10 نکته برای کودکان برای یادگیری زبان انگلیسی


یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان یکی از مهم ترین مواردی است که والدین باید در دوران کودکی به آن توجه کنند. یکی از مهمترین نکات این است که اکثر والدین نمی دانند برای حمایت از فرزندان خود در یادگیری زبان انگلیسی چه کاری انجام دهند. انسان‌ها در سنین پایین‌تر بهتر یاد می‌گیرند، مخصوصاً وقتی صحبت از یادگیری زبان می‌شود. آشنایی کودکان با زبان ها بسیار آسان تر است. چه با صحبت با آنها، چه با معرفی یک اسباب بازی آموزشی و یا فقط با صحبت کردن با آنها به زبان مقصد.

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای کمک و حمایت از کودکان در یادگیری زبان انجام دهید که فراتر از تمرین گرامر یا کمک به آنها در انجام تکالیف است. در این آموزش یاد خواهید گرفت که چگونه می توانید به کودکان در یادگیری زبان انگلیسی کمک کنید.

10 نکته برای کودکان برای یادگیری زبان انگلیسی

در این مقاله به چند روش سرگرم کننده و بدون استرس برای یادگیری زبان انگلیسی توسط کودکان نگاهی می اندازیم. ما بیشتر روی نکاتی تمرکز می کنیم که بچه ها را به سمت موفقیت سوق نمی دهد. این فشارها تأثیر معکوس بر یادگیری دارند، به ویژه در هنگام یادگیری زبان.

زیرا اعتماد به نفس و عدم خودآگاهی می تواند تفاوت زیادی در پیشرفت ایجاد کند. در حالی که ما عمدتا بر روی کودکان بزرگتر تمرکز می کنیم، 10 نکته در اینجا برای کودکان کوچکتر نیز مفید است. یا حتی برای بزرگسالان!

 • نسخه انگلیسی کتاب های مورد علاقه فرزندتان را دریافت کنید

اگر به نظر فرزندتان خواندن به زبان انگلیسی کاری سخت و طاقت فرسا است، یک راه آسان برای لذت بردن بیشتر خواندن این است که کتاب های مورد علاقه اش را به زبان انگلیسی تهیه کنید. امروزه تعداد قابل توجهی از کتاب های مورد علاقه کودکان به انگلیسی ترجمه شده است. کتاب مورد علاقه او حتی ممکن است در اصل به زبان انگلیسی نوشته شده باشد. اکثر کتاب های پرفروش جهان امروز مانند مجموعه هری پاتر به زبان انگلیسی نوشته شده اند.

10 نکته برای کودکان برای یادگیری زبان انگلیسی

خواندن موضوعات مورد علاقه به زبان انگلیسی نه تنها کودکان را سرگرم می کند، بلکه خواندن به زبان خارجی را نیز بسیار آسان می کند. بنابراین اگر کلماتی وجود داشته باشند که معنای آنها را درک نکنند، نیاز کمتری به مراجعه به فرهنگ لغت خواهند داشت. خواندن یک کتاب ناآشنا به زبان خارجی ممکن است خسته کننده باشد. اما وقتی کتابی وجود دارد که از قبل به خوبی آن را می شناسید، کار شما بسیار آسان تر می شود.

 • خودتان با بچه ها یاد بگیرید

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، به احتمال زیاد انگلیسی شما در حال حاضر بسیار خوب است. اما تلاش برای بهبود آن با فرزندتان می تواند کمی خسته کننده باشد. اما یادگیری یک زبان دیگر می تواند بسیار مفید باشد. یا با همان سرعت یاد می گیرید یا در نهایت فرزندتان از شما پیشی می گیرد که می تواند برای او سرگرم کننده باشد.

می‌توانید واژگان و ساختار زبان‌های مختلفی را که یاد می‌گیرید مقایسه کنید، چالش‌هایی برای یکدیگر ایجاد کنید و به‌طور کلی فرآیند یادگیری زبان را به‌جای یک فعالیت خسته‌کننده به یک فعالیت سرگرم‌کننده و کمی رقابتی تبدیل کنید.

با این حال، چیزی به نام تحت فشار قرار دادن فرزندتان وجود ندارد که بگوید در حال یادگیری زبان دیگری برای حمایت از فرزندتان هستید. پس این را برای خودت نگه دار سایر زبان های اروپایی مانند آلمانی، فرانسوی، هلندی و اسپانیایی احتمالاً انتخاب های خوبی هستند و یادگیری آنها برای افرادی که انگلیسی می دانند آسان تر خواهد بود.

 • سوالات آسان به زبان انگلیسی بپرسید

ایده خوبی است که از کودک خود بخواهید در زمان های خاصی مانند زمان صرف غذا با شما صحبت کند. اما می تواند استرس زا و استرس زا باشد. اگر با وجود تلاش زیاد نتواند کارش را به درستی انجام دهد، ممکن است به طور کلی ناامید شود.

کودک در مراحل اولیه یادگیری ممکن است واژگان کافی برای پاسخگویی مناسب نداشته باشد. بنابراین به جای برقراری ارتباط کلامی معنادار، یک مکالمه کتاب درسی را انتخاب کنید. این می تواند یادگیری زبان را برای کودک سرگرم کننده کند.

برای اعمال فشار کمتر بر روی کودک، به استفاده از انگلیسی برای کارهای بسیار ساده ادامه دهید. به عنوان مثال، دستورالعمل های کلی که نیاز به پاسخ ندارند، یا فقط به پاسخ بله یا خیر نیاز دارند، می توانند به انگلیسی ترجمه شوند. من می خوام مثل خودم چیزهایی بخرم، می خواهی با من بیایی؟ یا مادربزرگت بعدا میاد.

  انگلیسی کودکان

یعنی جملاتی که از کلمات مقدماتی استفاده می کنند و بنابراین به راحتی قابل درک هستند. به این ترتیب به زبان انگلیسی گوش می دهند و خوب یاد می گیرند اما هیچ سختی به آنها تحمیل نمی شود.

 • کودکان را از یادگیری زبان های دیگر ناامید نکنید

اگر آموزش زبان انگلیسی اولویت اصلی شماست و برای بخش قابل توجهی از جمعیت جهان، مطمئناً مفیدترین زبان خارجی است. شما ممکن است زبان های خارجی دیگر را به عنوان یک عامل حواس پرتی در نظر بگیرید و کودک خود را تشویق کنید تا روی زبان انگلیسی تمرکز کند. اما این یک برنامه بد است، زیرا یادگیری زبان های دیگر نیز می تواند برای یادگیری زبان انگلیسی کودک شما مفید باشد. این بدون توجه به سن کاملاً درست است.

دانش آموزانی که همزمان چندین زبان را یاد می گیرند، گاهی اوقات واژگان را اشتباه می گیرند. یا اگر زبان‌ها از یک گروه باشند، هر از گاهی با ترکیبی عجیب از این دو صحبت می‌کنند. اما یادگیری سه یا چند زبان به آنها کمک می کند تا نحوه ساختار زبان ها را با هم مقایسه کنند.

 • از بازی برای آموزش زبان انگلیسی به فرزندتان استفاده کنید

البته رعایت این نکته راه خوبی برای افزایش دایره لغات انگلیسی فرزندتان است. درست است که بازی ها بیشتر به زبان عامیانه انگلیسی هستند و ممکن است برای آینده حرفه ای او مفید نباشند. اما هر تمرینی در جای خود ارزشمند و مفید است. استفاده از بازی های ویدیویی در یادگیری، راهی کم فشار برای تقویت زبان انگلیسی فرزندتان است. زبان اکثر بازی ها به طور پیش فرض انگلیسی است، بنابراین نیازی به کار سخت نخواهید داشت.

اگر فرزند شما گیمر نیست، ایده های دیگر، از جمله استفاده از رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، مفید خواهد بود. البته اگر به اندازه کافی مطمئن باشید که به رشد فکری کافی رسیده اید. بزرگترین چیز در این زمینه خرید لپ تاپ است. اگر قبلاً با اصطلاحات انگلیسی آشنایی ندارید، استفاده از رسانه های اجتماعی می تواند چالش برانگیزتر باشد.

 • زیاد نگران اشتباهات کودک نباشید

بهترین راه برای جلوگیری از یادگیری زبان انگلیسی این است که اشتباهات او را به او یادآوری کنید. همانطور که قبلاً ذکر شد، عدم اعتماد به نفس برای یادگیری زبان کشنده است و یادآوری مداوم اشتباهات جزئی شما تنها در ایجاد حس عمیق ناامنی در کودکان مفید است. درست است که هدف نهایی شما یادگیری روان و روان انگلیسی است، اما زبان مادری انگلیسی کاملاً بدون اشتباه نیست. بهتر است کودک شما بتواند با اطمینان و روان ارتباط برقرار کند، نه اینکه دامنه بسیار کمی از کلمات را بدون خطا به زبان بیاورد.

یادگیری یک زبان خارجی

پس اگر اشتباه بزرگی وجود داشته باشد که هنوز مرتکب می شوند چه؟ یکی از رویکردهایی که باید از قبل دنبال شود این است که هر هفته یک اشتباه مرتکب شوید. این به آنها کمک می کند تا بدون ایجاد این تصور که اشتباهات زیادی مرتکب می شوند پیشرفت کنند و از ادامه دادن دلسرد نشوند.

 • روی واژگان تمرکز کنید، نه گرامر

اگر می خواهید علاوه بر آموخته های مدرسه به کودکان در آموزش زبان انگلیسی نیز نقش داشته باشید، بهتر است به جای گرامر، روی آموزش واژگان تمرکز کنید. این به این دلیل است که آموزش گرامر در کلاس درس بسیار آسان تر و مؤثرتر است و یادگیری افعال هنگام شستن ظروف آسان نیست! دلیل بعدی این است که احتمالاً معلم مدرسه آنها بر اساس برنامه درسی دقیق تنظیم شده گرامر را به آنها آموزش می دهد و شما فقط کودک را گیج می کنید.

اما دلیل اصلی این است که یادگیری گرامر به برقراری ارتباط بهتر کمک می کند، اما یادگیری واژگان به برقراری ارتباط موثرتر کمک می کند. به عنوان مثال، اگر می خواهید چهار بستنی زعفرانی بخرید، اگر معنی کلمه زعفران را در زبان انگلیسی نمی دانید، دانستن نحوه ساخت یک جمله کامل بر اساس گرامر کمکی به شما نمی کند.

اما اینکه بتوانید انگلیسی صحبت کنید، حتی اگر قوانین زبان را ندانید، بستنی به سراغتان می آید. توانایی برقراری ارتباط موثر کلید یادگیری مفیدتر و سرگرم کننده تر یک زبان خارجی است.

 • از ترکیب انگلیسی با زبان مادری خود نترسید

اگر می خواهید کودکی دوزبانه تربیت کنید، بهتر است از ترکیب دو زبان خودداری کنید. حتی ایده خوبی است که یک نفر فقط به یک زبان صحبت کند در حالی که دیگری به زبان دیگری صحبت می کند. اما تا زمانی که کودک به سن بلوغ نرسد به راحتی گیج نمی شوند. بله، ترکیب دو زبان جدید ایده بسیار بدی است که تنها می تواند منجر به سردرگمی شود، اما کودکان در تشخیص زبان مادری خود و انگلیسی مشکلی ندارند.

10 نکته برای کودکان برای یادگیری زبان انگلیسی

این بسیار مهم است زیرا گاهی اوقات ترکیب زبان ها می تواند بسیار سرگرم کننده و یادگیری آسان تر باشد. صحبت کردن و ارسال پیام های فینگلیش در بین دانش آموزان بسیار محبوب است. اگرچه ممکن است جملات آنها مضحک به نظر برسد، اما مزایایی دارند که در ظاهر ظاهری ندارند. این یک روش بدون دردسر برای تمرین واژگان است. در زبان مقصد.

 • تماشای تلویزیون و فیلم انگلیسی زبان با کودکان

تماشای فیلم و تلویزیون به زبان انگلیسی یک راه عالی برای یادگیری و لذت بردن از زمان به طور همزمان است، به خصوص برای نوجوانان. اگر انگلیسی آنها برای پیگیری داستان خوب نیست، می توانید فیلم و کارتون را به زبان انگلیسی اما با زیرنویس فارسی تماشا کنید. بعد از مدتی می توانید زیرنویس را به انگلیسی نیز تغییر دهید.

این تماشای مجدد به کودک شما فرصتی برای درک آنچه گفته شده است می دهد. در مرحله بعد نمایش زیرنویس ها را به طور کلی غیر فعال کنید. تماشای فیلم ها و برنامه های تلویزیونی به زبان انگلیسی می تواند راه بسیار موثری برای آموزش زبان باشد. به یاد داشته باشید که لذت بردن از یادگیری زبان انگلیسی در اولویت است. اگر کودک مجبور باشد برای درک آنچه در فیلم می گذرد تقلا کند، اهمیت این موضوع از بین می رود.

 • آنها را به مدرسه تابستانی بفرستید

فریب اصطلاح اوقات فراغت تابستانی را نخورید زیرا بیشتر شبیه اتلاف وقت است. فرستادن بچه ها به کلاس های زبان در تابستان می تواند راهی سرگرم کننده و لذت بخش برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. کلاس های انگلیسی می تواند بسیار ابتدایی باشد یا اگر مهارت های زبانی آنها به اندازه کافی پیشرفته باشد ممکن است دوره های مختلفی را انتخاب کنند. انتخاب سطح کلاس زبان انگلیسی باید متناسب با نیازها و توانایی های دانش آموزان باشد.

با این حال، شرکت در کلاس های تابستانی شبکه ای از دوستان ایجاد می کند که خارج از کلاس نیز با یکدیگر صحبت می کنند. این امر مستلزم آن است که کودک شما انگلیسی صحبت کند تا بتواند به دوستان خود نزدیک تر شود.

نتیجه

مطالعات متعدد نشان داده است که آموزش زبان دوم در سنین پایین بسیار آسان تر و موثرتر خواهد بود. آموزش زبان انگلیسی در دوران کودکی علاوه بر اینکه به خودی خود بسیار مفید است، می تواند در رشد فکری کودک نیز بسیار موثر باشد. یافتن راه هایی برای علاقه مند شدن کودک به یادگیری زبان انگلیسی یک چالش بزرگ برای والدین است. با این حال، امروزه به لطف وجود کارتون های مختلف انگلیسی، این امر بسیار آسان شده است. علاقه افراد مسن به یک چیز خاص می تواند انگیزه مهمی برای کود باشد، بنابراین اگر در این مسیر با او همراه باشید، نتیجه بسیار رضایت بخش تر خواهد بود.