آموزش کسب درامد از یوتیوب : دوره فوق العاده کاربردی – ایمن داک

ابتدا باید بدانید برای کسب درآمد از یوتیوب نیازی به دنبال کننده های میلیونی ندارید. اگر بتوانیم به جای نصب نرم افزار از امکانات بدون نیاز به نصب استفاده کنیم چه نیازی به نرم افزار داریم؟ همان طور که مخاطبان بیش از پیش تلویزیون ها و دیگر مدل های سرگرمی های سنتی را رها کرده و به سمت شبکه های اجتماعی و تعامل اجتماعی از طریق اپلیکیشن ها، کانال های آنلاین و شبکه ها روی می آورند، یوتیوب میلیون ها کاربر تعامل برقرار شده را جذب کرده است که اکنون به صورت روزانه بیش از ۴ میلیارد ویدیو تماشا کرده و به صورت ماهانه بیش از ۶ میلیارد ساعت از زمان خود را صرف مشاهده ویدیو در این پلتفرم می کنند. مسئله اصلی این است که مخاطبان شما چقدر با تبلیغات میان ویدیوی شما ارتباط برقرار می کنند و در نهایت روی آن کلیک می کنند یا خیر. نکته مهم : مشکلی که اخیرا یوتیوبرهای ایرانی با آن مواجه شده اند شناسایی آی پی برخی از بازدیدکنندگان ایرانی است که این عامل به کیفیت برخی از VPN ها بازمی گردد که گوگل می تواند موقعیت مکانی اصلی بازدیدکننده را متوجه شود.

آموزش یوتیوبر شدن

درآمد یوتیوبرهای ایرانی چقدر است؟ خب حالا سوال اینجاست که یوتیوب چطور درآمد شما را از تبلیغات، محاسبه میکند و سهم خودش چند درصد است؟ در ادامه هر کدام از این موارد را بیشتر بررسی می کنیم. شما برای نقد کردن درآمدهای خود باید یک حساب کاربری در گوگل ادسنس (Google adsense) ایجاد کنید و چون ایران در این سرویس تحریم است و همچنین از داخل ایران نمی توان حساب پی پال (PayPal) ایجاد کرد، شما یا باید از اطلاعات هویتی دوست و آشنا خود کمک بگیرید و یا به کمک روش های دیگری مثل خرید VPS دائمی و یا افتتاح حساب پی پال از طریق شرکت های داخلی اقدام نمایید که البته هر کدام ریسک های خود را خواهند داشت و به محض اینکه یوتیوب متوجه تقلب شما شود، کانال شما را مسدود خواهد کرد! این روش درآمدی دیگر به تبلیغات دهندگان وابسته نیست و از این رو می توان به عنوان یک درآمد ثابت تر روی آن حساب کرد. با محصولی که میخواهید بفروشید یک ویدئو درست کنید؛ مثل ویدئوی طرز استفاده از وسایل. فایل خریداری شده بصورت دائم برای دانلود برای شما فعال می باشد و یک نسخه از آن به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

این موضوع مربوط به قوانین تبلیغ در یوتیوب است.

این ایده برای کسب و کار، یک روش به نسبت ساده ای است که به خوبی می توان درآمد بالایی از آن به دست آورد. حذف کردن تبلیغات در یوتیوب کار بسیار ساده ای است. «با عرض پوزش، محتوایی که منتشر کرده بودید به دلیل نقض قوانین کپی رایت، حذف شد». این موضوع مربوط به قوانین تبلیغ در یوتیوب است. چنین بازدیدهایی سبب میشوند تا گردش مالی برای یوتیوب، فرد تبلیغ دهنده و همچنین افرادی که در سایت ویدئو قرار میدهند کاهش پیدا کند؛ زیرا پرداختیهای این سیستم به ازای هر کلیک صورت گرفته انجام میشود و در بازدیدهای غیرواقعی کلیکی انجام نمیشود؛ درنهایت بازدیدهای غیرواقعی سبب کاهش ارزش تبلیغات میشوند. بنابراین کالای شما باید منحصر به فرد باشد. اگر شما هم کسب درآمد از یوتیوب را جزو اهداف خود قرار دادید، اولین و مهم ترین گام برای شروع این است: درک صحیح از مخاطبان هدف خود داشته باشید. اما تنها در صورتی می توانید از این موقعیت ها استفاده کنید که درک صحیحی از خواسته مخاطبان داشته باشید. بله شما در ایران نیز می توانید به کسب درآمد از یوتیوب بپردازید اما به دلیل تحریم ها کار شما کمی دشوارتر از ساکنین دیگر کشورها خواهد بود. Post has been created by GSA Content Generator Demoversion.

برای اینکار باید موافقت خود را با تمام بیانیه ها و سیاست های یوتیوب اعلام کنید، همچنین نباید جزء کشورهای تحریم شده توسط گوگل باشید. نرخ تبلیغات در کشورهای مختلف متفاوت است. به عنوان مثال اگر مخاطبین شما در آمریکا باشند (یا از VPN با آی پی آمریکا استفاده کنند) درآمد بیشتری به ازای هر 1000 نمایش خواهید داشت در برابر اینکه اکثر مخاطبان شما از کشورهای آسیایی باشند. از 1 میلیون بازدید در یوتیوب چه مقدار درآمد کسب می کنیم؟ همچنین کسب درآمد از این سرویس ربطی به تبلیغات ندارد و می توانید همزمان از هر دوی آنها پول دربیاورید! در مرحله بعد اگر طی یک سال گذشته به 1000 دنبال کننده رسیدید و 4000 ساعت از ویدیوهای شما توسط افراد دیده شد، می توانید برای کسب درآمد اقدام کنید. برای برگزاری وبینار بهتر است شما از امکانات و زیرساخت های آماده استفاده کنید. پیشنهاد ما برای راه اندازی کسب و کار تان این است که روی طرز فکر رشد خود بیشتر سرمایه گذاری کنید. با این حال احتمالا فکر می کنید که تبلیغات در یوتیوب همیشه وجود دارد، بنابراین می توان به عنوان یک درآمد ثابت روی آن حساب کرد، اما بهتر است بدانید که میزان آن زیاد نیست و کمپانی صاحب یوتیوب یعنی گوگل، 45% از هزینه تبلیغ را برای خودش برمی دارد!