15 شغل امنیت سایبری


اگر شغلی می خواهید که شامل تحقیقات فنی و تجزیه و تحلیل داده باشد، مشاغل امنیت سایبری برای شما مناسب هستند. در حالی که هر حرفه امنیت سایبری شامل حفاظت از داده ها و سیستم های مهم است، نقش دقیق آنها متفاوت است. درک گزینه های شغلی امنیت سایبری موجود می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید آیا برای شغلی در این زمینه مناسب هستید یا خیر. در این مقاله، امنیت سایبری را تعریف می‌کنیم، مشاغل مختلف امنیت سایبری موجود را فهرست می‌کنیم و نکاتی را ارائه می‌کنیم که به شما کمک می‌کند در امنیت سایبری شغلی داشته باشید و پیشرفت کنید.

امنیت سایبری چیست؟

امنیت سایبری به ترکیبی از افراد، فرآیندها و فناوری‌هایی گفته می‌شود که برای جلوگیری از حملات غیرمجاز یا دسترسی به شبکه‌ها، سیستم‌های کامپیوتری و داده‌ها ایجاد شده‌اند. در بخش‌های مختلفی که مقادیر زیادی داده و اطلاعات حساس را ذخیره می‌کنند، از جمله دولت، ارتش، و صنایع پزشکی و شرکتی مفید است. هدف امنیت سایبری حفاظت از امنیت داده های مهم و سیستم هایی است که آنها را ذخیره می کنند، مانند سوابق بهداشتی یا مالی و اطلاعات امنیت ملی.

امنیت سایبری عمل دفاع از رایانه ها، سرورها، دستگاه های تلفن همراه، سیستم های الکترونیکی، شبکه ها و داده ها در برابر حملات مخرب است. همچنین به عنوان امنیت فناوری اطلاعات یا امنیت اطلاعات الکترونیکی شناخته می شود. این اصطلاح در زمینه های مختلفی از تجارت گرفته تا محاسبات موبایلی استفاده می شود و می توان آن را به چند دسته رایج تقسیم کرد.

 • امنیت شبکهعمل ایمن سازی شبکه کامپیوتری متجاوزان، خواه مهاجمان هدفمند یا بدافزار فرصت طلب است.
 • امنیت برنامه بر حفظ نرم افزار و دستگاه ها عاری از تهدید تمرکز می کند. یک برنامه در معرض خطر می تواند به داده های طراحی شده برای محافظت از آن دسترسی داشته باشد. امنیت موفقیت آمیز در مرحله طراحی قبل از استقرار یک برنامه یا دستگاه آغاز می شود.
 • امنیت اطلاعات از یکپارچگی و حریم خصوصی داده ها، هم در ذخیره سازی و هم در حین انتقال محافظت می کند.
 • امنیت عملیاتی شامل فرآیندها و تصمیمات برای مدیریت و حفاظت از دارایی های داده است. مجوزهایی که کاربران هنگام دسترسی به یک شبکه دارند و رویه هایی که تعیین می کنند چگونه و کجا داده ها ممکن است ذخیره یا به اشتراک گذاشته شوند، همه تحت پوشش این چتر هستند.
 • بازیابی بلایا و تداوم کسب و کار نحوه واکنش یک سازمان به یک حادثه امنیت سایبری یا هر رویداد دیگری که باعث از بین رفتن عملیات یا داده می شود را تعیین می کند. سیاست های بازیابی بلایا دیکته می کند که چگونه سازمان عملیات و اطلاعات خود را بازیابی کند تا به همان ظرفیت عملیاتی قبل از رویداد بازگردد. تداوم کسب و کار طرحی است که سازمان در حالی که تلاش می کند بدون منابع خاص به فعالیت خود ادامه دهد، از سر می گیرد.
 • آموزش کاربر با غیر قابل پیش بینی ترین عامل در امنیت سایبری سر و کار دارد: مردم. هر کسی می تواند به طور تصادفی یک ویروس را به یک سیستم امن وارد کند زیرا از شیوه های امنیتی خوبی پیروی نمی کند. آموزش حذف پیوست های ایمیل مشکوک به کاربران، عدم اتصال درایوهای USB ناشناس و درس های مهم دیگر برای امنیت هر سازمانی حیاتی است.

مشاغل مرتبط با امنیت سایبری

به لطف اینترنت، امنیت سایبری تقریباً برای هر صنعت به یک دارایی ارزشمند تبدیل شده است. به همین دلیل، فرصت های زیادی در نیروی کار وجود دارد. در اینجا برخی از مشاغل امنیت سایبری، میانگین ملی و وظایف اصلی آنها آورده شده است. برای دریافت به روزترین اطلاعات حقوق و دستمزد از Indeed، روی پیوند حقوق و دستمزد برای هر عنوان شغلی زیر کلیک کنید:

1. مشاغل امنیت سایبری: مهندس یکپارچه سازی سیستم ها

وظایف اصلی: مهندسان یکپارچه سازی سیستم ها در توسعه و آزمایش سیستم های کنترل موتور کمک می کنند. آنها سیستم ها، سرورها و شبکه های مختلف را ادغام می کنند. مهندسان یکپارچه سازی سیستم ها همچنین سیستم ها را مستندسازی، عیب یابی و اشکال زدایی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که آنها به درستی کار می کنند و داده های با کیفیت ارائه می دهند.

2. تکنسین فناوری اطلاعات

وظایف اصلی: تکنسین های IT پشتیبانی کامپیوتر و چاپگر را به یک شرکت و مشتریانش ارائه می کنند. آنها همچنین ممکن است در صورت نیاز پشتیبانی شبکه را ارائه دهند، سخت افزار رایانه را نصب کنند و اطمینان حاصل کنند که همه سیستم های رایانه ای به درستی کار می کنند.

3. مدیر سیستم

وظایف اصلی: مدیران سیستم از نگهداری، بهره برداری و پیکربندی صحیح سیستم های کامپیوتری اطمینان حاصل می کنند. آنها چیزهایی مانند رایانه ها، سرورها و نرم افزارهای امنیت سایبری را نصب می کنند و شبکه های بزرگ محلی را برای اتصال گروه های رایانه ای به صورت دیجیتالی ایجاد می کنند. علاوه بر این، مدیران سیستم به عیب یابی مشکلات عملکرد سیستم کمک می کنند.

4. مهندس سیستم های IT

وظایف اصلی: مهندسین سیستم های فناوری اطلاعات زیرساخت ها و سیستم های مختلف یک شرکت را مدیریت و نظارت می کنند. آنها سیستم عامل ها، نرم افزارها و ابزارهای مدیریتی را نصب و آزمایش می کنند. مهندسان فناوری اطلاعات همچنین از یکپارچگی ساختاری سیستم‌های موجود اطمینان می‌دهند، به توسعه نرم‌افزار و سخت‌افزار جدید کمک می‌کنند و آزمایش‌های معمولی را روی نرم‌افزار انجام می‌دهند تا مشکلات یا سایر مسائلی که ممکن است پیش بیاید را بررسی کنند.

5. مشاغل امنیت سایبری: مشاور امنیتی

وظایف اصلی: مشاوران امنیتی خدمات امنیتی را به مشتریان مختلف ارائه می دهند. آنها همچنین ممکن است به امنیت داخلی کمک کنند. مشاوران امنیتی راه حل های امنیتی را برای مشتریان خود شناسایی و ایجاد می کنند. آنها اقدامات امنیتی یک سازمان یا مشتری را تجزیه و تحلیل می کنند، نقض های امنیتی احتمالی را مطالعه می کنند و اجرای راه حل های امنیتی را نظارت می کنند.

6. تحلیلگر امنیت

وظایف اصلی: تحلیلگران امنیتی از مهارت های تحلیلی خود برای شناسایی و رفع هرگونه مشکل در برنامه ها و سیستم های امنیتی یک شرکت استفاده می کنند. آنها همچنین نکاتی را برای کمک به بهبود سیستم‌های امنیتی سازمان، یافتن و کاهش نقض‌های احتمالی و کمک به هرگونه حمله به سیستم امنیتی ارائه می‌کنند. تحلیلگران امنیتی همچنین گزارش هایی را برای مدیران و مدیرانی که سیاست ها و اقدامات امنیتی فعلی یک شرکت را ارزیابی می کنند جمع آوری می کنند. هدف آنها ایجاد شبکه ایمن تر است و ممکن است کارکنان شرکت را در مورد پروتکل های امنیتی مختلف آموزش دهند.

7. تحلیلگر امنیت اطلاعات

وظایف اصلی: تحلیلگران امنیت اطلاعات شبکه کامپیوتری یک شرکت را برای نقض امنیت و سایر مسائل و حوادث امنیت سایبری رصد می کنند. آنها همچنین اقدامات امنیتی مختلفی را نصب می کنند و از نرم افزار برای محافظت از سیستم های اطلاعاتی و زیرساخت های سازمان استفاده می کنند.

8. مشاغل امنیت سایبری: مهندس تست سیستم

وظایف اصلی: مهندسان تست سیستم محصولات در حال توسعه را برای استفاده در فناوری کامپیوتر آزمایش می کنند. آنها اطمینان حاصل می کنند که این محصولات قبل از تولید یا توزیع به درستی کار می کنند. مهندسان تست سیستم هر محصول را از نظر عملکرد، خدمات، عملکرد، سیستم و رگرسیون ارزیابی می کنند.

9. متخصص امنیت فناوری اطلاعات

وظایف اصلی: کارشناسان امنیت فناوری اطلاعات تهدیدات امنیتی بالقوه برای یک سیستم کامپیوتری را ارزیابی می کنند. آنها اعتبار ورود به سیستم را به کارمندان جدید ارائه می دهند، سیستم شرکت را برای نقض امنیتی نظارت می کنند و در ایجاد و پیاده سازی سیستم های امنیتی شبکه کمک می کنند. کارشناسان امنیت فناوری اطلاعات همچنین تهدیدات احتمالی سیستم را شناسایی کرده و آنها را برای هر گونه آسیب پذیری تجزیه و تحلیل می کنند.

10. مهندس سیستم های امنیتی

وظایف اصلی: مهندسان سیستم های امنیتی اقدامات امنیتی طراحی شده برای محافظت از سیستم های کامپیوتری، اطلاعات و شبکه ها را اجرا و نظارت می کنند. آنها نیازها و الزامات امنیتی یک سیستم را تعیین می کنند، برنامه های امنیت سایبری را ایجاد می کنند و راه های جدیدی را برای رسیدگی به مسائل امنیتی فعلی شناسایی می کنند. مهندسان سیستم های امنیتی ممکن است برای کمک به بهبود سیستم ها، شیوه ها و شیوه های امنیتی موجود به کارکنان ارشد مشاوره ارائه دهند.

11. مهندس نرم افزار

وظایف اصلی: مهندسان نرم افزار مشکلاتی را در یک سیستم کامپیوتری برای کمک به بهبود کیفیت و عملکرد کلی آن پیدا می کنند. آنها همچنین برنامه ها را بهبود می بخشند، پایگاه داده های کد فعلی را بهبود می بخشند و از مهارت های حل مسئله خود به صورت روزانه استفاده می کنند.

12. مهندس امنیت

وظایف اصلی: مهندسان امنیتی اقدامات امنیتی سازمان را اجرا می کنند و به بهبود آنها کمک می کنند. آنها به نقض های امنیتی پاسخ می دهند، مشکلات شبکه را عیب یابی می کنند و آسیب پذیری های شبکه را شناسایی می کنند. به طور کلی هدف آنها افزایش ویژگی های امنیتی یک سیستم است.

13. مشاغل امنیت سایبری: مهندس امنیت شبکه

وظایف اصلی: مهندسان امنیت شبکه قطعات مختلف نرم افزار و سخت افزار و امنیت شبکه را توسعه و مدیریت می کنند. نمونه هایی از این سوئیچ ها، شبکه های خصوصی مجازی و فایروال ها هستند. آنها به حل مسائل امنیتی موجود کمک می کنند، سیستم ها را برای آسیب پذیری ها آزمایش می کنند و اطمینان می دهند که همه سیستم ها به درستی کار می کنند.

14. تستر نفوذ

وظایف اصلی: تسترهای نفوذ تست های امنیتی را بر روی برنامه های کاربردی مختلف وب، شبکه ها و سیستم های کامپیوتری انجام می دهند. آنها این آزمایش ها را با هدف نفوذ به این شبکه ها و برنامه ها برای شناسایی هر گونه آسیب پذیری ایجاد می کنند.

15. افسر ارشد اطلاعات

وظایف اصلی: افسران ارشد اطلاعات بر بخش فناوری اطلاعات یک شرکت نظارت دارند. آنها استراتژی‌ها و اهداف بخش را تعیین می‌کنند، فناوری مناسب را برای کمک به عملیات داخلی پیاده‌سازی می‌کنند و از اجرای فناوری‌ها و اطلاعات رایانه‌ای اطمینان می‌دهند.

نکاتی برای مشاغل در امنیت سایبری

اکنون که گزینه های امنیت سایبری را می شناسید، آماده شدن برای شغلی در این زمینه را آغاز کنید. از این نکات برای کمک به شغلی در زمینه امنیت سایبری یا کمک به پیشرفت در زمینه امنیت سایبری خود استفاده کنید:

 • منطقه ای را برای تمرکز بر روی آن انتخاب کنید. اگر در زمینه امنیت سایبری تازه کار هستید، در حوزه امنیت سایبری که می خواهید روی آن تمرکز کنید تصمیم بگیرید. داشتن یک تخصص به عنوان یک کاندیدای پایه می تواند به شما کمک کند شغلی را که بیشتر به آن علاقه دارید پیدا کنید.

 • برای پیشرفت در رشته خود تجربه کامل کسب کنید. هنگامی که در امنیت سایبری قرار گرفتید، با یادگیری سایر زمینه های امنیت سایبری، مهارت ها و دانش خود را گسترش دهید. به عنوان مثال، اصول اولیه شبکه های داده را یاد بگیرید، نحوه مدیریت سیستم عامل ها را یاد بگیرید یا زبان های برنامه نویسی مختلف را بیاموزید. نه تنها گسترش مجموعه مهارت‌های شما انتقال به نقش جدیدی در امنیت سایبری را آسان‌تر می‌کند، بلکه می‌تواند بر استخدام مدیران نیز تأثیر بگذارد.

 • از شبکه حرفه ای خود استفاده کنید. اگر در زمینه امنیت سایبری تازه کار هستید، تا جایی که می توانید با افراد بیشتری آشنا شوید. پیوستن به پروژه های جامعه یا منبع باز، شرکت در جلسات و کنفرانس ها یا شرکت در هکاتون ها را در نظر بگیرید. ارتباطاتی که ایجاد می کنید می تواند به شما کمک کند فرصت های شغلی جدید پیدا کنید یا ارجاع یا ارجاع شغلی دریافت کنید.

 • اصول اولیه را بیاموزید. اگر تازه وارد IT هستید، مهارت های اولیه را از طریق کالج های فنی یا اجتماعی کسب کنید. بسیاری از آنها کلاس هایی در زمینه امنیت و مدیریت شبکه ارائه می دهند. همچنین ممکن است کلاس های آنلاینی پیدا کنید که می توانند به شما در یادگیری اصول اولیه امنیت سایبری کمک کنند.

 • گواهینامه بگیرید. امنیت + یا Certified Information Systems Security Professional را برای پیشرفت در نظر بگیرید. دریافت گواهینامه نه تنها به کارفرمایان آینده نشان می دهد که شما در امنیت سایبری ماهر هستید، بلکه نشان می دهد که در حرفه خود متعهد و جدی هستید. در حالی که برای موفقیت نیازی به گواهینامه ندارید، داشتن گواهینامه می تواند مدیران استخدام را تحت تاثیر قرار دهد، دانش شما را گسترش دهد، مهارت های شما را تقویت کند و فرصت هایی برای پیشرفت فراهم کند.

 • تحصیلات خود را افزایش دهید دانش امنیت سایبری خود را با مدرک کارشناسی ارشد یا آموزش ضمن خدمت ارتقا دهید. انجام این کار می تواند به شما کمک کند دانش خود را در مورد حوزه خاص امنیت سایبری خود گسترش دهید یا به شما کمک کند در مورد حوزه دیگری که به آن علاقه دارید بیشتر بدانید.

 • مهارت های خود را تقویت کنید. داشتن پیشینه کلان داده می تواند به شما در موفقیت در حرفه امنیت سایبری کمک کند. اگر این مهارت ها را ندارید، یک دوره آموزشی بگذرانید و در جمع آوری و تجزیه و تحلیل مجموعه ها و اطلاعات کلان داده ها تجربه کسب کنید. مهارت های دیگری که باید در نظر بگیرید شامل مهارت های فنی برای کمک به مسائلی مانند سیستم عامل و فایروال ها، تجزیه و تحلیل و مهارت های حل مسئله برای کمک به شما برای یافتن راه حل برای مسائل امنیتی و توجه به جزئیات برای کمک به شناسایی آسیب پذیری های سیستم است. و تهدیدات امنیتی بالقوه

نتیجه گیری و پایان

در این مقاله در مورد امنیت سایبری و مشاغلی صحبت کردیم که اگر به امنیت سایبری علاقه دارید می توانید از آنها استفاده کنید. برای شروع کار در مشاغل مورد نظر، باید مهارت های خود را ارتقا دهید. شما همچنین باید درک خوبی از ریاضی و برنامه نویسی داشته باشید. علاوه بر این باید حوزه امنیت را به خوبی بشناسید.