32 تکنیک یادگیری زبان انگلیسی


استراتژی ها و تکنیک های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که هر کدام به نوعی می توانند موثر باشند، اما آیا ترجیح می دهید از یک معلم و متخصص زبان انگلیسی به عنوان راهنما استفاده کنید؟ یا به هر مقاله ای که می خوانید اعتماد دارید و حتی مسیر اشتباهی را انتخاب می کنید؟ من به عنوان یک متخصص زبان انگلیسی اینجا هستم تا 32 تکنیک یادگیری زبان انگلیسی را به صورت رایگان به شما آموزش دهم.

32 تکنیک یادگیری زبان انگلیسی را بیاموزید

با من همراه باشید تا 32 تکنیک یادگیری زبان انگلیسی را به طور کامل به شما آموزش دهم.

 • از اشتباه کردن نترسید!

اشتباه کردن بخشی از یادگیری زبان انگلیسی است، بسیاری از افرادی که فکر می کنید به خوبی انگلیسی صحبت می کنند اشتباهات بسیار رایجی در هنگام صحبت کردن دارند.

 • در یک محیط آموزشی باشید

ببینید باید در محیط آموزشی حضور داشته باشید چه آنلاین و چه حضوری! تا زمانی که به طور کامل درگیر یادگیری زبان انگلیسی نباشید، نمی توانید انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید، به خصوص اگر برای بهبود مهارت های گفتاری خود نیاز به داشتن یک شریک انگلیسی صحبت کنید.

 • هر روز تمرین کنید!

شما باید روتین مطالعه زبان انگلیسی داشته باشید، باید تعیین کنید که در طول دوره چند ساعت و چه روزهایی می خواهید مطالعه کنید.

 • از دوستان و خانواده کمک بگیرید

به دوستان و خانواده خود بگویید که تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی گرفته اید و از آنها بخواهید در این راه به شما کمک کنند.

 • هر 4 مهارت را تمرین کنید

ببینید انگلیسی از 4 مهارت ریدینگ، صحبت کردن، گرامر و لیسنینگ تشکیل شده است، باید این 4 مهارت را تقویت کنید و سعی کنید هر 4 تا را تمرین کنید تا در نهایت هر 4 مهارت را یاد بگیرید.

 • یادداشت برداری را فراموش نکنید

همیشه باید یک برگه رای داشته باشید تا عبارات و لغاتی را که در طول روز یاد می گیرید یادداشت کنید و از همه مهمتر عبارات و لغات جدیدی را که یاد گرفته اید، 3 بار در روز مرور کنید و استفاده کنید. که بتوانید با آنها مثال بنویسید و جمله بسازید.

 • آموزش آنلاین!

برای یادگیری زبان انگلیسی از وب سایت ها و مجلات آموزش زبان انگلیسی و همچنین یوتیوب و اینستاگرام استفاده کنید.

32 تکنیک یادگیری زبان

این پلتفرم های رایگان می توانند نکات بسیار مفید و مفیدی را به شما آموزش دهند!

حفظ لغات به شما کمک می کند دایره لغات خود را افزایش دهید و البته یک نکته بسیار مهم این است که می توانید لغات را با تست یاد بگیرید.

 • هر زمان که دوست دارید زبان را بخوانید

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که باعث می‌شود دانش‌آموزان نتوانند انگلیسی را به خوبی یاد بگیرند این است که در زمان نامناسب درس می‌خوانند، ممکن است همه سطوح یادگیری آنها صبح‌ها بالا نباشد، عصرهای یسریه در عصرها بالاست، بنابراین باید در ساعت مطالعه کنند. عصرها!

حتماً برای هر کلمه و عبارتی که یاد می گیرید یک مثال بنویسید، به این ترتیب بهتر در ذهنتان می ماند.

 • تمرین و تست روزانه

حتما در طول روز خود را محک بزنید، یادتان باشد که با خودتان و چیزهایی که می آموزید سخت گیری کنید!

 • با اجبار درس نخوانید!

گاهی اوقات مردم مجبورند انگلیسی یاد بگیرند، در اینجا به شما توصیه می کنم که اگر شما هم یکی از این افراد هستید، همین الان دست نگه دارید و هرگز سراغ یادگیری زبان انگلیسی نروید! تصور کنید وقتی به زبان انگلیسی تسلط دارید چقدر زندگی شما بهتر و موفق تر می شود… آیا تا به حال به آن فکر کرده اید؟

 • اهداف بلند مدت تعیین کنید

در یادگیری زبان برای خود اهداف بلند مدت تعیین کنید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید، اما به یاد داشته باشید که برای رسیدن به اهداف بلند مدت ابتدا باید اهداف کوتاه مدت برای خود تعیین کنید و قدم به قدم جلو بروید.

 • راه درست یادگیری را برای خودتان پیدا کنید

ببینید برخی با دیدن فیلم می توانند سطح زبان خود را ارتقا دهند و برخی دیگر با مطالعه کتاب و تست زنان می توانند این کار را انجام دهند، کدام روش برای شما مناسب تر است؟ سعی کنید روش یادگیری مناسب برای خود و راهی که می توانید زبان خود را بهبود بخشید پیدا کنید!

 • برای یادگیری کمک بگیرید

قرار نیست به تنهایی انگلیسی یاد بگیرید! هر زمان که مشکل یا سوالی از معلم، دوست یا حتی شریک آنلاین داشتید، می توانید برای دریافت پاسخ سوال کمک بگیرید!

32 تکنیک یادگیری زبان

 • مرور مرور مرور!

نکته ای در یادگیری و آموزش زبان انگلیسی مهم است که بدانید، مهم نیست که سطح زبان شما چقدر خوب است، اما مطالبی را که می خوانید مرور نکنید، مطمئن باشید که همه چیزهایی را که یاد گرفته اید فراموش کرده اید! مرور به زبان انگلیسی مهمترین چیزی است که باید به آن توجه کنید!

 • بیشتر از 30 دقیقه غذا نخورید!

اگر به تنهایی زبان را یاد می گیرید، هر 30 دقیقه یک بار به خود استراحت دهید و اجازه دهید ذهنتان بهبود یابد و سپس به یادگیری بازگردید.

هرگز برای یادگیری زبان انگلیسی عجله نکنید! این را به خاطر داشته باشید، شما هرگز نمی توانید مهارت های زبانی خود را بهبود ببخشید، باید مهارت های زبان خود را گام به گام ارتقا دهید!

 • استفاده از دی وی دی های آموزشی

استفاده از دی وی دی های آموزشی به شما کمک می کند تا سطح شنیداری خود را ارتقا دهید و از طرفی می توانید روی لهجه و صحبت کردن خود نیز کار کنید!

خواندن کتاب داستان و رمان انگلیسی را فراموش نکنید سطح 1 بالاتر از سطح دانش زبان شماست! این به شما کمک می کند تا دایره لغات خود را افزایش دهید.

خواندن روزنامه ها، به خصوص اگر روزنامه های خارجی باشند، می تواند به شما در یادگیری دستور زبان و جملات بی نام انگلیسی کمک کند که بسیار مورد استفاده آنهاست. روزنامه های انگلیسی زبان را به راحتی می توانید از سایت ها دانلود کنید و حتی اپلیکیشن های آنها را دانلود کنید. دارند.

 • مطالب عمومی را مطالعه کنید

با خواندن مطالب عمومی شروع کنید! مطمئناً وقتی با اطلاعات کلی شروع می کنید با کلمات زیادی مواجه می شوید که معنی آنها را نمی دانید! و نباید شما را بترساند، به این فکر کنید که چگونه این کلمات می توانند شما را از سایر افرادی که در حال یادگیری زبان هستند متمایز کند.

وقتی معنی کلمه ای را نمی دانید سریع سراغ فرهنگ لغت نروید! سعی کنید کل جمله را بخوانید و معنی کلمه ای را که نمی دانید حدس بزنید، ممکن است برای انجام این کار لازم باشد جمله را چندین بار بخوانید، اما قطعا ارزشش را دارد!

 • ریشه شناسی را یاد بگیرید!

یکی از 32 تکنیک مهم ریشه شناسی یادگیری زبان!

32 تکنیک یادگیری زبان انگلیسی

وقتی ریشه کلمات را بدانید، حدس زدن معنی کلمات بسیار ساده تر است، برای انجام این کار فقط باید مطالعه کنید!

 • تمام سناریوها را بخوانید

می دونی منظورم چیه؟ به عنوان مثال، شما یک کلمه را به عنوان صفت یاد گرفتید، درست است؟ اگر بتوانید اسم و فعل و حتی قید آن کلمه را یاد بگیرید عالی می شود. ببینید این روش معجزه می کند! بیاموزید که وقتی آن کلمه در موقعیت های مختلف قرار می گیرد چگونه و با چه معنایی می آید!

 • پسوندها و پیشوندها را فراموش نکنید!

یکی دیگر از 32 تکنیک یادگیری زبان، یادگیری پسوند و پیشوند است! ببینید در انگلیسی اضافه کردن پسوند و پیشوند می تواند معنی آن کلمه را کاملاً تغییر دهد! پس باید معنی پسوندها و پسوندهای مختلف را بدانید تا بتوانید معنی کلمه را نیز یاد بگیرید.

 • انگلیسی فکر کن!

می دونی منظورم چیه؟ اگر به فارسی فکر می کنید به انگلیسی چه بگویید، نمی توانید مانند کسی که زبان مادری اش انگلیسی است انگلیسی صحبت کنید، در واقع فارسی صحبت می کنید، اما با بیان انگلیسی! در صورتی که در انگلیسی محل فعل و فاعل با زبان فارسی متفاوت است!

 • از وبلاگ های آنلاین استفاده کنید

به وبلاگ های آنلاین نگاه کنید زیرا آنها سعی می کنند به زبان محاوره صحبت کنند و از کلمات عامیانه استفاده کنند، این به شما کمک زیادی می کند تا سطح زبان خود را ارتقا دهید! اگر می خواهید تمرکز بیشتری روی مکالمه داشته باشید، پیشنهاد می کنم علاوه بر کارهای روزمره، وبلاگ های آنلاین را نیز مطالعه کنید.

 • روی لهجه تمرکز نکنید

متأسفانه، این دیدگاه اغلب باعث می شود که در هنگام یادگیری زبان انگلیسی دچار غرق شویم. خب این طبیعی است و دلیلش هم این است که زبان مادری آن شخص انگلیسی بوده است. طبیعتاً نمی‌توانید مانند کسی که فارسی زبان مادری نیست و تازه در حال یادگیری فارسی است، فارسی صحبت نکنید!

و یه نکته دیگه ببینید انگلیسی گوشی های مختلفی داره، زیاد روی این موضوع تمرکز نکنید، انگلیسی انگلیسیه! مهم اینه که بتونی بدون اشتباه گرامری درست صحبت کنی، باشه؟

 • شرایط را درک کنید!

حفظ اصطلاحات کار سخت البته کار بسیار سختی است! من به شما توصیه نمی کنم که اصطلاحات را حفظ کنید، اما به شما توصیه می کنم آنها را درک کنید و یاد بگیرید که در کجا و در چه موقعیت هایی از آنها استفاده کنید!

 • املا را فراموش نکنید!

بله، شما درست این را متوجه شدید! اما آیا می دانید منظور من از املا چیست؟ وقتی به یک پادکست یا یک فیلم یا حتی یک مستند یا موسیقی به زبان انگلیسی گوش می‌دهید، سعی کنید آنچه را که می‌شنوید یادداشت کنید و سپس نسخه اصلی را چک کنید. آیا از شما پرسیده اند که کجا را چک کنید؟ خب معلومه که اینترنت!

ببینید آیا این هدف از صحبت کردن و یادگیری اصطلاحات و زبان محاوره است، توصیه می کنم از فیلم استفاده کنید! با خواندن کتاب نمی توانید اصطلاحات و عبارات زبان محاوره ای را یاد بگیرید، این را به شما قول می دهم، پس تا می توانید فیلم ببینید و از روش املایی استفاده کنید!

به یاد داشته باشید که هیچ کس نمی تواند تمام عبارات و عبارات را پس از تماشای یک فیلم به طور کامل درک کند، اینجاست که برای یادگیری زبان انگلیسی باید صبور باشید!

آیا تجربه یادگیری زبان انگلیسی را دارید؟ چالش شما در یادگیری زبان انگلیسی چه بود؟