چگونه سایت خود را چند زبانه کنم؟ بهترین افزونه های سایت چند زبانه


وردپرس توسط میلیون ها سایت به زبان های فارسی، انگلیسی، فرانسوی و … در سراسر جهان استفاده می شود. شما می توانید از وردپرس برای ساخت سایت به هر زبانی که می خواهید استفاده کنید. با این حال، وردپرس به طور پیش فرض توانایی ساخت یک سایت چند زبانه را ندارد. خوشبختانه چندین افزونه ترجمه قدرتمند وردپرس وجود دارد که به شما امکان می دهد به راحتی چند زبانه بودن را به سایت خود اضافه کنید.

در این مقاله بهترین افزونه های ترجمه وردپرس را به شما معرفی می کنیم که می توانید از آنها برای ساخت سایت های چند زبانه استفاده کنید. در این راهنما، ویژگی ها، مزایا و معایب آنها را بررسی می کنیم تا به شما کمک کنیم بهترین گزینه را برای سایت خود انتخاب کنید.

افزونه چند زبانه

یک افزونه ترجمه برای ساخت سایت های وردپرس چندزبانه انتخاب کنید

برخی از تازه کارها نمی دانند که می توانید وردپرس را به زبان مادری خود نصب کنید و از آن برای ساخت سایت های مختلف به هر زبانی استفاده کنید. با کمک افزونه های مختلف می توانید سایت های دو زبانه یا چند زبانه ایجاد کنید. حتی می توانید به کاربران خود اجازه دهید مطالب و متون سایت شما را با استفاده از مترجم گوگل ترجمه کنند.

در حالی که افزونه های ترجمه زیادی برای وردپرس موجود است، می توان آنها را به دو دسته اصلی دسته بندی کرد.

  • افزونه های چند زبانه برای سایت های وردپرسی
  • افزونه های ترجمه خودکار وردپرس

افزونه های چند زبانه وردپرس به شما این امکان را می دهد که به صورت دستی محتوای چند زبانه را به سایت خود اضافه کنید. مزیت اصلی این افزونه ها این است که کیفیت ترجمه های شما به طور قابل توجهی بهتر از هر ابزار ترجمه ماشینی آنلاین خواهد بود.

نوع دوم افزونه های ترجمه وردپرس آنهایی هستند که از خدمات ترجمه آنلاین برای ترجمه محتوای سایت شما استفاده می کنند. این افزونه ها نیازی به نوشتن محتوا به چند زبان ندارند، اما کیفیت ترجمه ها آنطور که باید خوب نیست. ما در این مورد نیز صحبت کردیم، حالا بیایید نگاهی به بهترین افزونه های چند زبانه وردپرس و افزونه های ترجمه خودکار بیندازیم.

بهترین افزونه های چند زبانه وردپرس

برخلاف افزونه ترجمه خودکار وردپرس، این افزونه های سایت چند زبانه به شما این امکان را می دهند که به صورت دستی تمام بخش های سایت خود از جمله محتوا، موضوع، افزونه ها و موارد دیگر را ترجمه کنید. در گزینه های زیر بهترین انتخاب های کارشناسان برای بهترین افزونه های چند زبانه سایت های وردپرسی برای ترجمه آسان کل سایت شما آورده شده است.

1. TranslatePress

TranslatePress یک افزونه چندزبانه سایت وردپرس کامل و پیشرفته برای ترجمه تمام بخش های سایت شما می باشد. ویژگی اصلی TranslatePress این است که به شما امکان می دهد محتوای سایت خود را مستقیماً از داشبورد ترجمه کنید.

شما به راحتی می توانید زبان را در حین ترجمه تغییر دهید و پیش نمایش زنده خیلی سریع تغییر می کند و به زبان جدید ترجمه می شود. مزیت دیگر این روش این است که می توانید بدون تغییر رابط کاربری (به طور کلی بدون ایجاد تغییر در سایت) محتوا، قالب ها، افزونه ها و حتی ابرداده ها را ترجمه کنید.

استفاده از TranslatePress برای ترجمه های دستی عالی است. شما می توانید بخش های مختلف سایت را خودتان ترجمه کنید یا به هر کاربر در سایت خود یک نقش کاربری مترجم سفارشی اختصاص دهید. به این ترتیب در قسمت افزودن کاربر نقش مترجم اختصاصی به داشبورد سایت شما اضافه می شود. این کاربران قادر خواهند بود بدون دسترسی به قسمت مدیریت اصلی سایت، مطالب را ترجمه کنند.

اگر ترجمه‌های دستی کار زیادی به نظر می‌رسند، می‌توانید از Google Translate برای ترجمه‌های ماشینی نیز استفاده کنید. این رویکرد به شما امکان می دهد از ترجمه های مبتنی بر هوش مصنوعی با اصلاحات دستی استفاده کنید. یعنی ابتدا مطالب را با ماشین ها ترجمه کنید و سپس به صورت دستی ویرایش های لازم را اعمال کنید. این افزونه URL های سئو پسند برای همه زبان ها تولید می کند و پس از نام دامنه سایت، یک بخش زبان به URL سایت شما اضافه می شود تا به شما در بهبود سئوی محلی کمک کند.

2. WPML

WPML یکی از محبوب ترین افزونه های چند زبانه وردپرس است. این افزونه دارای سیستم مدیریت ترجمه قدرتمندی است که به شما امکان ترجمه محتوای سایت، قالب ها، افزونه ها و موارد دیگر را می دهد. WPML به دو صورت کار می کند: ترجمه محتوای سایت و ترجمه کل سایت. این افزونه رابط کاربری آسانی برای افزودن ترجمه و مدیریت محتوای چند زبانه در سایت شما دارد. WPML از انواع پست ها، دسته بندی ها، فیلدهای سفارشی و همچنین موارد ایجاد شده توسط افزونه های وردپرس شما (مانند فرم های تماس) پشتیبانی می کند.

Polylang یکی دیگر از افزونه های قدرتمند برای ساخت یک سایت ساده چند زبانه یا دو زبانه وردپرس است. این افزونه دارای یک رابط کاربری ساده برای اضافه کردن آسان ترجمه برای پست ها، برگه ها، انواع پست های سفارشی، ابزارک ها و موارد دیگر است. Polylang برای ترجمه قالب ها و افزونه های وردپرس شما ساخته نشده است و از آن پشتیبانی نمی کند. این افزونه به صورت رایگان ارائه شده است اما برای دریافت امکانات بیشتر باید آن را خریداری کنید.

این افزونه به شما این امکان را می دهد که URL های سئو مناسب را برای هر زبان تنظیم کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. این افزونه همچنین با بهترین افزونه های سئو وردپرس به خوبی کار می کند. برای انتخاب زبان، می توانید با استفاده از ابزارک نوار کناری، تغییر زبان را به سایت خود اضافه کنید.

4. Weglot

Weglot یک پلت فرم ترجمه سایت مبتنی بر ابر است. این افزونه با WordPress، Shopify، BigCommerce و موارد دیگر به خوبی کار می کند. هنگامی که می خواهید راه اندازی یک سایت چند زبانه را شروع کنید، باید API Weglot را وارد کنید تا سایت وردپرس خود را به پلتفرم آنها متصل کنید. سپس زبان مورد نظر، زبان اصلی سایت و زبان هایی که می خواهید اضافه کنید را انتخاب می کنید.

شما باید از Weglot برای ترجمه تمام محتوای سایت خود، مدیریت ترجمه ها و هدایت آنها به سایت خود به صورت زنده استفاده کنید. سایر ویژگی های قابل توجه عبارتند از: پشتیبانی از URL دوستانه SEO، پشتیبانی از WooCommerce، دکمه سوئیچ، خدمات ترجمه شخص ثالث (شما می توانید شخص دیگری را تعریف کنید یا سایت محتوای سایت شما را ترجمه کند و این افزونه کار مچی را انجام می دهد) و موارد دیگر.

این سایت رایگان نیست و باید ماهیانه تا 40 یورو پرداخت کنید. این گزینه قیمت بالاتری دارد و برای وب مسترهایی که دارای سایت های بزرگ با کاربران و مشتریان زیاد و به طور کلی از خارج از کشور هستند مناسب است.

Multilingual Press یک رویکرد کمی متفاوت برای ساخت سایت های چند زبانه وردپرس است. به جای اجرای یک افزونه وردپرس به عنوان یک نصب معمولی، از شبکه ای از چندین سایت داخلی وردپرس برای هر زبان استفاده می کند.

این به افزونه اجازه می دهد تا به طور مؤثر محتوا را برای هر زبان مدیریت کند و در عین حال عملکرد سایت را با دانلود یک زبان در یک زمان بهبود بخشد. این افزونه یک رابط کاربری آسان برای مدیریت ترجمه های شما از داشبورد دارد.

از پست ها، صفحات، انواع پست های سفارشی، دسته ها و موارد دیگر پشتیبانی می کند. به دلیل معماری آن، هر زبان می تواند در زیر دامنه، دایرکتوری آن یا حتی یک نام دامنه سفارشی باشد.

بهترین افزونه های ترجمه در وردپرس

این افزونه ها به شما این امکان را می دهند که سایت خود را با استفاده از خدمات ترجمه خودکار یا با ترجمه دستی بخش هایی از سایت خود ترجمه کنید.

ترجمه وردپرس با GTranslate یک افزونه ترجمه گوگل برای وردپرس است. به طور خودکار به Google translate API متصل می شود و می تواند ترجمه ها را برای هر زبان پشتیبانی شده دانلود کند. ویژگی مثبت این افزونه دانلود ترجمه از گوگل است زیرا گوگل از اکثر زبان های رسمی دنیا پشتیبانی می کند. البته یک نکته منفی هم دارد. استفاده از آن منجر به ترجمه ماشینی می شود که ممکن است کمی متفاوت باشد.

این افزونه به شما این امکان را می دهد که یک تغییر زبان به سایت اضافه کنید تا به راحتی صفحات سایت خود را ترجمه کنید و یا می توانید به صورت خودکار مطالب را بر اساس زبان مرورگر کاربر ترجمه کنید که این نیز یک ویژگی جالب است. این افزونه همچنین یک نسخه پولی ارائه می دهد که به شما امکان می دهد URL های SEO مناسب را انتخاب کنید و به موتورهای جستجو اجازه دهید محتوای ترجمه شده شما را فهرست کنند (در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد).

Transposh ترجمه ماشینی خودکار را با ترجمه های دستی انسانی ترکیب می کند. همچنین می توانید به بازدیدکنندگان سایت خود اجازه دهید ترجمه های خود را با استفاده از یک رابط کاربری آسان با دیگران به اشتراک بگذارند. این افزونه به شما اجازه می دهد تا خدمات ترجمه حرفه ای را برای ارسال ترجمه استخدام کنید. ویژگی ترجمه خودکار Transposh از خدمات ترجمه Google، Bing، Yandex و Apertium پشتیبانی می کند.

افزونه Google Website Translator به شما امکان می دهد از Google Translate API برای ترجمه محتوای وب سایت خود استفاده کنید. همچنین از دکمه پیش‌فرض Google translate استفاده می‌کند که می‌توانید آن را در هر نقطه از وب‌سایت خود نمایش دهید.

می‌توانید زبان‌هایی را که می‌خواهید در تغییر زبان نمایش داده شوند، انتخاب کنید، که می‌تواند با استفاده از ویجت نوار کناری یا یک کد کوتاه درون خطی نمایش داده شود. ویژگی کد کوتاه به شما امکان می دهد در صورت نیاز ترجمه ماشینی را برای صفحات خاص ارائه دهید. هنگامی که کاربران زبان را انتخاب کنند یا افزونه آن را از طریق تنظیمات مرورگر خود تشخیص دهد، صفحه ترجمه شده برای کاربران قابل مشاهده خواهد بود.

Loco Translate کمی با سایر افزونه های ترجمه در لیست متفاوت است. این افزونه به شما امکان ترجمه قالب ها و افزونه های وردپرس را می دهد. اگر قالب یا افزونه وردپرس شما آماده ترجمه است، می توانید از Loco Translate برای ترجمه آن به داشبورد وردپرس استفاده کنید. از یک رابط ساده شبیه به ابزارهای رایج ترجمه با یک ستون برای رشته های اصلی و ستون دیگر برای ترجمه استفاده می کند.

انتخاب ما از بهترین افزونه های چند زبانه وردپرس

اگر به دنبال یک افزونه چند زبانه وردپرس برای ترجمه دستی مطالب در وب سایت خود هستید، توصیه می کنیم از Translate Press استفاده کنید. برای مبتدیان بسیار مناسب است و استفاده از آن حتی برای کاربرانی که تجربه ساخت سایت های چند زبانه را ندارند بسیار آسان است. این افزونه برای سئو و موارد مرتبط نیز بهینه شده است، دو ویژگی که در دراز مدت برای کسب و کار شما مفید خواهد بود.

برای ترجمه خودکار وردپرس، توصیه می کنیم از افزونه Translate WordPress with G translate استفاده کنید. استفاده از آن آسان است و حتی نسخه رایگان آن برای ترجمه خودکار عالی است.

آیا باید به موتورهای جستجو اجازه دهم ترجمه های ماشینی خودکار را فهرست بندی کنند؟

برخی از افزونه های ترجمه به شما امکان می دهند ترجمه های خودکار را برای فهرست بندی در دسترس موتورهای جستجو قرار دهید. این ترجمه های ماشینی خیلی خوب نیستند. آنها می توانند عجیب و گاهی اوقات گمراه کننده باشند. اجازه دادن به موتورهای جستجو برای فهرست بندی محتوای با کیفیت پایین ایده خوبی نیست. گوگل می تواند چنین محتوایی را شناسایی کند و آن را به عنوان محتوای هرزنامه یا بی فایده ای که به سئوی سایت شما آسیب می رساند، تلقی کند.

اما برای ترجمه های دستی سایت، بله، باید به گوگل اجازه دهید تا نسخه های ترجمه شده محتوای سایت شما را ایندکس کند تا بتوانید رتبه بالاتری در سئوی محلی کسب کنید. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا بهترین افزونه های ترجمه وردپرس را برای وب سایت چند زبانه خود بیابید. همچنین پیشنهاد می کنیم از مقالات دیگر سایت ما دیدن کنید: