون حواس پرتی، روز خود را در این زمان برنامه ریزی کنید.

در صورت نیاز ترک کنید

محیط خود را تغییر دهید تا بهره وری خود را حفظ کنید. می توانید در یک کافی شاپ، کتابخانه یا سایت شریک محلی کار کنید.

با موسیقی انگیزه خود را حفظ کنید

موسیقی می تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد و سطح انرژی شما را افزایش دهد، که هر دو ابزار مفیدی برای بهره وری هستند. انواع مختلف موسیقی را برای کارهای مختلف در نظر بگیرید. به عنوان مثال، آهنگ های سریع تر ممکن است شما را به فعالیت های کمتر تخصصی ترغیب کند و موسیقی کلاسیک ممکن است برای کارهایی که نیاز به تمرکز عمیق دارند آرامش بخش باشد..

مسئولیت را توسعه دهید

جلسات منظمی با همکاران یا سرپرستان ترتیب دهید تا در مورد پیشرفت و اهداف خود صحبت کنید. این می تواند تضمین کند که انتظارات بهره وری را برآورده می کنید و در مورد ابتکارات شرکت به روز می مانند.

درگیر فعالیت بدنی شوید

برخی افراد متوجه می شوند که ورزش منظم می تواند عملکرد را در محل کار افزایش دهد. در واقع، ورزش ممکن است تعداد سلول های مغز را در افراد فعال در مقایسه با افراد کم تحرک هم سن افزایش دهد.

اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کنید

دانستن اینکه برای چه چیزی تلاش می کنید می تواند شما را برای انجام کارهای میان رده ترغیب کند. اهداف کوتاه مدت را برای یک یا سه ماه تعیین کنید و به طور منظم اهداف بلندمدت خود را بررسی کنید، مانند یک یا دو سال آینده.